Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőrségi büntetés fizetése...

Rendőrségi büntetés fizetése vagy sem? (többi lent!)

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

2 hete pénteken vettem 1 személygépkocsit amin elméletileg rendbe volt minden papír. Még pénteken elvittem 1 céghez (ismerős nem először csinálta már nekem) aki megcsinálja az eredet vizsgát átíratást papír munkát stb...

Sajnos rossz adás vételi adott nekem vissza mivel 3 köztes tulaj volt az autón...

És nem az én nevemre szólót adta vissza na viszont itt jön a történet!

Azon a héten mikor leadtam pénteken a papírokat, vasárnap megállított a rendőr hogy nincs biztosításom na mondom ez hogy lehet az előző tulaj ide oda rohangált még vele mielőtt el hoztam a kocsit és minden rendbe volt vele ugye mivel nem tudtam igazolni az adás vételit sem a biztosítást ezért most vagy az nap vonta ki a forgalomból vagy már ki volt ez sajnos ködös mivel nem tudom... viszont rá 1 hétre megjött a rendőrségi bünti (helyszíni bírságot nem kaptam csak le vetette velem a rendszámot....)

Amibe az áll hogy: határozat közúti közlekedési szabályok kisseb fokú megsértése és érvénytelen hatósági engedéllyel vagy jelzéssel való közlekedés....

Nos ez után rá 1 hétre meg jött a járási hivatali határozat is hogy mivel volt biztosításom a rendőrségi intézkedés alatt ezért az eljárást megszüntették velem szembe nos fizetnem kell vagy sem??



2021. jún. 28. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2021. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Érvénytelen hatósági engedéllyel vagy jelzéssel való közlekedés" szabálysértés nem a biztosításodra vonatkozik. Erre akkor büntetnek, ha az autón legalább három hónapja nincs érvényes műszaki. Ezért vetette le a rendszámtáblát.

Helyszíni bírság arról szól, hogy te helyben elismered a felelősséged, akkor kapsz egy fix büntit, ami a fele annak ami akkor kaphatsz, ha feljelent.


A biztosításos büntit ettől függetlenül megszüntethették.


Hívd fel a rendőrséget, hogy mire számíthatsz. Gondolom értetlenkedtél, hogy nincs még rendesen a neveden az autó, de attól még használtad. Esélyes, hogy így kétszer annyit fizetsz.


Azóta van műszaki, és át van írva rendesen a nevedre?

2021. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy jótanács: ha céget is bízol meg átíratással (ami nem baj), azért annyira legyél képbe a folyamattal, meg az autó használathoz szükséges okmányokkal, hogy nem szivatod meg magad.


Persze feltételezve hogy te jóhiszeműen jártál el, és nem csak ködösítesz itt összevissza.

2021. jún. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat

Természetesen azóta nevemen van az autó Új forgalmival illetve vissza is kaptam a rendszám táblámat is!

Nem ködösítek mivel márciusban vettem 1 másik autót és ott pár nap alatt minden rendbe is volt nem volt gond semmivel igaz nem is állítottak meg ellenőrzés miatt! Így ebben a tudatban nem ellenőriztem le a papírokat de ezentúl ha vennék másik autót és megint viszem átíratni akkor oda fogok figyelni ma fogom fel hívni az illetékes rendőrséget hogy ilyenkor mi is a teendő

2021. jún. 29. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!