Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy a francba lett 451Ft a...

Hogy a francba lett 451Ft a benzi ára?

Figyelt kérdés
Annyira rég nem tankoltam de akkor még háromszáz valahány forint volt. Akkor most mennyi e kerül a 100-as benzin ötszáz forint felett?

2021. júl. 14. 09:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Azért ennyi mert egyre szarabb a forint. 100as benzin ahol én tankoltam ott 475 körül van, de a legtöbb helyen 500 sőt egyik ismerősöm mondta hogy ahol ő szokott tankolni ott meg már 550.
2021. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%

Nyáron mindig megugrik a sok utazás miatt. A forint árfolyam dettó, a külföldi nyaralások miatt.

Húzzák ki a belünket...

2021. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 D. Brasco ***** válasza:
8%
Hányszor írjátok még ki ezt a "miert ilyen drága a benzin" dolgot?!?Rohadt unalmas már a naponta minimum 5-6 ilyen kerdes.......es még mindig ugyan azert drága mint tegnap meg tegnapelőtt......
2021. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
46%
Egyébként ha valaki külföldön lakik, kint is ilyen drága?
2021. júl. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
11%
Én 1000-re emelném. Úgy legalább lenne parkolóhely, meg nyugodtan tudnám hajtani a kocsit, mert (És ez nem vicc!)sok mai, erős, gyors kocsi azért romlik el, mert nincs rendszeresen meghajtva. Na de hol és mikor? Múlthéten, direkt éjfél után indultam le a Balatonra, gondoltam meghajtom végig 250-el. Erre az összes rohadt úton voltak. Hol egy traktor, hol motorosok, hol autós családok,...
2021. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván azért rohad szét pár év alatt az egész szutyok, mert te nem dobod a téglát a gázpedálra...
2021. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
6%

6.-nak.


Nem a rohadásról beszélek, ne legyél ostoba! Ha meg gőzöd nincs az erős kocsikról, akkor ne kommentelj!

2021. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

#5 és #7 remélem megy a 300 ezres csekk te f@sz... menj ki németbe azt' ott idétlenkedjél meg veszélyeztess másokat


#4 attól függ mi az a külföld. Ha Ukrajna akkor nekik is sok igen, mivel szegény ország. Ha Németország, vagy esetleg Svájc, na nekik nem sok, mert kva jól keresnek. Szokták mondani, nem a termékek drágák, hanem a fizetéseink sz@rok. De tényleg azok. Mi az hogy 200 nettó alatt keresünk? Semmire nem elég.

2021. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

egyrészt azért, mert magas az olaj világpiaci ára

másrészt azért, mert reálértéken kevesebb pénzt keresel, mint korábban (csak ez nem szembetűnő, mert forintban ugyanannyit tesz a borítékodba a főnököd minden hónap elején, csak az épp kevesebbet ér, mint korábban)

2021. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, hogy csinálod, hogy ilyen ritkán tankolsz? Nekem alsó hangon is két hetente elmegy egy tele tank, pedig nem járok mindenhova autóval.

Úgy lett ilyen drága, hogy szépen hétről hétre emelgették. Ilyenkor bezzeg nincsenek itt a hurrógók, hogy az a 3-5Ft emelés nem számít, mert egy tele tanknál csak 200Ft, egy kávé ára. Csak épp szép lassan a sok kicsi sokra megy!

Azt tegyük hozzá, hogy 2012 környékén, mikor utoljára 450Ft körül voltak az üzemanyagok 125 dollár volt egy hordó Brent olaj ára. Most ugyanilyen árak mellett 70-75!!! Tehát ha csak ugyanarra a szintre kúszik vissza, akkor is simán 700-800Ft-os literárak teljesen reálisak.

És nem lehet csak a forint-dollár árfolyammal takarózni! 2012-ben 220Ft volt egy dodó, ma 300. Tehát emelkedett, de nem a többszörösére!

Ezt hívják extra profitnak. Meg szokták azzal is magyarázni, hogy mert állítólag emelkedtek a bérek, csak valahogy mi nem tapasztalunk belőle semmit. Továbbá sokszor van, hogy ha emelkedik az olajár, a Mol azonnal emel. De ha csökken, akkor nem csökkentenek, hanem a különbözetet szépen lenyelik.

2021. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!