Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak én kapok dührohamot az...

Csak én kapok dührohamot az autópályan előző kamionosoktól?

Figyelt kérdés
Naponta közlekedek az m1-en és kezdenek tönkremenni az idegeim. Bőven van 110-el előzgető traileres is, de a kamionos előzések borzasztóak. Sokszor kivágnak az ember elé, nem győz fékezgetni,aki 140-el,vagy normális tempóban halad. Pénteken 3 csinálta egymás után, ott idegösszeroppanást kaptam. Szerencsére láttam már, hogy csinált a rendőrség drónos akciókat. Lehetne belőlük több, vagy gyakrabban ellenőrizhetnék ezt, minél több birságot ki kell szabni.
2021. jún. 19. 17:22
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
76%
Ha idegösszeroppanásaid vannak a vezetéstől, és itt a valaszoktól is, minek vezetsz? Az megvan, hogy nemcsak neked van az autópályán jogod közlekedni, hanem azt másokkal is meg kell osztani? És a 140 (130!!!) nem kötelező minimum tempó, hanem a MAXIMÁLIS megengedett, amennyiben a körülmények engedik. Budapesten is 50 a megemgedett, mégis ritkán haladunk annyival a belvárosban, csakhogy értsd.
2021. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
62%

Én azért berendelnélek egy szigorított PÁV-ra.

Nagyon valószínű, hogy jogosítvány nélkül távoznál onnan.

2021. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
39%
Rendszeresen járok az M1-en, persze bosszantó, de nem kapok dührohamot, nem olyan gyakori ez. Inkább a 110-120-szal magukat a belső sávban elejtő idióták bosszantanak. Na meg akik az 1.0 sz/rjukkal akarják tolni a sort
2021. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
61%

Annyira nem zavar max amikor az utolsó pillanatba rántja ki a szekeret.


Mostanában inkább az bosszant, hogy autópályára feljövet én engedjem ki őket, de ők basznak kiengedni

2021. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
19%
Ilyenkor hol vannak a "pofátlanítók" vegzálják a bringásokat vmi parkolóban?
2021. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Nem előzhet, oké. Szabálytalan. Jó. És? Mi vagy te? Rendőr?

Te meg 140-nel mész pályán. Az pont annyira szabálytalan, mintha a kamion előzne, csak mondom :D. Akkor te miért vagy jobb?


Amúgy meg megmondom őszintén, én sem szoktam érteni a kamionos előzést. Bosszantó igen, bár én nem forrongok magamban, nem villogok, nem dudálok, megvárom.

De valaki mondja már el, hogy a kamionos mit nyer ezen? Hogy egy kamionnyival előrébb kerül? Mert utána ugyanúgy mennek egymás mögött.


Előzés előtt első megy 90-nel, a másik 91-gyel. A hátsó ilyenkor mire gondol? Úristen mit szüttyög ez előttem 90-nel!!! Hát én mennék 91-gyel, nemigaz! Megelőzöm! És utána meg ugyanúgy követi kegymást. Tehát nem az van, hogy drámai sebességkülönbség van a két kamion között...

És akkor 500 km-re vetítve nyer majd pár percet, mert ő 91-gyel megy.

2021. jún. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

#36: sok cég 80-ra limitálja a sebességet, mert ezzel jelentős üzemanyagot takaritanak meg.

Viszont mások meg mennek ami a csövön kifér (szabályosan max. 90) mert ez a parancs.

Ezek jellemzően nemzetközi fuvarozók, van, hogy 2000 km-re szállítanak. Azon a távon bizony időben már sokat számít, hogy 80 vagy 90.

Igazából ez teljesen átgondolatlan szabályozás így.

Egy ilyen 80 vs. 90 kb 1 percig tart, ezalatt a gyengébb idegzetűeknek pont 10x borul el az agya.

2021. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

37es

Részben igaz amit mondasz, részben nem. Egyrészt a 80 vs 90 pár másodperces előzés, az már szemmel látható különbség. A probléma a 87 vs 88 közótt van, csakhogy egy példát mondjak.

A másik, hogy nem parancs miatt mennek 90el. Hanem a sofőr sem hülye, ha egy fél napot tud spórolni egy Budapest - Madrid úton azzal, hogy 90el megy, nem 80al, akkor neki sem érdeke, hogy ne haladjon gyorsan. Főleg hogy manapság már nincs túlfogyasztásert levonás.

2021. jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
60%

#38: igen, ha lendületből megy akkor megvan 20-25 mp alatt, de az ritka.

Mióta van a tilalom, a 87 vs 88 előzések gyakorlatilag megszűntek, legalábbis amerre én járok.

2021. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
46%

39es

Persze, nem olyan gyakori ez. Csak itt már mindenki mindenért ideges, népbetegség az idegbetegség, és utána a rinyálás az interneten.

2021. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!