Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legális-e úton használt...

Legális-e úton használt bukólámpás autóra "Sleepy Eye" mod-ot rakni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ilyenre gondoltam: [link]

#Mazda #bukólámpa #Sleepy Eye
2021. júl. 16. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezen mit kéne látni?
2021. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Le van ültetve" a lámpa (Nem tudom szebben megfogalmazni)

Eredetileg így néz ki: [link]

2021. júl. 16. 23:57
 3/13 krwkco ***** válasza:
100%

Persze, hogy legális. Ha a módosított autóra típusengedélyt szerzel.

Amíg ez nincs meg, addig minden a KRESZ-ben előírt lámpának a gyártó által szerzett típusengedély szerintinek kell lennie.

2021. júl. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Lol, létezik még bukólámpás autó?

Azt hittem a 90-es évek elején volt menő.

2021. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

#4, meg fogsz lepődni, még nem minden '90-es évekbeli autót dobtak roncstelepre.

Fura, mi?

2021. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
#5 Tudom hogy nem, fennmaradt példányok vannak múzeumban meg gyűjtőknél is.
2021. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem megoldható, sőt, még csak be sem kell íratni a forgalmiba, mivel a lényeg, hogy oda világítson, ahová kell. Olyan kevés ilyen autó van, hogy se a rendőr, se az NKH-s nem tudná, hogy gyárilag milyen. A műszakin átmenjen az autó, azaz a lámpa teszten átmenjen. Ehhez viszont szerintem átalakítás szükséges, mivel pl. az én bukólámpásomon maga a lámpatest is mozog, tehát ha sleepy eye módban lenne, akkor közvetlenül maga elé világítana az autó, nem pedig előre.
2021. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 "Szerintem..."

Ne. Ne oszd az észt, ha nem tudsz, csak találgatsz. Ne okoskodj, ne beszélj zöldségeket mert csak bohócot csinálsz magadból.


"még csak be sem kell íratni a forgalmiba, mivel a lényeg, hogy oda világítson, ahová kell."

Frászt. A lényeg, hogy megfeleljen a műszaki előírásoknak.


"Olyan kevés ilyen autó van, hogy se a rendőr, se az NKH-s nem tudná, hogy gyárilag milyen."

Ne röhögtess. Egy Miatát bárki, akár egy csecsemő meglát ilyen lámpákkal, azonnal tudja, hogy nem gyári. Hát még egy rendőr, NKH-s szakember. Ráadásul ők - veled ellentétben - azzal is tisztában vannak, hogy fényforrás, világítótest nem cserélgethető csak úgy, átalakításnak minősül, és mint ilyen, rengeteg előfeltétele és következménye van.


"A műszakin átmenjen az autó, azaz a lámpa teszten átmenjen."

Lámpa teszt? Te még csak hallomásból ismered a műszaki vizsgáztatást szerintem. Ha egyáltalán...


"Ehhez viszont szerintem átalakítás szükséges"

Nem mondod. Ezt eddig senki nem gondolta volna...


"mivel pl. az én bukólámpásomon maga a lámpatest is mozog"

You don't say. Akkor most mondanál olyan bukólámpásokat, ahol maga a lámpatest nem mozog...?

2021. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm, elfogadom a szavaidat, még ha a kioktató, modortalan hanggal nem is értek egyet.
2021. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most igazából az a lényeg, hogy 1 nagy foncsor helyett van 2 kisebb? Ha E jeles a lámpa akkor mehet.

Ha az, hogy nem nyílik ki rendesen, és kb. a kocsi elé 1 méterre világít, akkor nyilván nem engedélyezett. Más kérdés, hogy nappal kb kutyát nem fog érdekelni, sötétben meg az lesz a legkisebb bajod, hogy vajon szólna-e érte a rendőr

2021. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!