Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SEGÍTSÉGKÉRÉS - Suzuki Swift...

Suzuki_Swift kérdése:

SEGÍTSÉGKÉRÉS - Suzuki Swift vásárlásakor mire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek!

Szeretnék vásárolni egy Suzuki Swiftet, de sajnos nem értek az autókhoz, ezért nem tudom mire érdemes odafigyelni ilyenkor.


Futárkodásra használnám Budapesten, így kb. napi 50-60km-t mennék vele.

150-200.000 ft-ot tudnék rászánni, és a célom csupán annyi, hogy legalább 2 évig legyen működőképes, és el tudjak vele jutni A-ból B-be, minimális további anyagi ráfordítással. (Természetesen a benzinen, az adón, és a kötelező biztosításon felül.)


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom eldönteni azt, hogy egy ilyen régi, kb. 20-25 éves autó jó ár érték arányú- e, és nem válik használhatatlanná 1-2 héten belül?


Köszönöm előre is a segítséget! Szép napot Nektek! :)



2021. márc. 14. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Külön vizsgáld mind a karosszériát, és a motort. Ha nem értesz hozzá, vigyél hozzáértőt magaddal, mert nincs olyan, hogy részletes gyorstalpaló.
2021. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
A régi swiftek nagyon tartós darabok, ha volt benne olaj és nincs szétrozsdásodva, akkor kimegy a világból.
2021. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, semmi nem tud elromlani, elfáradni rajta: se a lengőkarok, se a lengéscsillapítók, a kipufogórendszer sem tud lerohadni rajta, a kerékcsapágyak sem adják meg magukat elég gyakran, lambda-szonda sem szarik be szinte sosem, üzemanyagszivattyú is örökéletű (ugyan, dehogy).

Ha szerencséd van, az általad rászánt összegből (ami még egy normális bringára sem túl sok), TALÁN kifogsz egy olyat, hogy az általam felsoroltakból csak a felét kell neked megcsináltatnod. Ne várj csodát egy több, mint 20 éves géptől, sosem tudhatod, milyen gazdái voltak előtted.

Ami pedig 100%-osan jó állapotban van, annak a tulajdonosa nem lesz hülye ugyanannyiért odaadni, mint az ótvar szutykokat.

2021. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Arra figyelj, hogy nálad legyen a vételár!
2021. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A #4-est kiegészíteném annyival, hogy jó időpontban legyen a megfelelő helyszínen.
2021. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, annyira nem kell figyelni. Két évig valószínűleg jó lesz. Persze a kötelező dolgokat mindjárt cseréld le vételkor.
2021. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Futárkodásra 3 ajtósat vennék, 1 literest. Arra figyelj oda vásárlásnál, hogy az alja legyen rendben. Inkább adj érte 200-250-et, akkor nem lesz vele bajod. 😉
2021. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én úgy vettem meg az enyém, hogy ne rohadjon. Azóta elment a gyujtásom (16e) szétment a fékem elöl (11e szereléssel együtt) igazából ezeket azért írom mert szerintem a kasztni a legdrágább alkatrész ezért én arra figyelnék. A lakatolás drágább mint 3 suzuki együtt.
2021. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

1 Köszönöm a választ! Ismersz esetleg valakit Budapesten, aki ért hozzá és megbízható?

2 Köszönöm a választ! Igen, én is hallottam, hogy motorikusan nagyon jók, de bőven vannak ellenpéldák is, emiatt is írtam ki ide ezt a kérdést.

3 Köszönöm a választ! Nem várok csodát, azt szeretném, ha 2 évig működőképes lenne.

4

5

6 Köszi! Mit értesz kötelező dolgok alatt pontosan? Te miket cseréltetnél le ilyen esetben?

7 Köszi a választ! Miért ennyire fontos az alja, hogy ezt emelted ki? A 200-250.000-es árkategóriában már szinte biztos szerinted, hogy minimum 2 évig működőképes swiftet lehet venni?

8 Köszönöm a választ! Te mennyiért vetted ezt az autót, és hol? Teljesen laikus vagyok a témában, bocsi, de a lakatolás mit jelent? :)

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :)

2021. márc. 15. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Azért emeltem ki, mert az a gyengepontja ezeknek az autóknak. Főleg a felfüggesztési pontokon. Motorikusan nagyon megbízható autók. Nekem is volt 2 évig, semmi bajom nem volt vele a rozsdán kívül.


200-250-ért már egész jókat lehet venni. 100-150 az nagyon a kínálat alja.

2021. márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!