Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 vagy 6 gangos manualis valto?

5 vagy 6 gangos manualis valto?

Figyelt kérdés

Vw ujabb kisbuszok vagy csaladi kocsikban

Melyiket vennetek? Miert?

2.0tdi


2021. ápr. 17. 16:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
6-os, autópályán jól jön.
2021. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Egyértelműen a 6-os,autópályán segít hogy ne pörögjön sokat a motor.
2021. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
3 éve vettem új autót, egyik alapfeltételem az volt, hogy 6 sebességes váltó legyen benne.
2021. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha sokat pályázol mindenképp 6. De amúgy is jobb.
2021. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Én is pont 3 éve vettem új autót. Nem is találtam olyat a szóba jöhető autók között, melyiket 5 sebességes manuális váltóval kínálták volna. Talán a kis köbcentis városi kisautók, a még akkor kapható utolsó szívó motorokkal voltak azok, amikhez még 5 sebességes manuális váltó járt.

Amúgy nem kell ennyire túlmisztifikálni ezt a váltó dolgot. A 6 sebességes autópályán előnyösebb valóban, de azért nem kell olyan óriási különbséget elképzelni. Nekem az előző akkor 13 éves autóm 5 sebességes volt. 130 km-/h-nál 2800 volt a motorfordulat. Az új, 6 sebességes, ugyan ilyen sebességnél 2500-as fordulaton dolgozik. Tehát nem ég és föld a különbség.

Új autóban szerintem már csak 6 sebességes manuálist fogsz kapni. Használtnál pedig más szempontok szerintem sokkal fontosabbak. Ha pontosan ugyan olyan állapotú, felszereltségű és forintra ugyan annyiba kerülő két autó az esélyes, akkor természetesen nem hátrány a 6 fokozatú váltó.

2021. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
hatosat akartam, ötös lett. azóta is bánom. golf VII. pályán váltanék már, mikor eszembe jut, hogy csak 5 sebességes.
2021. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
80km/h-nál az enyémet lehet hatodikba szúrni, szóval bőven autópálya tempó alatt is van létjogosultsága.
2021. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Önmagában attól, hogy 6 sebesség van, még nem fog autópályán kevesebbet forogni a motor...
2021. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

8. jól írja, nem a végsebbesége lesz nagyobb hanem a köztes áttétel lesz jobb neki.

Amivel jobban gyorsul és a fogyasztása is kevesebb lesz.

A vég áttétel egyforma az azonos járműnél.

2021. ápr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
A legtöbb hat sebességes váltó hatodik fokozatának áttétele nem igazán tér el az 5-ös váltó 5. fokozatától, szóval pályán mindegy. Nem tudom, a sok válaszoló mit gondol itt, azt hogy a 6-os váltó úgy készül hogy fognak egy 5-öst és rátesznek még egy fokozatot? Aki ennyire nincs képben, miért szól hozzá?
2021. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!