Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi utakhoz van olyan...

Külföldi utakhoz van olyan hogy kevés lóerő van egy autóban?

Figyelt kérdés

Például ha én elhatároznám hogy friss jogsival , szeretnék én és maximum 1 személy kimenni autóval ausztriába , pl Salzburgba , de ugyebár lóerőtől is függ hogy mennyi a biztosítás egy autóra , nagy lóerő + kezdő jogsi = elég drága biztosítás , szóval a célom az lenne hogy a lehető leg kevesebb lóerővel rendelkező autóval menjek.

Egy 60-80 lóerős 1 tonna alatti kis kocsival megérné belevágni az útba , vagy ausztriában is úgy van az autópálya mint németországban hogy lassúbb kocsival inkább ne?


Mármint , nem annyira szeretnék épphogy többel haladni mint a minimum(ha van egyáltalán) , szóval elég lenne szerintetek egy kb budapest - Salzburg úthoz , autópályák használatához egy 1 tonna alatti , 60 és 80 lóerő közötti kocsi ? Pl egy 1.3 as swift vagy inkább valami olyannal kéne menni amivel azért lehet előzni ha azt kell , pl valami ami 1 tonna alatti és 100 lóerő fölötti?



A válaszokat előre is köszönöm.



2021. aug. 22. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én trabanttal is jártam arrafelé, az azért tényleg már problémás volt, mert a kamionok mellett nem tudtam elmenni. De ami ennél több, azzal simán bele lehet vágni.
2021. aug. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó hallani.


Akkor akár egy bravaval is nekivághatok :D


Köszönöm a gyors választ.

2021. aug. 23. 00:07
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Bármi elég erre az útra ami önerőből tartósan megy 120-at és kényelmes ilyen távon. Az 1,3-as 25 éves Swift is elég, ha bírja a s3gge3d.


Ha már felmész a pályára akkor tökmindegy, Gödöllőig, Miskolcig vagy Salzburig mész, a pálya az ugyanolyna pálya mindenhol.

2021. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Ausztriában ráadásul elég sok sebességkorlátozás is van a pályákon, amit nagyon érdemes betartani! :)

A németeknél is simán lehet menni az autópályán bármivel, de persze ne menjél ki a belső sávba 80-nal előzni, ha jön mögötted valami 200+ sebességgel...

2021. aug. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Enyhe túlzással bármivel ellehet menni addig, bál salzburgot nem ajánlom, voltunk ott elég gáz lett a hely.
2021. aug. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem is az autópályával lesz a gond, mert ha nem megy fel az emelkedőn csak 90-nel, akkor mész a külsőben és kész.

Inkább a főutakkal lesz a baj, ott vannak akkora emelkedős szerpentinek, hogy 2-es vagy 1-esben fogsz tudni csak felmenni és feltartod a forgalmat.

2021. aug. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Az osztrákok hogy mennek fel azokon az utakon? A helyi járatos buszt helikopterrel pótolják? A normál közlekedési szabályok betartása mellett egy 500 lovas autóval sem fogsz hamarabb felérni, mint egy 75 lovassal...
2021. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon is vannak nagyon meredek útszakaszok. Egy hosszú külföldi autózásnál nem a kevés lóerő okozhatja a fő problémát, hanem a kocsi megbízhatatlansága.
2021. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!