Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak én kapok dührohamot az...

Csak én kapok dührohamot az autópályan előző kamionosoktól?

Figyelt kérdés
Naponta közlekedek az m1-en és kezdenek tönkremenni az idegeim. Bőven van 110-el előzgető traileres is, de a kamionos előzések borzasztóak. Sokszor kivágnak az ember elé, nem győz fékezgetni,aki 140-el,vagy normális tempóban halad. Pénteken 3 csinálta egymás után, ott idegösszeroppanást kaptam. Szerencsére láttam már, hogy csinált a rendőrség drónos akciókat. Lehetne belőlük több, vagy gyakrabban ellenőrizhetnék ezt, minél több birságot ki kell szabni.
2021. jún. 19. 17:22
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Én 140-nel megyek, arra írtam a 130at,hogy szerinted szabálytalan a 140. Akkor kiindiltam a 130ból. De úgy néz ki neked az is sok, tipik kamionon mögött tötyögő hétvégi autós vagy. És igen, dögöljön meg aki a tilalom ellenére előz,meg az is aki vidáman lelassít mögötte. Pont.
2021. jún. 19. 19:45
 22/47 A kérdező kommentje:

DE ÉN NEM AKADÁLYOZOK MEG TARTOK FEL MÁSOKAT.

Hát ez a lényeg ember, hányszor írjam,hogy 90-re kell lassítani???

Tilos akadályozni is,nemde?

Én senkit nem zavarok. Aki gyorsabb,azt elengedem. De ne tartson fel 90-el senkit sem;egy percig sem,nem érted?

2021. jún. 19. 19:57
 23/47 anonim ***** válasza:
17%

#23


Ember, miért nem fogod fel a csepp eszeddel, hogy senkit nem érdekel, hogy neked lassítani kell? Mit gondolsz, hogy neked bérleted van a belső sávra és mindenki elmegy előled? Komolyan, az ilyen frusztrált senkiknek ki ad jogsit? Az meg nem lesz akadályozás, hogy neked fékezned kell. A közlekedésben kell azt is, azért van a pedál.

2021. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Te totál beteg vagy. 90-nel igenis akadályozom azt, aki más tempóban halad. Ugyanis itt nem feltetlenül a szabálytalan előzésükkel van baj, hanem azzal, hogy ezt akkor teszik,amikor mások is jönnek mögöttük a sávban. Nem egyszer vágtak már ki elém is.
2021. jún. 19. 20:03
 25/47 anonim ***** válasza:
3%

#25


A kivágás és az, hogy valaki 90-el halad a sávban nem ugyanaz. Ezt is jó lenne, ha felfognád agyilag. Az, hogy te utolérsz valakit, aki lassabban előz, mint te, azt kifogod szépen várni, vagy idegességedben agyvérzést kapsz. Ennyi a választásod. A magyar autópályán minimum 60-al kell menni, igen, a belsőben is lehet ennyivel menni. Az, hogy bunkóság-e vagy sem, ez nem ide tartozik.


A kivágás az, ami esetleg büntethető, bár, ugye azért lehetne azon vitatkozni, hogy mi számít kivágásnak. Mert nem, az, hogy te több száz méterről jössz, az nem kivágás.


De mondom, a te agyi kapacitásod ezt úgyse fogja tudni értelmezni, túl buta és túl frusztrált vagy a közlekedéshez. Nem vagy egyedül, ne aggódj, rengeteg ilyen defektes van még sajnos odakint.

2021. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Igazad van, ha utolérem messziről,semmi probléma. De amikor belátható távolságon ,azaz párszáz méteren belül vagyok,maradjon szépen a külsőben.
2021. jún. 19. 20:11
 27/47 Beviz Elek ***** válasza:
17%

Ha ilyen idegrendszeri problémáid vannak akkor inkább add le a jogosítványod és ne vezess. Nincs szükség több M. Ricsire és Berkire.

Nem ártana ha belátnád hogy nélkülünk éhen döglenél, megfagynál, ellepne a szar, hagyd hogy végezzük munkánkat.

Ez hihetetlennek fog hangzani, de nem azért előznek a kamionosok hogy Téged tudjanak idegesíteni. Ez az otthoni idegbeteg mentalitás (ami neked is van), az ahogy a cégek kicsi pénzért kihajtják az emberek belét és haladni KELL.


Hidd el, van az a nyugodt munkahelyi környezet és anyagi háttér ahol a sofőr kényelmes 80-82-vel elgurulgat, fogyasztás optimalizálás céljából vitorlázik a dombokon nem pedig tapossa hogy aztán a lejtőkön pedig a büntetési határon fékezve másodpercekért harcoljon. Én ilyen helyen dolgozom a hanyatló nyugaton.


Megj.: itt szabad kamionnal előzni és így senkit nem tartunk fel

2021. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Tipikus szöveg,hallottam már párszor..." a kamionosok nélkül megállna az élet..... azért előz mert neki percek is számítanak, bezár a cég, lejár a vezetési ideje,nem tud otthon hétvégézni..stb"

Ez szép és jó, de te választottad ezt a munkát. Lehet, hogy más is siet, mert ugyan úgy szállít valamit, csak éppen nem 90-el, hanem többel. A másik áruszállítót se tartsa fel a kamionos,miben fontosabb az ő ideje, meg munkája,mint másoké?

2021. jún. 19. 22:40
 29/47 anonim ***** válasza:
19%

28: akinek sürgös szállítanivalója van (vér, mentőorvos, stb..) annak van kék villogója, és az elé nem fog bemenni előzni a kamionos.

De ezt az előzési tilalmat amúgy agyatlanul vezették be, mellé meg kellett volna emelni a minimum korlátot is.

Elém mondjuk sosem kamionos vág be előzni 90-el, hanem valami barom traileres, vagy facebookból felriadó személyautós.

2021. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Beviz Elek ***** válasza:
8%

#28

Látom sikerült megérteni a lényeget. Mindegy, nyugodj meg és ne húzd fel magad az összes kamionoson mert agyvérzést fogsz kapni.

2021. jún. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!