Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez most komoly? Ekkora a...

Ez most komoly? Ekkora a törlesztő / lízing?

Figyelt kérdés

Megnéztem a szabad felhasználású hitelek törlesztőjét ill. a lízingdíjakat, hát nem gyenge törlesztők vannak...


Most komoly, hogy egy 3.5 milliós autó, hitelnél 8 évig fizetve, végül 5.5 millióba kerül, míg lízingelve ugyanez 4.8 millióba, és mindkettő törlesztőrészlet közel 60 ezer forint legyen havonta? És még nem vittem szervízbe, nem tankoltam bele. Bár egy Toyota Auris hibrid csak nem szervizlakó...


Ennyire nehéz manapság ilyen árú autóhoz jutni? Bár ha egy pár 330 ezer körül keres összesen, fogja be a száját gondolom... örüljön ha megél hónapról hónapra, tervezni előre meg minek is. Félretenni, babát vállalni, házat újítgatni apránként, stb.? Nemhogy még ilyen "luxus" mint egy 3.5 milliós autó...


2021. márc. 9. 13:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanultál a sváci frankos történetből?

Akkor volt hahu-n 1-2 éves autó, milliokkal többért kínálva, mint az új.

2021. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Akkor miből vesznek az emberek akár csak egy 2.3-3 milliós autót? Ahhoz félre tenni is kéne havonta, hogy néhány év alatt összejöjjön... Gondolom nem véletlen ilyen gyatra Magyarország autóparkja, 15 év az inkább átlag. Bár rengeteg újabb modellt is látok és nem tudom hova tenni hogy milyen módon tudták megvenni. Félre ne érts, nem irigylem, csak nem értem, mit a titok. Nem hinném hogy mindenki a mai világban 3-400 ezreket keresne, és kivétel nélkül mindenkinek ennyit is érő szakmája lenne.
2021. márc. 9. 13:35
 3/26 anonim ***** válasza:
Szülői segítség, másodállás, használt autó, céges kocsi, stb stb....
2021. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Én is használt autóról beszélek. Kevés a "céges" (legalábbis ami flottás) autó amit én látok. Ha látom hogy flottás, azzal semmi gond nincs, tudom hogy céges és kész. De ami nem behozott, hanem itthoni szalonból vásárolt? Rengeteg rója az utakat.


Persze, másodállásból... tipikus ilyen másodállásos egy műkörmös fiatal csaj, illetve egy velem egykorú srác :) Nem hinném hogy robotból gazdálkodták ki.


Oké, a stb. stb. ami bármi lehet de előrébb még nem vagyok, nem nyugodtam meg affelől hogy én vagyok csak kevés ehhez, és rosszul csinálok mindent hogy nem tudom kigazdálkodni az árát. :)

2021. márc. 9. 14:07
 5/26 anonim ***** válasza:
Honnan látod egy autóról h céges??
2021. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

sok területen megkeresnek havi 1 milliót bruttóban

mások külföldre mennek, mert ott dől a lé állítólag

megint mások örökölnek, szülők segítenek, stb.

2021. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
KB ennyit keresek én is. Össze rakom a pénzt, maximum 3 milláig megyek el autóba, de lehet csak 2-ig aztán, ha kell a maradékot meg ráverem. Ez van... Inkább használtautózok, minthogy hitelt vegyek fel.
2021. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nekem is céges autóm van, totál jelöletlen, hétköznapi rendszámmal.

Ki honnan tudja megállapítani, hogy nem Gipsz Jakab, hanem pl. a Gipsz és Társa építésziroda van bejegyezve a forgalmijába?

2021. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Egyébként ha hiszed ha nem, hitelre hozzák ki, de nehogy azt hidd olyan jól járnak vele, kb hónap végére tankolni sincs pénzük (tisztelet a kivételnek)


Volt apuméknak autó hitele, ugyan ennyit kellett havonta fizetni és közel nem keresett 300.000 forintot. 10 évig volt meg az autó 1 kezemen megtudom számolni, hogy hányszor volt szervizbe a 10 év alatt, mert nem volt rá lóvé.

2021. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ez sajnos ilyen,ha jól értelmezem egyenként 165 nettót visztek haza ami lehelletnyivel több mint a minimálbér,ennyiből ne is álmodjatok 3,5 milliós autóról.Meg ilyen anyagi helyzetnél nem is értem miért ilyenben gondolkoztok,1 millióért is lehet igen hasonló tudású autókat kapni mégha nem is hibridek.Egy jó állapotú Corolla,Astra,Civic stb méretre hasonló és megbízható mégha nem is annyira mint a pár éves Auris.Ilyen háttérrel ne menjetek bele ekkora hitelbe ha nem muszály
2021. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!