Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen szeretném letenni a...

17 évesen szeretném letenni a jogsit, mit mondtok, ha meglesz, érdemes már rögtön venni valami 4 kerekűt, hogy ne felejtsem el a KRESZ-t?

Figyelt kérdés

Természetes olyat, ami 4-5 litert fogyaszt, és olcsó a fenntartása, jó állapotban van.

Én már nagyon szeretnék gurulgatni, van már rá valamennyi pénz, de nem elég. Édesapámnál gyűjtögetem már kb. 5-6 éve a pénzem (kb. 400 ezer van eddig). Igen, elváltak a szüleim. Nemtudom, hogy ki fogja e pótolni valamennyivel az édesapám, elég rossz természetű.

Az biztos, hogy megfogom kérdezni, nem azzal van a gond, hogy nem merem, hanem azzal, hogy beleegyezik e.

Ti mikor vezettetek először, amikor megkaptátok a jogsit?



2021. febr. 25. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én amint megkaptam a jogsit másnap apám megengedte, hogy kocsival menjek suliba. Persze jött velem, ott kiszálltam ő meg hazajött a kocsival. Utána sokszor volt ha menni akart valahova akkor én vittem el.

Első rendes saját kocsimat kb. 6 évvel a jogsi megszerzése után vettem. Addig nem igazán volt szükségem rá.

2021. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a KRESZ-t akarod frissen tartani, vegyél egy tankönyvet! Sokkal olcsóbb, mint egy autó, és nem romlik el.
2021. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tankönyv tényleg nem lenne hülyeség!
2021. febr. 25. 20:07
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Én szülő vagyok. Ahogy az 1-es írta, a gyerekem felügyelet mellett vezetett jó sokáig mire egyedül és engedtük. Egy 17 évest biztos nem engednék egyedül "gurulgatni" friss jogosítvánnyal. Rettenetes nagy felelősség a vezetés. Felelsz magadért, a melletted ülőkért és a körülötted közlekedőket.
2021. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4-es, teljesen megértem. Csak az van, hogy odavagyok a kocsikért, főleg a régiekért, úgy szeretnék már vezetni!
2021. febr. 25. 20:13
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Akkor újra elmondom, nem azzal van gond, hogy vezetni akarsz. Vezess, de felnőtt felügyelettel!
2021. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy picit eltájolódva?

Egy B kategóriás jogosítvány mostanság bele kerül 300ezerbe.

Azt ki fizeti?

A megtakarított pénzedből nem sok marad, ha a jogosítványt is abból finanszírozod.

De tegyük fel, meglesz a jogsi, és megvan a 400ezer forintod is.

Mire elég az a pénz?

Egy autót nem csak megvenni kell, annak utána is költségei vannak, pl mindjárt a vásárlás után 100ezer fölötti plusz kiadással lehet számolni (átíratás, szerviz, biztosítás).

Jövedelem nélkül egyszerűen nem engedheted meg magadnak az autó fenntartását.


Megjegyzem, a spórolásnak sem a legjobb módja, hogy a szülőnek adod oda a pénzed, bármilyen kevés is a kamat, mégis inkább valami értékpapírba, biztosításba fektetném be.

Mi van, ha nem kapod meg a pénzed arra, amire szeretnéd?

2021. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megkaptam a jogsit, másnap EGYEDÜL beültem a kocsiba, és vezettem!

Igaz, nem városban, nem csúcsforgalomba. Vidéken, kisebb forgalmú utakon.

Nem megy másképp, egyszer el kell kezdeni és sokkal jobb, ha ilyenkor nem beszél bele senki.

Én azt mondam magamba, hogy ha vizsgán tudtam segítség nélkül vezetni, akkor tényleg tudok. Persze, először sokkal lassabban, óvatosabban, mindent 2x meggondolva, előre megtervezve.

De saját példámból mondom, hülyeség az az álláspont hogy először felügyelettel vezessen... azért is, hogy magától jöjjön rá, mit hogy kell - elég az a 30 vagy vkiné több óra vezetés az oktató folyamatos felügyeletével, ha utána is belebeszélnek, azt minden mozdulatát nézik a kedve is elmegy a vezetéstől!

2021. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
4 és 6 vagyok. Nem mindenki olyan, mint Te 8-as, ne magadból indulj ki. Az írásodból kihallik, hogy felelősségteljes vagy. A kérdező nem csak gyerek, hanem még gyerekes a gondolkodása.
2021. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
#4 Ja hát a szülők ezt máshogy látják, 17 évesen lett jogsim, de úgy, hogy fogadtunk, ha nem sikerül elsőre abbahagyom, nyertem. Azt gondolták a szülők, hogy valami ratyi gyerek leszek, de aztán nem így lett, sőt még középiskolai szülőire behivatták a szüleim, hogy én vezetek és ne engedjék, kakukk, mert a kocsi az unokatesómé volt, csak neki nem volt jogsija és én vittem mindenhova , mellesleg engedett vele suliba is. :D most 22 éves vagyok és van kamion és busz jogsim #4 szóval nem kell általánosítani. Mellesleg kérdező én egy 1.3 Swifttel gyakoroltam, vagyis az volt az uncsitesómnak és annyi volt a baja, hogy mindig E jel felé mutatott a benzinszint mérő. Ha megvan a kocsi tippmixből fönntartod, én is azt csináltam, nyertem egy hónapban 20 ezret és megvolt 2 hónapra oldva a közlekedés.
2021. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!