Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudok elindulni a kocsival...

Nem tudok elindulni a kocsival, pedig jár a motor, beteszem 1-esbe, kézifék ki, kuplung fel és egyszerűen nem tudok egy millimétert sem előremenni!!! Mi lehet ez!?

Figyelt kérdés

1 hete hazajöttem, azóta állt az udvarban, ma mentem volna vásárolni, de szó szerint 1 millimétert nem tudtam se előre, se hátra menni... Pedig az első kerekek vitték volna előre a kasznit, de szó szerint olyan, mintha odapillanatragasztózták volna az aszfalthoz...


Valamit mindenképpen kéne csinálnom vele, mert hétfőn vinnem kéne a szerelőhöz lakatoltatni az alját és műszaki vizsgáztatni. De még csak kiállni se tudok...



2021. júl. 23. 20:35
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Indulna a kocsi amúgy, mert ahogy engedem lassan fel a kuplungot és adom rá a gázt, a kocsi lódulna meg előre, de valami "odaragasztja" a betonhoz. Amúgy így belegondolva én is a fékre gyanakszom.


De ha ez a helyzet, akkor hogy jutok el a szervízbe!?

2021. júl. 23. 20:49
 12/48 anonim ***** válasza:
25%
Esetleg egy férfi megpróbálhatna elindulni vele, aki ért is hozzá…
2021. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
87%
Simán csak összegyúgyult a fék. Nagy gázzal meg kell küldeni és pár fordulat után helyrejön.
2021. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
72%
#11 tréler
2021. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Hátul dobfék?
2021. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálom ezt a verziót, hogy üres, kézifék ki, és megpróbáljuk előretolni.
2021. júl. 23. 20:55
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azé' de a párod se ért hozzá? Ő se tudta megmondani hogy valószínűleg a kézifék és nem láthatatlan koboldok tolják visszafelé, mikor te indulnál?

Nagy gázzal kéne megindulni, ha már gurul, akkor elengedi. Ha nagyon nincs más, akkor egy másik autóval megcibálni kicsit... Persze közben te benne ülsz és próbálsz elindulni...

2021. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

A barátnőm annyira nem ért hozzá, hogy jogsija sincs és vezetni se tud. Mondtam volna neki, hogy üljön be ő és próbáljon vele megindulni, én pedig meglököm hátulról (mármint a kocsit🙂), hiszem mégiscsak én volnék a pasi, erősebb is vagyok, de sajnos hiába.


Szerintem holnap megpróbálom ezt a verziót, amit előbb írtam, kívancsi leszek rá.


A nagy gázas módszert amúgy próbáltam, de a végén már éreztem egy kis kuplungillatot, így inkább nem erőltettem tovább...

2021. júl. 23. 21:06
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérj meg valakit hogy próbáljon meg kihúzni (másik autóval). Nekem is ragadt már be a kézi, de viszonylag könnyedén el tudtam vele indulni, nem értem hogy képes ennyire fogni az autót.

Amit írtak, hogy üresben kézi nélkül próbáljátok meg eltolni, azt csak azért írták, mert nem volt teljesen érthetó a kérdésed és szerettük volna megtudni hogy most a kézfék ragadt be, vagy sem. Szerintem már egyértelmű hogy a fék lesz a ludas.

Én esetleg még megpróbálnék hátrafelé is megindulni, hátha enged egy kicsit.

2021. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
91%
#11 Na akkor tuti a kézifék fogott be, kétlem hogy a kerekek eresztettek volna gyökeret.
2021. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!