Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis dízelnek mi értelme?

Kis dízelnek mi értelme?

Figyelt kérdés
Hol egyáltalán teszem azt egy 1.4 TDCI 68 lóerős Fiestának létjogosultsága? Hosszútávon kényelmetlen, a városi használatot dízel révén nem igazán tűri. Akkor egyáltalán hol van értelme egy kismotoros dízelnek?
2021. ápr. 8. 14:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%
#7: nekem volt 1.6-os benzinesem, most van 2.0 dízel. Utóbbi gyorsabban melegszik fel. Rövid távokkal semmi problémája, pedig rendszeresen rákötöm OBDII olvasót és nézem DPF állapotát. Ha nagyon kéne, kézzel el tudom indítani a regenerálást, ami 30 perc alatt mindent kipucol.
2021. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%

Én 1.4 TDI-vel járok, van értelme. Vegyes használat mellett 5l alatt eszik, ugyan ilyen kocsiba az 1.4 benzin képes 8-9l-t.

Az pedig téveszme, hogy csak az vegyen dízelt aki napi szinten száz km-eket megy pályán... Nyugodtan meg lehet venni akár városba vagy kevés használatra is. Normálisan kell használni, hidegen nem hajtani és nincs vele gond.

2021. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%
PL, aki faluk között ingázik és egy olcsó kisfogyasztású autót szeretni, annak ideális. Pályázni is lehet vele, persze ezzel nem 140-eket kell menni.
2021. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Van értelme, máskülönben nem gyártanák.

Egyedül az ilyen vallási szinten menő dolgoknál szokták szidni, hogy jajj dízel, ahogy itt is látni némelyik kommentnél.


Normál esetben meg számol az ember, hol használja, mennyit használja, nem mellesleg a dízel is bírja a várost, vagy épp a taxisok is kegyetlen hülyék ugye?


Az, meg hogy beindítja, és két km múlva leállítja egy motornak sem tez jót, függetlenül, hogy mivel üzemel.

2021. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
64%

Közel áll hozzám a kérdésben szereplő motor, nekem 1.4 tdci Fiestám van. Hogy hova jó? Személy szerint agglomerációból járok be vele tanulni/dolgozni. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor tettem meg vele olyan utat, mikor nem mentem vele legalább 20km-t. De itt jegyezném meg, hogy részecskeszűrő nélküli mivolta miatt jobban tolerálja a rövidebb utakat is, mint más dízel.

Hosszú távon kényelmetlen? Ilyen árban milyen megbízható és kényelmes, nem idős autót tudsz mondani ami elvinne messze ráadásul kedvező fogyasztással? Huszonéves német prémiumot szerintem hagyjuk. Édesapám újonnan vett egy ugyan ilyen mk6-os Fiestát. 3x jártuk meg vele Olaszországot, két felnőtt és két gyerek egy-egy hetes nyaralós cucca elfért benne. Minden hónapban Ausztriába mentünk vele ruhát és mást vásárolni, oda is elégnek bizonyult. Nyaranta mindig rajta volt a tetőcsomagtartó, a biciklik a külföldi nyaralásokat leszámítva mindig jöttek velünk, imádtunk tekerni mindenhol.

A 68 lóerőt sem úgy kell nézni, mint egy benzinesnél tennéd, ez le is adja a 2/3-át 2000-es fordulaton, ahol egyébként használod. Családban van 1.4-es szívó benzines Jazz. Na annál pl határozottan jobban "harap" gázadásra. Persze, biztos 130-ról gyorsulva a Jazz kicsivel jobban menne, mint a Fiesta, de ott mennyit is forog a benzinmotor?

2021. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!