Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ausztriában dolgozva és lakva...

Ausztriában dolgozva és lakva hogy lehet magyar rendszámos autóm? Ideiglenes vagy állandó lakcím? Mindegy? Feltételek?

Figyelt kérdés
2021. aug. 8. 19:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Mit veszthetek mást ha csak ideiglenes lakcímem van kint?

Nyugdíj vagy vmi nem lesz ugyanaz?

2021. aug. 8. 19:01
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Három hónap után honosítani kellene de nem foglalkoznak vele.

Néha ellenőrzik 500 EU büntetés úgy tudom.Mindegy hogy ideiglenes vagy fő címed van.

Nyugdíjhoz albérlet vagy bejelentett lakcím kell.

2021. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De sokan úgy tudom kikerulik és ha magyar a cím akkor nem kell osztrák rendszám. Én is ilyesmit szeretnék, ez hogy működik?

B terv, vegyek kocsit mondjuk öcsém nevére és úgy használjam kint?

A nyugdíjhoz hogy érted hogy bejelentett cím vagy albérlet kell?

Ott kell lakjak meg van adva hány évig minimum és utána jár majd?

2021. aug. 8. 21:22
 4/14 b1812567 ***** válasza:
100%

Elvileg ideiglenes lakcímnél 1 év, állandó esetén 1 hónap van, hogy átírasd osztrákra. (+1 hónap türelmi idő azt hiszem).


A gyakorlatban általában nem foglalkoznak vele, ami alatt azt értem, hogy nem fognak hivatalból utána járkálni, mivel közlekedsz.

Hacsak nem jelent fel egy jóakaród, vagy közúti ellenőrzésnél rákeresnek, van-e osztrák címed.


Sokan kockáztatnak, akár évekig is, de ha "elkapnak", akkor elég sok pénzbe kerülhet.


A legtöbben egy idő után vesznek egy kinti autót. (Honosíttatni nem olcsó, és ugye a többség pont azért vállal kint munkát, mert többet akar keresni, szóval olcsó autója van.)

2021. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Otthon kijelentkezés,Tb plusz kormányablak.

Vendéglátásban van aki megengedi hogy bejelentkezz a hotelbe ahol dolgozol de legjobb egy albérlet.

Így hivatalosan is Ausztriában élsz.15 év kell a minimum nyugdíjhoz.Persze hazajárhatsz nyugodtan.

2021. aug. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 D. Brasco ***** válasza:
100%

Az osztrákok rá vannak állva a magyar rendszámos autókra.Egy közúti ellenőrzésnél nyugodt legyél,hogy az lesz az első,higy rá fognak keresni van-e osztrák lakcímed......és ha van úgy megbüntetnek hogy összeszarid magad.Sok ezer eurós csekkről van szó,szóval nem hiszem,hogy sok értelme lenne ezzel "trükközni".Venni kell kint egy osztrák rendszámosat azt csokolom.

Az higy te más autóját használod kint,az sem érdekel senkit,ez már nagyon régóta nem kiskapu.


"A nyugdíjhoz hogy érted hogy bejelentett cím vagy albérlet kell?

Ott kell lakjak meg van adva hány évig minimum és utána jár majd?"


Úgy érti,hogy a nyugdíjhoz itt kell élj és dolgozz.....nyilván nem a 2 szép szemedért fogsz majd nyugdijat kapni.....meg nem is azérr mert mondjuk pár évig volt itt egy lakcimed.

2021. aug. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 b1812567 ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy az 5-ös mire gondolt kijelentkezés alatt, de a magyar lakcímedről nem muszáj kijelentkezned attól még, ha külföldön (is) van lakcímed.

Viszont a TB felé jelezni kell, ha külföldön van társadalombiztosításod.

Az adózás az lehet kicsit bonyolultabb, de alapvetően ott adózol, ahol az adott pénzt megkerested. Ha itt is, ott is dolgozol és van jövedelmed, akkor valószínűleg mindkét helyen, az ott keresett pénzedből adózol.

2021. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Más autojaval miért ne lehetne járni? Nem tudom elképzelni hogy ezt hogy tiltják meg
2021. aug. 9. 09:25
 9/14 D. Brasco ***** válasza:

Úgy tiltják meg,hogy az osztrákok sem hülyék csak azért mert te annak nézed őket.

Amugy kedvencem ez a magyar kiskapuzás,hogy rögtön ez az első,még egy külföldre költözésnél is,hogy miként lehetne trükközni......nyugodtan próbálkozzál amúgy vele,ha nem is az első alkalomnál,de egyszer úgy is pofára fogsz esni vele.Olyankor meg az a bevett szokás,hogy a lakcím bejelentés időpontjától utólag kiszámlázzák neked az arra a kocsira való biztositas díját amivel megfogtak,meg persze még külön egy adag büntetést.Ja meg persze viheted az autót kényszer átiratásra osztrákra,amire van egy hónapod.

Hidd el nem egy embert láttam vagánykodni ezzel,hogy ő magyar rendszámmal vereti......aztán később egyiknek sem vokt túl őszinte a mosoly az arcán,mikor megkapta a 3000eurós csekket stb stb....

2021. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De mi az ok? Erre is kíváncsi vagyok, egy az osztrakokhoz semmilyen módon nem köthető magyar ember autóját miért ne vezethetnem kint? Mi tiltja?

Én járok vele és majd neki kell átírnia osztrakra pedig kint se volt soha pl? Nem áll össze a kép, persze amit mondasz elhiszem, de én ebben az esetben hogy ?

2021. aug. 9. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!