Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek mi alapján választa...

Az emberek mi alapján választanak márkát?

Figyelt kérdés

Mert az oké, hogy valaki azért vesz BMW-t mert menő és sportos vagy azért Toyota-t mert elpusztíthatatlan, a világból is kimegy cserébe szolidan teszi a dolgát, de mondjuk miért választ valaki Renault-t vagy Opelt? Ford Mondeot Skoda Superb helyett vagy Nissan X-Trailt Kia Sorento helyett?

A sok-sok kommersz márka (főleg a kétes hírű francia) mi alapján osztja meg az embereket és mik azok a dolgok amely esetben egy adott karosszériájú, adott motorú, adott felszereltségű, adott évjáratú autó esetén egyik márkánál szimpatikus másiknál meg nem.

Eleve azt se értem kik azok akik régebbi francia autót vesznek. Miért pont azt???



2021. márc. 21. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Vedd meg azt a 4-es golfot és essünk túl rajta
2021. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl. valakinek egy bizonyos márka formavilága jön be.

Ismerettségi körbe van jó tapasztalat az adott kocsiról

stb. stb.

Számtalan oka lehet

2021. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Én azért veszek idén megint mercit, mert az előzőt nagyon megszerettem. De az 6. éves így a gyereknek adom:)
2021. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

1) Legyen a közelben márkaszerviz.

2) Sok garancia.

3) Ne csak szép legyen, hanem okos is: azaz praktikus.

4) Ne legyen lopások/autófeltörések fő célpontja.

5) Ha kölcsön kell adnom idősebb családtagnak, akkor ő is tudja kezelni, ne kelljen érintőképernyővel matatnia vagy hajóskapitányi vizsgát tennie a tolatóradar értelmezéséhez.


Ha a 2)-esnek nem is felelnek meg a régi (francia) autók, a többiben eléggé jók.

2021. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

A legáltalánosabb marketingelmélet szerint a vevők 3 kategóriát vizsgálnak egy termék esetében (mégha néha nem is tudatosan):


- működés/használhatóság,

- van-e bármilyen sajátossága, jellegzetessége,

- mennyire van az ő személyes igényeikre szabva.


Ezután kiválasztják a fenti háromból hogy melyik számukra a legfontosabb kategória, és azt a terméket választják, amelyik a legjobb abban a kategóriában. Autók esetében ha a fő szempont az olcsóság volt, akkor a legolcsóbbat. Ha a rajság, akkor a legmenőbbet. Ha az, hogy nagy zene legyen benne, akkor azt amelyikben a legjobb volt a hangcucc. Ha a finanszírozhatóság, akkor azt amelyikre a legkönnyebb volt hitelt szerezni. Ha az olcsó fenntarthatóság, akkor azt amelyikhez a legolcsóbb az alkatrész. Ha az hogy olyan autóm legyen amilyen világéletemben volt, akkor a márkahűség. És így tovább.

2021. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Sutyerák a kérdésed is.

Én pont a rokonok és kollégáktól vettem alapul hogy német márkát , főleg Bmw-t nem szabad venni. Állandóan szarok voltak, csak a pénzt vitték és sose lehetett rájuk számitani biztosan.

Így vettem Peugeot-t és nem bántam meg, soha semmi baja nincs egy pár apróságon kivűl.

Azóta már mindenki eladta, vagyis megszabadult a bmw-től és ők is franciát meg koreait vettek.

2021. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy van rá adott anyagi keretem, azon belül megnézem mi az ami tetszik kívül-belül. Nekem fontos a kinézet, hiszen minden nap látni fogom. A parkolóban jól esően szeretek visszanézni rá. Hiába lehet valami akármilyen csúcs-szuper soha el nem romló autó, ha nem tetszik, nem fogom megvenni.

Az első autómra 1,5 millió volt a keret. Kiválasztottam három különböző márkát/típust, ami tetszett. Ezután kipróbáltam, megnéztem élőben is őket. Ez után azt vettem meg, ami a legjobban tetszett és a legjobb volt vezetni. Így lett egy akkor 6 éves Opelem.

