Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonon menet közben elfogy...

Simsonon menet közben elfogy a benzin a karburátorból a benzin. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából egy elég zavaró dologról lenne szó, mert napi 50-60 km-t megyek FÖLDÚTON. És mikor nagy lendületből ilyen 60-70-es utazó környékén, amit egyenletesen magas fordulattal vittem, behúzom a kuplungot és elengedem a gázt leáll a motor, nem alapjáratra áll vissza. Ilyenkor gyakran megijedek, hogy elfogyott a benzinem teljesen de csak a karburátorból fogy ki és azt nem értem miért. Gyári értékre van állítva az úszószint (ha addig nem mozgott el az úszóm míg ezt összeraktam legutóbb) és így is problémázik.


Karburátor: 16N3-4

főfúvóka: 75 (A motor 60 köbcentis ez a tökéletes neki)

Javaslataitokat örömmel várom, hogy mit kezdjek vele, mert nem nagy öröm lenne útközben csak megállni úgy, hogy utána be sem indul.



2021. máj. 4. 22:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A szivatót ráhúzva azonnal lefullad bármi van, ha meleg. Úszószint félmilliméterre pontosan van beállítva. Tűszelep fúvókát hanyasat ajánlasz? Jelenlegi 15 ös, ha egy 20 körülit veszek az jó lesz? Vagy nagyobb kell
2021. máj. 6. 12:18
 12/20 anonim ***** válasza:
Akkor túl sokat kap, ha szívatóval lefullad.
2021. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ne szaladj annyira elore. Ez csak egy kosza tipp. Elofordulhat, hogy dus a keverek, es belefullad a motor.

Ha nem alapjaratra engeded vissza, hanem kb 3ezren tartod a fordulatot, akkor leall? Ha benzin csapot elzarod, felporogve all le vagy siman lefullad?

Igy a tav szereles mind otletekre epul, mas ha itt a motor es latja/probalja az ember.

2021. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ha nem teljesen engedem vissza a gázkart akkor tökéletesen jár, elzárva a benzincsapot rángatva szokott leállni. A keverék nem dús és nem is szegény, a gyertya aranybarna.
2021. máj. 8. 17:27
 15/20 anonim ***** válasza:
Etz 250be is elég a 20as, nagyobb aligha kellene. Benzincsap tud eleg uzemanyagot atengedni?
2021. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, a csappal soha nem volt gond. Viszont csak az ilyen magas fordulatszámtartományban fordul elő a dolog, szóval lehet nem kéne erőltetni azt.
2021. máj. 9. 23:23
 17/20 anonim válasza:

Pár tipp, így vakon:

- Benzincsap, vagy ott a tömítés szarakszik

- karbi nincs jól beállítva (úszószint, levegő- és alapjárat csavar)

-meleg motornál van alapjárat?

Amikor kihuzatod neki és elkezd fulladni és akkor ráhúzod a szivatót akkor egyből lefullad?

Magas fordulaton nem rángat, durrog?

2021. máj. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Minden jól van beállítva. Minden tökéletesen müködik, nem rángat magas fordulaton sem. Ha lelassítok alapjáratra akkor áll le teljesen, teljesen mindegy ha ráhúzom a szivatót ha nem, nincs benzin a karbiban olyankor. Valószínű msgas fordulaton a rezó nem tölti vissza és sok friss keverék kiszökik. Orvosoltam a problemát 60 as max tempóval utazó pedig 45-50.
2021. máj. 12. 22:05
 19/20 anonim ***** válasza:
Micsoda nagy duma 70km/h utazó... Mint valami gépállat.
2021. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem provokatív választ kértem ha nem volt normális simsonod így jártál, nem kell a másikat szidni azért, amije van.
2021. máj. 13. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!