Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez most komoly? Ekkora a...

Ez most komoly? Ekkora a törlesztő / lízing?

Figyelt kérdés

Megnéztem a szabad felhasználású hitelek törlesztőjét ill. a lízingdíjakat, hát nem gyenge törlesztők vannak...


Most komoly, hogy egy 3.5 milliós autó, hitelnél 8 évig fizetve, végül 5.5 millióba kerül, míg lízingelve ugyanez 4.8 millióba, és mindkettő törlesztőrészlet közel 60 ezer forint legyen havonta? És még nem vittem szervízbe, nem tankoltam bele. Bár egy Toyota Auris hibrid csak nem szervizlakó...


Ennyire nehéz manapság ilyen árú autóhoz jutni? Bár ha egy pár 330 ezer körül keres összesen, fogja be a száját gondolom... örüljön ha megél hónapról hónapra, tervezni előre meg minek is. Félretenni, babát vállalni, házat újítgatni apránként, stb.? Nemhogy még ilyen "luxus" mint egy 3.5 milliós autó...


2021. márc. 9. 13:25
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#20 rendben ez evidens hogy minél hosszabb kifutású, annál többe kerül, de kérem, még így is hatvanezer a törlesztő. Akkor ha pár évre leveszem? 100 ezres törlesztőt fizessen aki meg tudja fizetni...


De ha azt nézi az ember, hogy 3-4 évente - jó esetben bír annyit - vesz 1 millió környékén valamit, aztán pofozgatja, használja, vesz másikat, hát nem tudom melyik értelmesebb döntés.


Már elektromoson is gondolkodtam, de azok is 3-4 milliótól indulnak - már ami nem Peugeot iOn / Citroen - de legalább sok minden hibaforrástól és szervizköltségtől megkímélném magam. Arra meg jó hogy bejárjon vele az egyszeri ember. Na arra viszont meg főleg luxus az ilyen árú / kaliberű autó.

2021. márc. 9. 16:06
 22/26 anonim ***** válasza:

21: oké, de ha az üzemanyag költséged tört részére zuhan + a szervízköltségek nagy része is eltűnik, akkor lehet, hogy nem jössz ki rosszabbul.


A másik opció meg persze a tömegközlekedés.

2021. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én csak saját tapasztalatot tudok írni, ami nagyon-nagyon limitált, de szerintem az általad írt árak nem reálisak. Én most veszek motort lízinggel bruttó 1,95 millióért, a minimális 30% önrésszel, 48 hó futamidővel, a vége így lesz 2,04 millió. Nem hiszem, hogy autónál ehhez képest arányaiban nagyobb különbségek lennének. Meglepne, ha 3,5 milliós kocsiból végül 4,8 lenne, de mimt mondtam, elég szűkös a tapasztalatom.
2021. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Az én autóm is újonnan 3 millióba került, de nagyon cselesen 16 éves korában vettem meg 250000 Ft-ért.
2021. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24

Ok.

És ennek mi köze a kérdéshez? :) Nyilván olcsóbb lesz egy 16 éves használtautó, mint egy azonos típusú új.

2021. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#24


200 IQ

2021. márc. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!