Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót vásároljak...

Milyen első autót vásároljak a megadott szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rengeteg autós használtteszt videót megnéztem a témában (speedzone, totalcar, Draskovics Andris) és az a gond, hogy nincs egyetemes vélemény, hogy valami jó, valami meg egy rakat...


Én egy olcsó (kb 400-450-ért), városi, viszonylag kicsi autót szeretnék, ami azt jelenti, hogy a Daewoo Tico-nál azért nagyobb legyen. Sokan a Swiftet vagy az F Astrát mondják, de én félek attól, hogy ezek már javarészt szét vannak hajtva és bármikor elromolhat alattam. A francia (Renault, Citröen és társai) elektronikától pedig óva intenek, ahogy bármelyik olckúl BMW-től vagy Auditól a fogyasztása miatt.


Így talán a VW csoportból esik a választás valamelyikre. Milyen tapasztalataitok vannak a VW, Skoda, Seat típusokkal? Talán róluk hallani legkevesebb rosszat.



2021. márc. 17. 16:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért a 3as Polo is igencsak 20-25 év körüli. Fabia is '99-ben indult hódító útjára, az meg 22 éve volt.

A Hondás megállapítással egyet tudok érteni. Abból tényleg sok a lepusztult példány. Pláne ennyiért. A Yaris jó lehet, de az első példányai is átlépték a 20 évet. Akárhogy is nézzük a dolgokat, ennyi pénzért 17-25 év közötti autókat fogsz csak kapni. Ebből kifolyólag nem értem a logikát, hogy egy Polo/Fabia vonalon nem érdekes, hogy 20 év körüli, de egy Astra/Swift párosnál már igen.

Fabia mondjuk nekem bejött, amikor ritka alkalmakkor vezettem haveromét, sok gondja nem volt vele, kifinomultabb mint egy Swift, de ennyi pénzért ahogy néztem eléggé a kínálat alja van.

2021. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

,,Ebből kifolyólag nem értem a logikát, hogy egy Polo/Fabia vonalon nem érdekes, hogy 20 év körüli, de egy Astra/Swift párosnál már igen." - talán egy tudatalatti ijedelem az autók kezelési módja miatt.


A Swift/Astra típusok bírják a gyűrődést, ennek megfelelően úgy is voltak használva. A Polo/Fabia vonalon pedig nem hinném, hogy annyira gyaszstolva lett volna a gépezet, így többet látok jobb állapotban. Lehet nettó baromság amit mondok, de bennrm van ez a félsz.

2021. márc. 17. 22:02
 13/14 D. Brasco ***** válasza:
Most komolyan mit gondolsz?Hogy ezek a 20éves fabiak meg polok nem kaptak még eleget az élettől?Nyugodt legyél azok is meg lettek mar kínozva nem egyszer nem kétszer.........ilyen idos autoknal ennyi penzert ami neked van ra,ne számits csodákra.....
2021. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de a Ford Fiestak-ra senki sem gondolt eddig? Az autonavigator szerint mindmáig Európa legnépszerűbb kis kategóriás autója.
2021. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!