Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan változik a gyorsulás/vé...

Hogyan változik a gyorsulás/végsebesség ezzel az áttétel módosítással?

Figyelt kérdés

Adott egy Aprilia RX 50 (2008). Jelenleg elől JIF277-13, hátul JTR1131-53 lánckerék van. Így a végsebesség GPS-szel mérve 89km/h. Cserébe egy kicsit combosabb emelkedőn már nem képes felmenni alacsony fordulaton, magasabb fordulaton egyesben pedig néha már túl nagy a sebesség a biztonságos feljutáshoz. Milyen áttételre váltsak, hogy a dombon való feljutáshoz hamarabb elérje a kellő fordulatszámon? Végsebesség nem használom ki, nekem ilyen 60km/h óra bőven elegendő, sőt még kevesebb is, csak ne kelljen tologatni az emelkedőn.

Első korrbne az első lánckerék et gondoltam lecserélni egy 11 fogasra.

Nyilván jobb lenne egy nagyobb köbcentis, de nincs jogosítvány hozzá. Havi 1 alkalommal tudok menni, ehhez egyenlőre még nem tervezem lerakni.



2021. okt. 9. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

VAgy előre kisebbet tegyél vagy hátra nagyobbat.

Akkor erősebb lesz, jobban gyorsul de kisebb lesz a vége.

2021. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen tudom, h előre ha kisebbet teszek, akkor jobb lesz a gyorsulás és kevesebb a végsebesség, azt esetleg ki lehet számítani, hogy 13 fogas helyett ha 11 fogast rakok akkor mennyi lesz az annyi, illetve nem lesz-e már túl "rövid".
2021. okt. 9. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem számolom ki de sacc kb 8-10 %-ot jelent.
2021. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha csak sima egyenes arányossággal is ki lehet számolni, akkor úgy 75km/h lehet majd a vége, ha nem tolni kell a combosabb emelkedőkön, akkor simán megéri.
2021. okt. 9. 18:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy olyan oldalt, ami megbecsüli a leendő nyomatéknövekedést és sebességcsökkenést. Belinkelem, hátha segít valakinek. [link]
2021. okt. 10. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!