Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendellenes ez a fék kopás ?

Rendellenes ez a fék kopás ?

Figyelt kérdés

A két csík furcsa nekem. Zsír új betétek és tárcsák vannak fent, a 4 ből ezen az egyen ilyen csíkozott csak. TRW egyébként

[link]



2021. ápr. 12. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem látok rendellenességet.

Egyébként a TRW tárcsa nálam is durván, extrém módon rozsdásodott. Most más márka van fent. Bevonatolt. Lassan egy év használat után nagyítóval se lehet rajta rozsdát találni. Nagyon furcsa a TRW után.

2021. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem a gyári beszállítóm a TRW, amiatt maradtam ennél, de olvasgattam, hogy van jobb meg rosszabb is.


Egyébként a többi keréken lévő az még ennél is simább és egyenletesebb, viszont ennél ezt a két csíkot nem igazán értem. Mintha nem feküdne rá rendesen a betét.

2021. ápr. 12. 19:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Idő kell neki, mire összekopik. A dugattyú sem mindenható, van, hogy a kopások miatt nem központosan nyomja rá a tárcsára.
2021. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is TRW van, mert az a gyári beszállító. De 2 év után iszonyú rozsdás a belseje. A hátsó zimmermann az meg gyárilag cink bevonatos. Na azon egy deka rozsda nincs.

Úgyhogy legközelebb részemről felejtős a TRW.

2021. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4!

1-es válaszoló vagyok. Nekem is Zimmermann van most fent. Ahhoz képest hogy olcsóbb árkategória, teljesen rendben van szerintem. Korrózióállóságból jeles. A TRW nálam szinte új korától rázta a kormányt nagyobb sebességről történő fékezéskor. Zimmermannál ez a jelenség teljesen megszűnt.

2021. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a kormányrázás nálam is megvan új korától kezdve.

Először arra gyanakodtam, hogy nem lett megtisztítva rendesen a kerékagy de egyre több helyről olvasom ezt, hogy TRW-nél vagy hogy már gyárilag üt a tárcsa illetve elvetemedik kevés használattól is.

2021. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Autós csoportban mindegyiket szidják, brembo, zimmermann stb... autóra válogatja szerintem, hogy melyik a jó.
2021. ápr. 15. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gyártás helye miatt is változhat.

Mert TRW-nél ha jól rémlik van német meg van valami egzotikus ország is ahol gyártják.

Mann szűrőnél is futottam már bele abba, hogy a malajziaban gyártott mann olajszűrő rettenet gagyi volt. A német meg rendben volt.

2021. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Zimmermannal csak az a bajom, hogy a betét borzasztóan porol. Egy-két út után is már fekete fékporos a felni és lehet lemosni. A TRW-nél ez nem volt.

De ha választani lehet inkább poroljon, minthogy rázzon meg rohadjon. Úgy a fékhatással egyébként nem volt gond egyikkel sem.

2021. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem a régi TRW be belemart a betét és össze festék porozta az alufelnit. Csiszolóval + rozsda oldóval alig jött le, és sikerült összecsesznem a felnit... szóval vigyázni kell a fék porral 😀
2021. ápr. 18. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!