Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvehetik a már meglévő (A2)...

Elvehetik a már meglévő (A2) jogosítványomat, ha megbukok a B kategória forgalmi vizsgáján?

Figyelt kérdés

Bár nem túl jó forrásból, de úgy hallottam valakitől, hogy állítólag ez lehetséges.

Nekem több ismerősöm is van, aki nem elsőre szerezte meg a B kategóriáját, és nem vették el a jogosítványát, ezért is hiszem ezt a felvetést hamisnak.

Nem gondolom, hogy a B-s forgalmi vizsga bármilyen szinten tükrözné a motoros tudásomban esetlegesen fellelhető hiányosságokat, ezért logikátlannak tartom, hogy ez bármilyen helyzetben előfordulhatna. A KRESZ vizsgám közel max pontos lett, és a vezetéssel sem a forgalom a probléma, mivel motorral elég tapasztalatot gyűjtöttem már, hanem maga az autó vezetése. Soha nem vezettem autót előtte, ezért még nehéz a kezelése, de ez később úgyis megszokom, csak kell egy kis idő neki.

A motoromat használom a hétköznapokban is, így ha elvennék a jogosítványom, az nagyban megnehezítené a közlekedésemet.

Bár nem hiszem, hogy ez bármilyen formában is igaz lenne, minden esetre érdekel, hogy ki mit gondol róla, és remélem, hogy meg tudjátok erősíteni, hogy ilyen nincs.



2021. szept. 22. 19:50
 1/6 Vortrex ***** válasza:
91%
Nem
2021. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Zárjuk rövidre ezt a tévhitet.


Hivatalosan akárhányszor megbukhatsz a B-s forgalmi vizsgán, aminek NINCS olyan következménye, hogy bármelyik másik jogosítványodat ezért elvennék.


Látom eléggé rástresszeltél erre, de jobb lesz ha tudatosítod magadban ezt: Nem vehetik el!

2021. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
külön kategória , a2 jogsidat sem veszik el ha korlátlanból buksz
2021. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a gyors válaszokat! :)
2021. szept. 22. 20:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, teljesen független a 2 kategória egymástól.
2021. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Annó én is izgultam a dolgon, lehet apám is rátett egy lapáttal. Aztán kértem jogtanácsot, és nem idegeskedtem rajta többet.

2021. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!