Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik 9-12 éves autó a...

Melyik 9-12 éves autó a legmegbízhatóbb most 2 millió forintig?

Figyelt kérdés

Melyik autót ajánlanátok most egy olyan párnak, akik egy megbízható, 1.6-os, 5 ajtós, benzines autót keresnek, lehetőleg olyat, amire viszonylag keveset kell költeni az évek során?

Nem nagyon értünk az autókhoz, és olyan oldalt sem igazán találunk, ahol típusonként/évjárat lehetne véleményeket olvasni, tapasztalatokat cserélni stb. Ha ismertek ilyen oldalt, azt is ajánljatok!

Ajánlottak eddig nekünk Kia Rio/Ceedet, Opel Astrát, Fordot és persze Toyotát. Ezek egyébként tetszenének is, de nem tudjuk melyik lenne a legjobb választás!



2021. febr. 4. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért nincs 9-12 éves Toyota. Ami jó és belefér az összegbe, az a Kia Ceed. Én azt venném, ha ilyen idős autó kellene ennyiért.
2021. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Golf V, Golf Plus, Skoda Octavia, egyéb VW konszern termékek.

Rohadásra kell náluk figyelni, de ha nem rohad akkor a világból kimegy.

Az 1.6osok jók, de én inkább dizelt vennék belőlük. 1.9 PDTDI nyomatékosabb, kisebb fogyasztású és az is nagyon megbízható

2021. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mire szeretnék használni az autót? Én mindig ezt döntöm el először, amikor autót veszek. Város, pálya, országút, hétvégi vagy napi használós autó, mekkora távokat szeretnének megtenni vele, van-e gyerek, mekkora legyen a csomagtartó stb.

Csatlakozom az első válaszadóhoz, ennyiért nem igazán találsz ilyen idős Toyotát ami jó is, vagy csak nagyon nagy szerencsével egy közepes állapotú Corollát, de ha elég egy kisautó, akkor Yaris már van ennyiért szép állapotban. Szerintem a Toyoták túl vannak árazva, de cserébe megbízhatóságban verhetetlenek.

Az első generációs Kia Cee'd jó választás, kifejezetten jó állapotúakat kapsz 2M-ért. A családban van egy 8 éves Rio is, 3 év alatt nem volt semmi baja, csak a kötelezőket kérte. Szintén jó a Cee'd "párja", a Hyundai i30, vagy a Rio megfelelője, az i20, ezek tulajdonképpen ugyanazok az autók.

Ha nem az számít, hogy milyen jel van a kocsidon, akkor ajánlom a figyelmetekbe még a Suzuki SX4-et (nem az S-Crosst, hanem a simát, mert ennyiért olyan nincs). Ha a méret sem számít, akkor Swift is tökéletes. 2M-ért már a 2010-től kezdődő generáció is elérhető.

A Honda Jazz-el sem tudtok nagyon mellényúlni már ha nektek tetszik a formája, mert nekem nem igazán, de ez az én egyéni problémám :). Jól pakolható, kevés baj van velük.

Az Opelról és a Fordról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert a német vonalon nem vagyok otthon.


Összefoglalva tehát az első generációs Cee'd-et ajánlom a legjobban!


Autókról tapasztalatokat a Totalcar népítélet oldalán tudtok olvasni.

[link]

Nyugodtan lépjetek be a kiszemelt modellek facebookos csoportjaiba, tulajdonképpen minden autónak van egy külön és általában elfogadják a jelentkezést. Szépen meg lehet belőlük ismerni az egyes autók típushibáit.

Remélem tudtam segíteni!

2021. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
VW Golf 6 1.6 CRTDI.
2021. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon a válaszokat!

Igazából csak ilyen futkosós célból kell, bevásárlás, család látogatás, hétvégi kirándulások, nyaralás stb., gyerek nincs.

Igen, a Hyundait dicsérték még nagyon, azt kifelejtettem a listámból!

Tálaltunk Toyotát a hirdetések között, de akkor szerintetek 2 millió alatt tuti van vm bajuk, azért adják ennyiért, nem érdemes megvenni? Tudom, így látatlanban nehéz erre válaszolni.

Csak az is nehéz ebben nekünk, hogy nézzük, nézzük a hirdetéseket, de azt sem tudjuk eldönteni melyik típust érdemesebb inkább nézni, mibe vágjuk a fejszénket...


Honda Jazz sajnos nekünk sem jön be... :)


Alkatrészekkel kapcsolatban vm tapasztalat, Suzukin kívül mihez lehet olcsón alkatrészt szerezni?

2021. febr. 4. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!


Tehát mondhatjuk, hogy napi használós autó lesz. Ezekre a célokra, amiket itt felsoroltál, szerintem tökéletesen választottatok autókat!

Toyota Corollát néztetek? Ha igen, akkor a 2001-2007 közötti generáció kínálatának a tetejéről, a jobbakból tudtok 2M-ért választani, de ez már kívül esik a max. 12 éves kikötésen. Hiába öregszenek, egy jó állapotú magas felszereltségűbe én is beleülnék. A 2007-2013-as generáció csak sedan kivitelben volt nálunk, az 5 ajtós Corolla ebben az időben az Auris volt. Ezekből a kínálat közepéről lehet válogatni. Jellemzően többet futottak (amitől nem kell megijedni ha az autó rendszeresen karban volt tartva). Az sem mindegy, hogy a sok km hogy jött össze. A városi használatú autók jellemzően rosszabb állapotban vannak, a nagyrészt pályán használt autók jobbak. De ilyen benzines kevés van, mert arra a dízelt veszik. Nem feltétlenül rosszabbak az olcsó Toyoták, az is lehet, hogy az alacsonyabb felszereltség miatt kínálják olcsóbban. Ilyen idős Toyotából én inkább a 2M-hoz közelebb esőket nézegetném.

Ha elmentek megnézni egy autót komolyabban, akkor mindenképpen vigyetek magatokkal szakértőt/szerelőt/ismerőst!

A Suzukin kívül Kiához, Hyundaihoz már nevetséges áron lehet kopó-fogyó alkatrészt kapni (de azért inkább a drágább, jobb minőségűeket kérjétek a szerelőnél, ha normális, akkor biztosan azt fogja rendelni). Nálunk a Kián egy olaj+szűrők cseréjéért sose kért többet a szerelő 15 ezernél. Amire figyelni kell, hogy a karosszéria elemek, lámpák, tükrök stb. és ami nem rendszeresen cserélendő, azok drágák tudnak lenni. Fizettem már a Suzukimért is 150 ezret. A népítéleten megemlítik, hogy mik voltak a bajok az autókkal, mennyiért javították.


Az alkatrészek árai között a Unix webshopján tudtok nézelődni, a legtöbb szerelő innen vásárol kedvezményesen.

[link]


Ahogy fent is írtam, nektek szerintem a Kia Cee'd vagy Rio lehet a tökéletes választás, ezeket nézzétek!

2021. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönjük a segítséget, és hogy ilyen részletesen leírtál mindent! :)

Azóta próbálom többet böngészni

a népítéletet is, csak először nem volt teljesen egyértelmű számomra az oldal felépítése... :) De mostmár jobban átlátom!

Köszi még egyszer!

2021. febr. 5. 21:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök, hogy tudtam segíteni!

Ha van még valami kérdésed, keress privát üzenetben!

2021. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!