9 évig használtam teljes megelégedéssel, de mivel kezdett kiöregedni és rengeteg hibamente km-t beletoltam kellett egy új autó. Ekkor is volt több alternatíva. De végül újra egy új Opel mellett döntöttem. Ekkor már érv volt mellette az eddigi jó tapasztalat is. Viszont az biztos, hogy a következő autóm már nem Opel lesz. A PSA korszak, új irány, új dizájn valahogy nem jön be.

Prémium autóra sosem vágytam. Átlag jövedelemből élek. Pár milliót még össze tudok nagy nehezen szedni egy autóra, de 15-20+ milliókat nem. Belátom az anyagi korlátaimat. Éppen ezért a presztízs sem érdekel különösebben. Nem akarom senki előtt gazdag menő csávónak feltüntetni magamat. Ebből már kinőttem, meg értelmét sem látom, mert saját magamat nem tudom becsapni. Nem másoknak, mutogatni veszek autót, hanem magamnak, használatra.

A kérdésre visszatérve. Mondeo soha nem tetszett. Ahol dolgoztam céges autók voltak Fordok. Ezek igaz hogy fapados autók voltak, de finoman szólva sem nyűgöztek el. Bár igaz, hoyg mikor az első Opelt vettem, akkor egy II-es Focus volt az egyik alternatíva. Superb egy böszme nagy szedán. Nincs szükségem egyedül ekkora autóra. Ezen kívül a Skodák az én szememben borzasztóan konzervatív dög unalmas formavilágú autók. A most divatos SUV-któl a hideg kiráz. Nekem nagyon nem jön be ez sem. Nagy dobozok, hatalmas kerekekkel, nagy rugóúttal. Valahogy semmi szépséget nem látok bennük. Egy áramvonalasabb, kecsesebb autó az én szememben szebb. Ülni is inkább benne szeretek az autóban, mint rajta. Nem zavar az alacsony üléspozíció. Arról nem is beszélve hogy sokat autópályázok és saját zsebből tankolok. Egy áramvonalasabb autó relatív kevesebbet fogyaszt 140-nél, mint egy pajta légellenállású batár.

2021. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Belőttem egy ársávot, eldöntöttem hogy benzines legyen mert városban használom, eldöntöttem hogy egyterű legyen mert kell a hely.

Volt egy listám ~ 6 autóval. Mindet tesztvezettem, majd kényelem és praktikum alapján megvettem egy Renault Grand Scenicet.

Nekem a márka mindegy. Lehet akár zaporozsec is.

2021. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokan előző autó alapján választanak, valakinek bejött a Citroen rugózása, ülése, lehet hogy esetlegesen megint abból a márkából vesz majd.

Fordból sok van, elérhető árú az alkatrész egy Focushoz mondjuk, de egy Mondeoval sem lesz gond ha figyelnek rá.

Alapjában véve én hobbiként is tekintek a vezetésre ezért vettem ajánlásra Hondát, minden vezetés után úgy érzem hogy ennél jobb talán csak egy vadonatúj Civic lenne, de a hazai utak miatt a 10 éves gépemet is rettentően sajnálom ha egy-egy aknafedelet, kátyút nem sikerül kikerülni rendesen...

Nem tudom más autók miként bírják ha 6 ezerig forgatják őket 2-3. fokozatban, de a Civiccel nehéz szabályosan közlekedni főleg kanyarokban :)


Az autózást lassan felváltja majd a motorozás, abból vagy szintén Hondát választok, vagy egy legendás gsxr-t, egyikre sem volt a történelem során komoly visszahívás soha, így mondhatni meggyőződés alapján kéne dönteni.

2021. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Barnabas333 ***** válasza:
Az emberek 30%a nem ért hozzá és még autószerelőt se kérdez meg. Ők ami tetszik és meg tudják fizetni. De van olyan is aki francia most direkt nem írom a márkát, mercit majd fordot vett, majd újra franciát. Azt mondja Nagyon megbánta és soha többet, a Mercit meg vissza sírja. Én az utolsó autóm a totalcar népítélet alapján vettem és nem bántam meg. Népítélet 40ezer autó alapján...
2021. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!