Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy szalonból vásárolt 0km-es...

Egy szalonból vásárolt 0km-es autónak a vételárán kívül milyen egyéb költségeket kell számolni? Vagy ugyan úgy néz ki mint egy használt autónál a történet? /miben tér el?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 19:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%
Én is mindig újat fogok venni illetve családban is csak új autók voltak. Pedig nem egy gazdag család. De 10 évente megengedhettük magunknak. Én erről a szokásról nem igazán tudok lemondani. Maximum ha tényleg csak 5-600 ezret akarnék autóra költeni. De inkább vennék 4-5 millióért újat mint 3 ért használtat.
2021. máj. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Barnabas333 ***** válasza:
34%
Egy új autó ha nincs pénzed cserélgetni még 12-16évesen is jó lesz, mert csak te hajtottad, te vigyáztál rá. Bár a mai turbós darabokról már ki tudja... Én 41évesen bő két és fél éve egyáltalán nem bántam meg, hogy újat vettem, 3 használt után. Semmi gond vele, imádom. Mondjuk én örökre tervezek vele, mert nem lesz pénzem 4-6évesen cserélgetni, illetve ha megérem 15-20év múlva nem tervezek tovább vezetni...Mondjuk volt a családnál rá pénzem hitel nélkül. De ismerek olyat aki nem új autó párti pedig tele van pénzzel. Mindig 5éves prémiumot vesz és 10évesen mindig cseréli. Mondjuk neki van pénze ha valamit költeni kell rá...
2021. máj. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Mi soha nem akarunk új autót venni, de ezt mindenki döntse el maga. Pár éves megkímélt autót vennék, még ha drága is. Lehet, hogy nem köt senki az új autójára semmit a szokásos dolgokon kívül, de pár évente milliókat költ nem szervizre, hanem amortizációra. Szóval a pénzét így is úgy is elveszíti.

Én vennék inkább egy normális használtat, a különbséget pedig befektetném értékálló dolgokba, befektetésekbe, festményekbe stb. Érdekes, hogy ha azt mondanám valakinek, hogy vegyen 1 millióért festményt, akkor húzná a száját, de lehet, hogy az autója pont ennyit veszített az értékéből.

Ha megnézel egy átlag (nem túl híres) festményt, amit 1930-as években festettek és megnézel egy hagyományos tömegautót a korból, tegyük fel, hogy túlélte a háborút is mindkettő. Az 1950-es években az autó már a roncstelepen volt, a festmény meg a mai napig lóg valaki falán, az értékét pedig minimum megőrizte, ha nem növelte. Az esztétikai élményről nem is beszélve, amit több generációnak nyújtott egy családban.

Az emberek különbözőek, de én szeretek másként hozzáállni, mint a többség.

2021. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
#6: mert nagyon drága mulatság. Az új autó áráért használtpiacon megkapod a még garanciális, vagy éppen garancián kívüli, de még hibátlan állapotú, magasabb kategóriájú autókat. Én az új autómat 5 évesen adatam el, vettem helyette 7 éves prémiumot minimális ráfizetéssel, pedig újonnan 2x annyiba került volna. Most van nálam 3. éve, minden tökéletes rajta.
2021. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Új autót cégeknek éri meg igazán vásárolni.

Aki ért a könyveléshez, tudja miert.

2021. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

Új autót nem éri meg venni. Főleg mióta már egy dacia is 4-5 millió.

2-3 millió-ból bőven kapsz jó autót ami nincs lerúgva.

2021. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Barnabas333 ***** válasza:
70%
Itt mindenki úgy ír az autóról mintha valami biznisz lenne. Sosem nyereséges, mert luxus és kényelmi dolog. Az utolsó használt autómnál választhattam, hogy vagy egy 5évest veszek plusz másfél millióért vagy a másikat amit kinéztem az 9éves volt. Azt vettem meg és 6.5-7év alatt amig nálam volt, belement a másfél millió. Rövid távon anyagilag jobban jártam az öregebbel... Csak a drágább még mindig velem lenne...Aki befektetni szeretne az ne vegyen autót tegye be aranyba, értékpapírba,ingatlanba. Érdekes a milliárdos főnököm mindig új autó vesz, mondjuk ő le tudja írni...
2021. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Barnabas333 ***** válasza:
Egyik kollégám pl. Pár éve vett új kis Toyotát, a nagy családi autója meg már túl öreg lett. Most 3milliója volt rá, így vett egy 10éves full extrás priust kb. 225ezer kmel. De mondta, ha lenne pénze újat vett volna belőle...
2021. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

17: oké, hogy veszteség, csak nem mindegy, hogy 10 év alatt 10 millió megy el rá vagy csak 5.


De mondjuk az se mindegy, hogy mire használod. Egy városi rohangálós autónál nem nagy gond, ha bedöglik, max pár napi buszra vált az ember.

De én pl évi 2-3-szor utazok kb 2000 km-t külföldre. Ha egy ilyen úton bedöglik, akkor a gatyám rámegy arra, hogy pl Ausztriában levontassák a pályáról, meg hogy ott megjavítsák vagy hazavigyék és még én is oldjam meg a maradék utamat. Ergo nekem nem éri meg egy régi autóval kockáztatni, inkább veszek újat.

2021. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Egy 2-3 éves autó régi? Azért egy újautó és egy 15 éves bontószökevény között van még alternatíva. Itt mindenki úgy csinál, mintha nem lenne köztes megoldás.
2021. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!