Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autóm.. Vajon az...

Nem indul az autóm.. Vajon az akkumulátorral lehet a gond?

Figyelt kérdés
2008-as Renault Clio, alig volt használva, 47.000 kilométer van benne, 2 éves az akkumulátor benne, 2-3 hónapja volt szervizben, teljesen rendbe volt rakva, viszont azóta nem volt járatva egyáltalán, ott ült a parkolóban.. és most bikakábellel sem indul.. a generátorral lehet baj? Vagy az akkumulátorral? Vagy esetleg valamit nem jól csináltunk?

2021. márc. 11. 12:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
7-es, köszönöm a választ.. lehet esetleg rá esély, hogy így bikakábel nélkül is elindul?
2021. márc. 11. 13:34
 12/23 A kérdező kommentje:
12-es, benzines
2021. márc. 11. 13:34
 13/23 anonim ***** válasza:

Kevered az indítás szót a gyújtással, vagy csak én nem értelek?

Elindult a motor, majd leállt?

Vagy csak gyújtás (áram) volt és köszürült az önindító?

2021. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nagyon kevés infóm van róla, én más autóval járok, ma ezt kölcsönadtam volna egy barátnak, ő hívott azzal a problémával, hogy nem tudnak vele szinte semmit kezdeni, bikakábel nélkül nem gyúlt be, bikakábellel pedig ha begyúl is, azonnal megáll.. nekem soha nem volt gondom vele, most viszont 1-2 hónapig csak állt, be sem volt indítva, de rögtön azelőtt, hogy érintetlenül hagytuk volna, szervizben volt, hogy mindent tegyenek rendbe, mert el akartam adni..

Megnézem én is később, amikor végzem a munkában, hátha.. és akkor több információval tudok majd szolgálni.. addig is, nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat, nagyra értékelem!

2021. márc. 11. 13:42
 15/23 anonim ***** válasza:
Csak nehogy addig amíg oda érsz, valamit elrontsanak rajta, ami jó volt.
2021. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg a bika kábelt megfelelően használták, nem fordítva.

Már írták, ha bikázva elindul, a kábelt fent kell hagyni néhány percig, úgy járatni a motort, picit terhelni (gáz), és a kábel levétele után sem szabad leállítani.

Ha úgy jár tovább, akkumulátor a hiba, ha leáll a generátor sem tölt.

Ezen kívül lehet teljesen más probléma, pl elromlott üzemanyag szivattyú.

2021. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam én is, kábel nélkül.. semmi. Csak kattog, de semmi más nem történik. Mi lehet a gond?
2021. márc. 11. 16:48
 18/23 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egyértelmű, autós szavakat-kifejezéseket használni, akkor talán tudunk segíteni Begyújtani a cserépkályhába szoktak, az autó esetéen indításról beszélünk.

Ideális esetben a gyújtáskulcs elfordításakor forogni kell(ene) az önindító motornak. Ha csak kattog, vagy még azt sem, akkor két út van, vagy az indítómotor (és/vagy hozzátartozó kütyük) hibásak, vagy az akku. Az önindító motor hiba esetében -javítás/csere. Amennyien csak akkuhiba, akkor vagy másik akku, vagy -egy külső áramforrásról- bikakábellel lehet rásegíteni. (esetleg betolni)

Ha már jár a benzinmotor akkor azt mondjuk hogy beindult. Ha csak 3-4 másodpercig jár majd leáll- akkor bizonyára az üzemanyag ellátással vannak gondok. Nincs benzin, vagy kevés/eldugult/koszos....ezek közül valamelyik.

Tehát????

2021. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Le van merülve az aksi.
2021. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy autószerelő barátomat, elmagyaráztam neki mi a probléma, szerinte több mint valószínű az akkumulátorral van gond, legalábbis ezt mondta így látatlanban. Holnap elviszem nézze is meg mi a probléma, köszönöm a válaszokat, a segítséget!
2021. márc. 11. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!