Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia 1.2 12V személyes...

Skoda Fabia 1.2 12V személyes tapasztalatok? Mennyire bírja a rendszeresebb országúti használatot?

Figyelt kérdés

Autóvásárláson gondolkozok, szimpatikus a Fabia, mostanában ahogy nézegettem nagyon sok 1.2-est hirdetnek. Mindenképpen benzines autón gondolkozok. 1.2 6V-ről, meg úgy összességében a HTP motorokról hallottam hideget-meleget egyaránt, elbizonytalanodtam.

Alapvetően a családban van egy 1.4 MPI Combi, lassan húsz éve hű szolgáló, így csak azzal vannak tapasztalataim.

Kivitel sem az elsődleges szempont, egyedül nem feltétlen lenne szükségem combi változatra, bár nem hátrány, hogy alkalmanként ha kell meg lehet pakolni. Tulajdonképpen a megbízhatóságára lennék legfőképpen kíváncsi, hogyan funkcionál a mindennapokban. Vegyes használatban lenne, de a jelenlegi állás alapján szerintem kevesebb város, több országút, hetente úgy kb 220 km lenne az országúti, oda-vissza 110 km, nagyrészt autóúton.

Ilyen feltételek mellé mennyire lenne ez megfelelő választás? Nem akarom csak azért leírni, mert 1.2, ez alapján elvetni, mint lehetőséget.



2021. ápr. 27. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

A HTP motorok híresek arról, hogy habár láncosak, mégis átugrik a lánc. Megnyúlik, nem csörög, nem zörög, csak átugrik. Ezért 80000 km enként cserélni kell. Olajat meg maximum 10000 km enként, de inkább 8000km enként. És jó olajjal.

Plusz rezonálnak is, erőlködik, stb. Én mindenképpen erősebb motorral néznék. Az az 1-2 liter plusz fogyasztás szerintem megér kb 2x annyi teljesítményt.

2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Felejtős. Nemcsak az ereje miatt, és hogy az erejéhez képest sokat eszik. Hanem megbizhatatlan is, láncgond, olajfogyasztás...

Én ebből a kocsiból 1.4 PD TDI-t vennék (oké, irtad hogy nem akarsz dízelt). Ez az 1.4 PD nagyon jó motor. 75le, ahhoz képest szépen viszi az autót, fogyasztásra pedig 5l alatt van mindig. Nekem is ilyen motor van a kocsimba, tudom ajánlani.

2021. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor vissza az alaptervhez, miszerint 1.4-re terveztem vadászni. Megfontolandóan akár a dízelt is.
2021. ápr. 27. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha dízelt nézel azért legyen félrerakva egy kicsi ha esetleg beüt a krakk. De ha be is üt és megcsináltatod a drága dolgokat, akkor jó sokáig veled marad
2021. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
35%

A fabiabol pont az 1.2Htp meg az 1.4Mpi az amit nem szabad megvenni.

Az 1.2 egy konstrukcios zsákutca az 1.4 meg kb az első faros skodákból származik,egy igazi őskövület.

Fabiat a legnagyobb motorral a 2.0 8V 115Le kell venni.Az egy hibátlan konstrukcio,mindegy mibe rakták (golf 4 stb) azokkal szinte soha nincs gond.Cserébe nem is fogyasztanak sokat,es még normalisan mozgatni is tudják a kocsit.

Az ilyen ezres mákdaráló szarokat kerüld el főleg ha nem is városba kell,meg ha esetleg tőbben és/vagy csomaggal utaznátok.

2021. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dízeltől se kell félni, különösen ettől az 1.4 PDTDI-től nem! Nagyon megbízható, tartós konstrukció, normális használattal és karbantartással gond nélkül elmegy 4-500 ezer km-et. Enyémbe 300 ezer van, gyári turbó, gyári PD elemek, olajat nem eszik, nem füstöl, és 5 liter alatt eszik, akármit csinálok vele.
2021. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 az 1.4 mpi a legjobb motor, ki a fszt érdekel hogy őskövület? Maga az autó is már 20 éves konstrukció, miről beszélünk akkor? Mákdaráló aszongya :D Érdekes én még az országúton is akármilyen hosszú sort végig előzök a mákdarálómmal, ha nem egyszerre akkor szép fokozatosan, míg a több száz lovas német prémiumok hazáig követik a kamiont mert pénz van de tudás már nincs... Nekem olyan van, remek kis motor, nem eszi az olajat, se a vizet, egyszer kellett megbontani és valami gépi munkát csinálni rajta de az az én balf*szságom volt, mert víz nélkül jártam vele, mondjuk még így is bőven ment gond nélkül :D (villogott a víz jeladó, de azt mondta a szerelő hogy csak a jeladó a rossz, és akkortájt fingom sem volt az autókhoz szóval azt se tudtam hogy melyik az eleje meg a vége)... azóta megint semmi gond.
2021. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!