Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek,1.6...

Milyen autót vegyek,1.6 millió ig?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állok.Mit ajánlotok?A keretem +/-1.6 millió Igények:

1.benzines

2.legyen viszonylag jó futóműve,ami jól tartja a kanyarokat

3.legyen megbízható

4. Átlagos fogyasztása max 7.5l/100km legyen

5.80kw feletti legyen Kérem olyan

6.évjárat +2009

autókat írjatok ami ebben az árban még található 180ezer km tájékán.



2021. febr. 4. 23:14
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
5 gti(EA113) ből ülnék át.Átlag fogyasztásom 9-10 liter(nem gyakran taposom).100 oktánú benzin se a legolcsóbb (1,36€/l).Nem kellenek ide a nagy lóerők ha kanyarban van egy adott sebesség amitől nemtudsz gyorsabban menni.Ezért kell a jó futómű.Ilyen gyorsulási számokkal csak a gyerekek dobálkoznak és egyenesben nem tudomány nyomni neki.
2021. febr. 5. 21:21
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Hyundai i30/ Kia Ceed egy jóféle 1.6os szívóval, 1.4es problémásabb. Ford Focus mk 2.5 szintén 1.6 benzinnel. Ezek jó multilink futóművel rendelkeznek, megbízhatóak, a többi a kifogott példányon múlik.

Egyébként nincsen semmi probléma az egyszerűbb csatolt lengőkarosokkal vagy a torziósakkal sem, egy jó hangolással nagyon jó futómű hozható ki azokból is. 8-as Civicet vezettem, kanyarban kifejezetten jó volt. Amúgy a Mégane RS-ek hátsó futóműve is "primitív" csatolt a 280 lóerőhöz. Ha ahhoz megfelel, neked is jó lenne nem? :)

2021. febr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Futóművet én se értettem, hogy miért lényeg ennyire. Minél összetettebb annál sz.rabb szerelni és annál drágább is. Pl audik/subaruk/bmw futóműve általában siralom és az árszabás is hasonló.
2021. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
76%
Mert az határozza meg az úttartást és a kényelmet is. Attól lesz autó az autó nem a nagy lcd kijelzőtől amivel manapság lehet vakítani a hozzá nem értő parasztot.. a futőmű és a motor az autó 80%-ban
2021. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
24. Igen és biztos egy 1,5 m audi/ bmw hibátlan futóműje lesz, kb 20 évesen. Inkább vegyél egy swiftet, 1.5 vagy 1.6 sport de ez ritka. Kb 10 éveset kapsz és nem kell egyből minden futóműalkatrészt cserélni rajta mint egy lekotlott prééémiumon. És a kényelmet főleg az ülés szivacstartalma határozza meg, mellesleg.. Az úttartás pedig attól függ, hogy a rugó elvan e törve és a lengéscsillapító tart még valamit, ha nem, akkor elpattog fékezésnél és kanyarokban se lesz az igazi, magyarán az állapot a lényeg főleg nem az hogy milyen.
2021. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

22#köszönöm tippedet,igazából a csatolt futóművel nekem személy szerint nem volt még tapasztalatom.Igaz ,hogy toyota aurisban is van amiben utasként ültem de nem vezettem.

24#teljesen egyett értek veled

25#nemtudom honnan vetted az audit,bmw.Nekem nem a kényelem a fő szempont,nem is volt felsorolva az igények között.Illetve nemtudom melyik idióta jár törött rúgókkal(egyébként nem csak az határozza meg az úttartást hogy törött e a rúgó vagy nem,futóművet rendben kell tartani mint az egész autót,de látom értesz hozzá.Köszönöm az értelmes hozzászólást.Egyébként autót láttál már legalább képen?Mert szerintem erős túlzás lenne ha azt mondanád hogy ültél is benne.)

2021. febr. 6. 19:13
 27/34 anonim ***** válasza:
Én csak jót akartam, de te tipikusan az az ember vagy aki rohadtul ért hozzá, csak akkor miért itt érdeklődsz?! 2.0 tfsi motor is nagyon jó vétel volt gondolom, hisz kicsit se problémás. :D Bmw,Audi, Mercedes futóműve nagyon jó, míg nem kell megbontani. De esetedben ennyi összegből/2009- nem kapsz jót belőlük. De ha igazán komfortosat akarsz vegyél légrugósat, hisz az is filléres tétel ha megszottyad. :D (2.szempont volt a futómű a kérdésedben..)
2021. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Első dolog igen problémás a tfsi,tudom jól.Nagyon jó kilométerekkel vettem szóval nekem annyi gondom nem volt vele.175 ezer km vel adtam el(valós a km,én voltam a második tulaj és az elsőt is ismerem,az egész autó életét nagyon jól ismertem).Amit mondjunk meg őszintén még mindig nagyon jó(ha megnézzük a többi 5-ös GTI-t).Második dolog nagyon jól tudom hogy a luxus autókat fillérért megveszed de nem tardot fen anyiért.Egyetlen egy hozzászólasban sem mondtam,hogy kell.Volt egy hozzászólásom "ha szarnám a pénzt akkor w124 el járnék"de nem szarom.Úgy látom nem jól fejeztem ki magam a futómű pontal.Nem kényelem kell nekem,a futóműhöz elfelejtettem hozzáírni hogy valami feszesebb kell(ezt belátom).Nem vagyok valami 80 éves papa hogy ha egy picit megrezzen az autó beál a hátam.Fiatal vagyok aki szeret autózni,a kanyarokat szeretem nem az egyenesben rugdosást,mint a többség...
2021. febr. 6. 21:35
 29/34 anonim ***** válasza:
Sok embernek fogalma sincs, hogy futómű és futómű között mekkora a különbség, mennyi minden apróság határozza meg, a kanyarban lévő kerékdőléstől kezdve a berugózáskor való geometria elmozdulás, stb. stb. ami mind meghatározza a mozgékonyságát. Pl. egy Merci futómű egyszerre puha, kényelmes, mégis úgy tartja a kanyarívet megnyikkanás nélkül ahogy annak a rendje. Vezettem már több jóval keményebb futóművű autót, aminél ekkora tempónál már visitoztak a gumik.. Ha meg teljesen a sportosság a cél, akkor a bmw futóművek még inkább erre vannak kitalálva. Pár évente néhány szilent cseréje meg sosem vert még földhöz, olyan helyre kell vinni ahol nem húznak le munkabérrel, az alkatrész filléres.
2021. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van.Én nem járok szervizbe,mindent magam csinálok.Csak akkor megyek hozzá ha nincs megfelelő szerszámom hozzá.Vagy emelni kell az autót és nem lehet gödörben csinálni.
2021. febr. 6. 23:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!