Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik iskolánál szereztetek...

Melyik iskolánál szereztetek automata váltós autóra jogosítványt?

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 20:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen ha valaki autómatán vizsgázik akkor később csak azt vezetheti.

Viszonylag ritka dolog, hogy valaki ilyet kérjen, mert nem nehéz olyan szituációt elképzelni amikor épp manuális váltós autót kellene vezetni, de ugye nem lehet.


Olyankor viszont szokták ajánlani, amikor valaki már nagyon sok óra/próbálkozás után sem megy át, vagy a 2 éves határidőből csúszna ki.


Ilyen szempontból az korlátozott jogsi is jobb mint a semmi (főleg, ha utánna tud gyakorolni), később pedig bármikor újra lehet vizsgázni tanfolyam nélkül.

2021. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
igen de vedd figyelembe h az intelligencia is csökken a fiatalok eget rengetően buták azért is gyártanak automatákat ma már. Átlagosan 20 óra alatt jut el a forgalmiig egy automatás, manuális 30-40 mivel több rutin kell a kuplungozáshoz.
2021. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem feltétlenül a butaságra vezetném vissza.

A közlekedésnek kezdőként 2 fő része van a kezdőknél:

-A jármű kezelése és a közlekedésben való részvétel.

Márpedig a közlekedésben egyre több az autó, és egyre több az idióta, és a kiélezett helyzet.

Ha már van tapasztalatod valamelyikben akkor a másikra sokkal nagyobb figyelmet tudsz fordítani. Például ha már a váltás és a kuplung teljessen ösztönösen megy akkor jobban tudsz figyelni a forgalomra. Ha pedig van a forgalomba sok rutinod akkor egy új járművet is sokkal gyorsabban meg tudsz szokni. Egy kezdő esetében mindkettőt meg kell tanulni, ráadásul már nincs rutin pálya, hanem egyből a mélyvíz. Szerencsétlen tanulónak pedig nagyon sok mindenre kell egyszerre figyelni ezért is fog nehezebben menni a dolog.

Ha valaki autómatával be tudja gyakorolni a forgalmat akkor sokkal hamarabb megtanulná a manuális váltó használatát is.

Én 8 év autózás után, minimális robogós tapasztalattal kezdtem el a nagymotort, és hatalmas segítség volt, hogy a forgalmi szituációkat reflex szerűen felismertem közben pedig indokolatlanul sokat tudtam gondolkodni a váltáson ami pedig másnak ösztönös.

2021. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem október 1 óta van jogsim eddig levezettem 1500 km-et több féle autón de nincs gondom a manuálissal, az autómata viszont idegesít főleg hogy az N alatt van a D és az N felett az R, rohadtul forditva kellene.
2021. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!