Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudok elindulni a kocsival...

Nem tudok elindulni a kocsival, pedig jár a motor, beteszem 1-esbe, kézifék ki, kuplung fel és egyszerűen nem tudok egy millimétert sem előremenni!!! Mi lehet ez!?

Figyelt kérdés

1 hete hazajöttem, azóta állt az udvarban, ma mentem volna vásárolni, de szó szerint 1 millimétert nem tudtam se előre, se hátra menni... Pedig az első kerekek vitték volna előre a kasznit, de szó szerint olyan, mintha odapillanatragasztózták volna az aszfalthoz...


Valamit mindenképpen kéne csinálnom vele, mert hétfőn vinnem kéne a szerelőhöz lakatoltatni az alját és műszaki vizsgáztatni. De még csak kiállni se tudok...



2021. júl. 23. 20:35
1 2 3 4 5
 21/48 krwkco ***** válasza:
100%

Ahogy itt többen mondták, a behúzott kézifék miatt összegyógyult a dobfék. Próbáld meg hátrafelé, ahogy szintén elhangzott, az néha segít.

Emelőd van? Emeld fel hátul először az egyik oldalt. Tedd egyesbe, engedd ki a kéziféket és próbáld elforgatni a kereket. Ebből megláthatod, hogy tényleg a fék szorul-e. Ne tedd a lábad a kerék alá, mert kézifék nélkül az autó leeshet az emelőről. Utána emeld meg hátul a másik oldalt.

Ha hosszlengőkaros, amikor visszaereszted, az autó megpróbálja majd elforgatni a kereket. Ha szerencséd van, ez kioldhatja a féket. Ha nincs, akkor nem.

2021. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Beviz Elek ***** válasza:
100%

“ nem teljesen engedem fel, mert akkor lefulladok.”


Ez nem kuplung hanem fék. Hiába tologatod, ha motorerőből nem tudod megmozdítani akkor Schwarzenegger sem tolná el neked.

2021. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 veterán vas ***** válasza:
0%

És agyaltok, próbáltok segíteni, jönnek az ötletek a válaszok......

Meddig hagyjátok még szívatni magatokat?

Tényleg senki sem veszi észre? :D

2021. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
20%

#18 túl nagy gáz volt és túl kevés kuplung, féltél tőle, nem merted ráengedni, jajjmilesz, kicsit vissza, megint ráenged... ettőv volt szaga. Határozott normális elindulással akkor is el kell tudni indulni, ha tövig van húzva a kézifék. Legfeljebb húzza az álló hátsó kerekeket.

Ha ennyire mulya és határozatlan vagy, ne vezess, mert most csak a kocsid körül picsogsz, de egy éles helyzetben ahol azonnal és jól kell dönteni, nagy bajt fogsz csinálni.

2021. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
90%
Próbálj hátra felé elindulni.
2021. júl. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat köszönöm, a parasztok pedig bátran kihúzhatják a gerincoszlopukat a segglyukukon keresztül.


25:

A hátrafelé indulást is próbáltam, ugyanaz az eredmény.🙁


Beviz Elek:

Igen, már kezd tudatosulni bennem a leírtak alapján.🙁


Veterán Vas:

Nem szívatok senkit, valóban nem tudom a kocsit megmozdítani. És ugyan mit kéne észrevennie itt mindenkinek!? Hogy átverem őket? Magamra sem veszem, amit írsz, mert ettől jóval több intelligenciával rendelkezem, mint ami Neked valaha is meg fog adatni...


Krwkco:

Emelni sajnos nem nagyon merem, mert a hátsó kerékemelési pontok mögött vannak rohadások és pont emiatt terveztem volna a szerelőhöz menni...


24:

Bajt fogok csinálni? Elmondanám, hogy az autóval napi szinten járok munkába. A saját autóm, évek óta, egy balesetem nem volt még. És igen, tegnap nem mertem jobban erőltetni az elindulást, ebben igazad van. Ma megpróbálom.

Egyébként inkább vagyok mulya, de óvatos, mintsem határozott, aztán közben mondjuk történjen még valami. Ezt férfiasan vállalom.

2021. júl. 24. 10:15
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként milyen autóról van szó?
2021. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
82%
ha sokaig all egy auto berohafnak a fekek, es ha gagyibb minoseg akkor az autot is megfogja, nekem rendszeresen volt ilyen, hatarozottan meg kell indulni es "kiroppannak" a fekek, elengedik az autot. Utana erdemes egyesben fek-gazt jatszani, hogya zsda lekopjon rola, mert igy nem fog rendesen fogni a fek
2021. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
58%
#28 vagyok, bocs a helyesirasi hibakert, de a retek telefonon sokszor igy alakul :D
2021. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 veterán vas ***** válasza:
24%

Elképzelésed szerint, egy hét állás után:

-minden fék úgy berohadt, hogy meg sem mozdúl,

de az is lehet, hogy álló helyzeten teljesen tönkrement a kuplung.

Eseteleg egyszerre mindkettő, sőt még valami egyéb, titokzatos hiba is fennállhat .... :D


Nos, ezt el lehet mesélni egy olyan baráti körben, ahol még senki nem látott még autót szétszedve, de nem olyanoknak akik hosszú éveken át javítottak sokféle tipust.

A véleményemet nem szükséges elhinni, azt pedig előre megköszönöm, ha nem akarsz meggyőzni. (mert ugysem sikerülne)

Köszi.

2021. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!