Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A reléből hová mennek a kábelek?

A reléből hová mennek a kábelek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek olvasd végig, sok ideje bajlódok, és holnap használnom kellene az autót!


Az autóm már 2 hónapja áll, megtaláltam a problémát de mégsem.

nem vagyok egy autószakértő, és gazdag sem, de tudom hogy az autószerelő már 100 000-ért tartaná a markát, miközben biztos vagyok benne hogy valahol csak egy kábel hibásodhatott meg.


Kép formájában küldöm el hogy eddig mit nem tudok

Ti esetleg tudjátok hogy az engine relay, avagy inditó reléből hová mennek a kábelek?


link: [link]

(a fehér kocka ahová megy a piros és sárga kábel egy konektort szimbolizál!)


illetve normális hogy 33Ohm-os ellenállásal kapcsolódik a citromsárga kábel az inditóreléhez?


tapasztalatok:

ha szét van húzva a konektor, a motor egészségesen elakarna indulni, viszont nem gyújtanak a gyertyák

amint visszacsatlakoztatom, kattog a relé megállás nélkül


feltételezem hogy az a piros kábel a gyertyákhoz vinné a jelet de pontosan hová megy? illetve a citromsárga kábel miért csatlakozik az inditóreléhez? és hová megy az a kábel?


Az autóból MINDEN biztosítékot kivettem amik nem kellenek az autó elindulásához (lámpa, rádió, stb..) a probléma maradt, ezért biztosan nem máshol van a baj.


megmaradt biztosítékok: Alternator, Ignition switch, Engine, Fuel pump


Nagyon szépen köszönöm ha tudsz segíteni vagy legalább közelebb jutni a megoldáshoz! ha van ismerősöd aki tudhatja a problémát megköszönném segítségét!



2021. márc. 31. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

"miközben biztos vagyok benne hogy valahol csak egy kábel hibásodhatott meg."

Na, ezért tartja a szerelő a markát.

Ő ért hozzá, te meg csak totózol az eléggé hiányos szakmai ismereteiddel.

Erre szokták azt mondani, hogy a tudást meg kell fizetni.

2021. márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 miközben a szerelő kicseréli az üzemanyagpumpát, ecu-t, gyújtótekercset, aksit, öndindítót, ÚGY hogy közel nem javult meg tőle az autó, én ezért nem fogok fizetni több milliót, tudom hogy egy kábellel van a baj, azt a kábelt 100Ft-ért kilehet cserélni, és csak megkellene találnom, nem tehetek arról hogy a profi mérnökök direkt elrejtették, nem fizetnék 100 000Ft-ot valakinek arra hogy egy darab kábelt kicseréljen (amit még egy 8 éves is képes megcsinálni...) persze miután kicserélt az autóban mindent mást is 5 millióért
2021. márc. 31. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egy 8 éves is kicserélné, miért nem csinálod meg?

Terheld ki a vezetékeket az ac pumpa és a relé között. Kábelhibát ezzel kizárhatod.

33 ohm nem kell se a relének, se a szivattyúnak. Lehet hogy a szintjelző vezetékét találtad meg...

2021. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom megcsinálni mert a kábeltömeg összevan csomagolva mindennel és megy mindenfelé, szétszedni az egész kábelköteget 1 évbe telne, szóval előbb megszeretném találni a végét.


Injektoroknál megfelelő a feszültség, és mivel az injektorok a gyertyák után vannak, ezért gondolom a gyerták is kapnak áramot, csak valami leszívja az áramot, ami egyedül csak a sárga kábel lehet, #3 azt mondod hogy szintjelző, pontosan minek a szinjelzője? ha az üzemanyagé, akkor miért érintkezik a motorvezérlő relével? bár az autó megfelelően mutatja az üzemanyagszintet illetve akkor is fennáll a probléma mikor az üzemanyag pumpa kábele kivan húzva.


Holnap megnézem hogy feltölt e az üzemanyagpumpa ha azt a konektort szétveszem ami előhozza a problémát, illetve hogy az injektorokhoz megy e áram, akkor tudom hogy az ecm-hez megy vagy más esetben az injektorok felé, azután megpróbálom úgy indítani hogy a sárga kábel nem csaltakozik a konektorhoz, azután megvizsgálom a kábelt a konektor után, azután kifogytam az ötletekből holnap majd leírom hogy beindult e :)

2021. márc. 31. 22:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!