Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ilyen paraméterekkel...

Egy ilyen paraméterekkel rendelkező 43 éves autó mennyit érhet?

Figyelt kérdés

- 1978-as 2101-es Ladáról van szó.

- Máig az első és egyetlen tulajdonos nevén, új korától. (Rokonomé, én csak segítenék eladni.)

- Garantáltan 69.000km-rel. Nem, nem fordult át ötször a számláló. Évente 1-2e km-t fut, nem volt soha napi futkosós autó.

- Végig garázsban tartott.

- Nem makulátlan, de nem is egy ütött-kopott rozsdakupac. Műszakilag is jön-megy, bármikor bárhol leműszakizik jelen állapotában. Egyébként 2022.08-ig van vizsgája.

Nyilván a használati értéke nem sok, inkább már muzeális szempontból lehet érték.

Egyetlen nagy esztétikai hibája, hogy a 90-es években rozsda miatt cserélték a két első sárvédő ívet. Emiatt az egész autót telibe fényezték. Ami nem lett első osztályú kivitelezés, lehet benne bőven hibákat találni. És a szín is egy árnyalatnyival elüt az eredetitől. (Belső elemeken látni, hogy eredetileg kicsit sötétebb volt a színe.) Ezt leszámítva akár nem sok ráfordítással OT képes is lenne.

Mennyit érhet nagyjából? Mennyiért lenne érdemes meghirdetni? Én olyan 300-400e környékére gondoltam. Mert nem is a full restaurált több milliós kategória, de nem is a 80e-s évek óta kert végében rohadó, papírok nélküli roncs. Reális lehet?


2021. jún. 14. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre nincs jó szám, ha van éppen egy elvetemült aki ilyet akar, lehet hogy fizet érte ennyit, ha éppen senkinek sem kell a gyűjteménybe, akkor meg vasárat fognak ajánlani csak érte.

Egyébként az megvan, hogy az elcseszett fényezést kijavítani annyi, mint a kocsi ára?

2021. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, megvan, nem véletlenül írtam le. De nem hiszem hogy egy rozsdásodót olcsóbb és egyszerűbb lenne kijavítani, amit előtte még lakatolni is kell. Ha olyan lenne a fényezés 43 év elteltével, mintha most jött volna ki a gyárból, akkor nyilván nem ennyire saccolnám én sem, mert ezt leszámítva kb gyári állapotú, krómok is szépen csillognak, beltér sincs lelakva.

Az árképzéshez még annyit, hogy nem SOS az azonnali eladás, nem kenyérre kell az ára, elfér még egy darabig a garázsban ha 43 évig nem volt útban.

Utcán, parkolóban sokszor szoktak leszólítani, kérdezősködni, nézegetik a kocsit. Csak eddig nem merült fel az eladás.

Közben találtam kimondottan ezzel foglalkozó FB csoportot, ott is érdeklődök.

2021. jún. 14. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a faluban ment el egy kombi 600ezerért úgy, hogy alku nélkül azonnal számolták le az árát. De az nem volt újra fényezve. Ha tényleg jó egyébként és nem rozsdásodik, akkor én 500ezer körül tenném fel. Pláne, hogy nem sürgős, elfér a garázsban. Valaki úgyis ráugrik, itt az is érték, hogy 1 gazdája volt és nem kell az egész autót lakatolni ot előtt, mert valószínűleg úgyis olyan veszi meg, akinek ilyen tervei vannak.
2021. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!