Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet, hogy ennyi emberne...

Hogy lehet, hogy ennyi embernek autója van?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a munkahelyem távolsága miatt gondolkodtam el az autóvásárláson. A vételárral különösebb baj nem is lenne, de a fenntartás... Nem létezik, hogy ennyi embernek van havi 120-150 ezer forinja havonta autóra.

Vagy én kalkulálok vakanit rosszul?



#autó #vásárlás #fenntartás #Magas költségek
2021. szept. 9. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Valamit rosszul kalkulálsz.
2021. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon rosszul.
2021. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
30 km-re van a munkahelyem. Oda-vissza 60 km. 7 liter körüli benzinfogyasztással 500 forintos benzinár mellett (lesz annyi ebben biztos vagyok) csak benzinre elmegy 50 ezer ft. Régebbi kocsika5 néztem, ezért erre tekintettel lehet olykor olykor egy drágább szervizzel számolni, minderre rárakódik az adó, biztosítás, matrica és a gumicsere.
2021. szept. 9. 22:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 év átlagát nézve havonta 52 ezerbe került a kocsi, ebben az üzemanyag meg a szerviz van benne. A napi km 43-ra jön ki, de volt pár olyan javítás, ami azért nem mindennapos, pl. egy 100 ezres hátsó lökhárító hegesztés vagy egy 300 ezres vezérléscsere (ez 17 év után kellett csak). Biztosítás nem kevés az elején, de szerintem ilyen 70-90 ezerből ki kéne jönnie egy kocsinak havonta ilyen felhasználás mellett.
2021. szept. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

#4 70-90 ezer forint havonta egy átlag magyarnak, aki keres maximum 300 ezret, rengeteg pénz. Még 50 ezer is. Ezért nem értem én sem, hogy hogy van ennyi embernek autója, miből tartják fent. Én 330-at keresek, ami pályakezdőként szerintem nem rossz, de még így is sokáig kéne gyűjtögetnem, hogy vegyek autót, a fenntartásáról nem is beszélve. A szüleimtől örököltem kocsit, azt használom most ideiglenesen, de egy komolyabb szervizt nem tudnék kifizetni(illetve ki tudnék, de akkor abból a pénzből kéne, amit lakásvásárlásra gyűjtök).


Gondolom sokan nem szervizelik rendesen az autót és azon spórolnak, vagy ők is öröklik/kapják az autót. Mert tényleg kizártnak tartom, hogy egy átlag embernek lenne havi 80 ezre csak a kocsira.

2021. szept. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Eleve úgy érdemes venni autót, hogy a vételár mellett még legyen 300-500.000 forintod költségekre, ezt nem is biztos, hogy mindet rá kell locsolnod. Illetve értelmes munkahelyeken adnak 9-15ft/km munkába járási támogatást plusz, ha nem egy ipari hulladékot veszel, akkor a fentebb említett összegből a költségesebb szervizeket az elején tudod orvosolni, így később nem lesz vele gond. Meg hát azt is számold, hogy van aki dízel autóval jár, míg a te autód eszik 7 litert a dízelek 5-5.5-öt esznek. Nekem speciel üzemanyagártól függően 1 km 18-22ft-ba kerül
2021. szept. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, ha valaki saját házban lakik és tud bánni a pénzel, 300ezerből 150ezreket azért félre lehet rakni
2021. szept. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
#7 igen, de ha egyből kocsit vennék a megtakarításomból, akkor mikor veszek ingatlant, 10 év múlva? Nekem az fontosabb, mint egy autó, de gondolom sokan nem így vannak vele, hanem inkább mamahotelben laknak 35 éves korukig(vagy amíg valakivel fel nem veszik a csokot:D), csak kocsi legyen. Meg ugye lehet párszázezer forintért is kocsit venni, elég sok roncsot látni az utakon, de én azt is inkább kihagynám, vagy normális autó legyen, vagy inkább ne legyen :D
2021. szept. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embernek biztos nincs annyi az autó fenntartása,az autók nagy ​része 1 milliós vételár alatt van de rengeteg pár százezres autó rohangál az utakon,napi bejárós meg főleg ezekből jön ki.

Eleve hibás a számításod mert nincs 500 forint a benzin,az átlag kb 450 az alapján meg nem lehet számolni hogy biztos lesz annyi.Sokan nem 30 km-re járnak dolgozni hanem közelebb és szinte mindenki kap valamennyi támogatást bejárásra ami fedzi a költség egy részét.A biztosítás régebbi autóra,felnőttnek kijöhet 30-40000 forintból ami havonta 3-4000 forint.Az alkatrészek nagyon olcsók ezekhez a tucatautókhoz,nagyobb baj is aránylag olcsón megoldható de ilyen nem túl gyakran van.

A te 120-150ezres havi fenntartásodat simán meg lehet felezni

2021. szept. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Nagyjábol jól számolsz, ha 50e az üzemanyag, ott közel mégegyszer annyi lesz az egyéb költseg (egy megbízhatóbb kocsi esetén), es akkor az ertékvesztéssel még nem szamolsz.

Szóval nagyon optimistán nézve sem lehet havi 100e alatt megúszni.

Mindenki sír, hogy nincs pénze, de általában azoknak van a legtöbb, aki legjobban kárál.

2021. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!