Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes már most elektromos...

Érdemes már most elektromos autót venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyre jobban foglalkoztat az elektromos autóval történő közlekedés gondolata. Abszolút kezdő vagyok a témában. Tapasztalatokat szeretnék azzal kapcsolatban milyen nehézségek merültek fel az "átállás" (benzin,dízelről elektromos) során. Milyen költséggel üzemeltethető illetve mi az amire nagyon oda kell figyelni a vásárlásnál! Ez a hatótáv mizéria egyenlőre még zavar. Osszlassátok el a kételyeim. Mennyire használható egy olyan elektromos autó aminek a max hatótávja télen 120-140 km? Vagy érdemes belefeccölni és a nagyobb akkus verziókat vagy jobb konstrukciójú autókat venni ami képes lehet 300 km feletti hatótávot elérni. Kicsit hosszúra sikerült. Köszönöm előre is az építő jellegű hozzászólásokat.
2021. szept. 30. 09:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
60%
Neeeee
2021. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
42%
Az ilyen 120 km-es dömötör wc tartályokat én hanyagolnám
2021. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%
Egy jó Lexus már jó!
2021. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 L.. István ***** válasza:
91%
Második autónak simán venném, bevásárolni, ügyeket intézni, ide-oda szaladgálni jó. Egy hosszabb útra, mondjuk külföldi nyaralásra nem indulnék el vele.
2021. szept. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
32%
Én Audit vettem nagyon jó zöld renszámos
2021. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
85%
Attól is függ, mire használod. Ha van rá pénzed és csak városban vagy legfeljebb az agglomerizációban közlekedsz jellemzően, arra tök jó már most is az elektromos. De én pl napi 500 km-t is közlekedek, autópályán, 130-cal, télen fűtéssel, nyáron klímával. Ami elektromos ma ezt a használatot tudja, egyszerűen nem tudom megfizetni. Így maradtam 2018-ban egy újonnan rendelt dízel autónál.
2021. szept. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
68%

Ilyeneket kizárólag városi használatra. Bár a hatótáv így is gond lesz, hidd el, nagyon hamar megtanulnád az összes gyorstoltő helyét...

300 km is kevés, komolytalan. 5-600 kilométeresek már jók lennének, de azok meg 20 milliótól kezdődnek, így megintcsak nem éri meg.

Ahogy én látom: második autónak jók. Pl. Dacia Spring városban járkálósnak, és egy belsőégésű, ha messzebb útra mennél.

2021. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
29%
Az átlag magyar évi 7-8000 kilométert autózik, erre bőven elég. A norvégok a legtöbbet autózón nemzet Európában és úgy cserélik le a flottájukat elektromosra, mint ha nem lenne holnap - valószínűleg feltűnt volna már nekik, ha nem elég a hatótáv.
2021. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%
#8: céges autókról beszélsz, amit a nagy állami támogatás miatt vesznek. A többi meg dízel volvóval jár...
2021. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
20%
#2 ne sértegesd a Dömötör WC tartályokat, jó? Azok hasznosak legalább, és kevésbé teszik a bolygót tönkre.
2021. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!