Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplungcsere után normális,...

Kuplungcsere után normális, hogy 15liter benzin hiányzik az autóból?

Figyelt kérdés

Ma lett kész 2nap után az autóm, és minimum 15liter hiányzik a tankból. Értem én, hogy kipróbálják, letesztelik stb, de 200kilóméter alatt?

Sajnos az autó nem tudom mennyit futott, mert nem jegyeztem fel az óraállást a szerviz előtt, csak a benzint tudom biztosan.



2021. okt. 15. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd meg a szerelőtől, merre és mennyit ment vele.
2021. okt. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 krwkco ***** válasza:
75%

Nem normális.

Kuplungcsere után nincs szükség próbaútra. De ha a szerelő lelkiismeretes és ellenőrizni akarja hogy jól működik-e az autó úgy általában, akkor is elég lett volna néhány kilométeres futás.

2021. okt. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Kipróbálta! Ment vele vagy 200 km-t :D
2021. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Üdv a klubban! Tisztelet a kivételnek, de nagyon sok szervizben ezt csinálják. Nekem egy nem teljesen kommersz autóm van. Valószínűleg ez is közrejátszik, hogy ha csak egy olajcserét kérek, akkor is 30-40km-es próbaútra kell vinni, hogy "ellenőrizzék, jól sikerült-e a csere". De máskor meg az utastér ventilátor javítása indokolta állítólag a próbautat. Lehet emiatt balhézni, én le szoktam vonni a tanulságot és abban a szervizben akkor láttak utoljára!
2021. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem multkor Toyota márkaszervíz hajtott ki 60kmt a kocsiból, pedig hátsó lökös javításra adtam le. Gondolom ki kellett próbálni, hogy nem esik-e le az új...
2021. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Valamit fuvaroztak vele "próbaút" címszó alatt. Én a helyedben minimum visszamennék asztalt borítani.
2021. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Oké olvasok itt olyanokat, hogy lökhárító, ventilátor, olajcsere, meg mit tudom én. Hogy ezek mennyire valósak, vagy megint csak megy az egymásra licitálás a hülyeség kitalálásában, mert szidni kell a szerelőket... nem tudom, nem is érdekel.


Na de kedves #2. Amikor azt mondod, hogy kuplung csere után nem kell próbaút, akkor tulajdonképpen azt milyen tudatmódosító szer hatása alatt mondod? Bármilyen komolyabb, futást befolyásoló szerviz után próbautat kell tenni és egy igazi normális szerelő erről nem fog lemondani még akkor sem, ha a tulaj akadékoskodik, vagy sietne, vagy bármi hasonló. Legyen ez futómű/felfüggesztés, kormányzás, motor, váltó, kuplung... próbaút mindig kell. Nem jóskaszervizekről beszélünk, hanem normális jegyzett hivatalos szervizekről, ahol a munkafelvétel nem annyiból áll, hogy "oké főnök megcsináljuk", hanem mindenről aláírt, lepecsételt papír készül. Ha BÁRMI nem tökéletes az autón szerviz után, az még a szerelőnél kell, hogy kiderüljön. És abban remélem egyetértesz, hogy bármilyen profi, tapasztalt és lelkiismeretes egy szerelő, akkor sem lehet tökéletes és nem is elvárható. Ennek tudatában pedig felteszem a kérdést: miért is ne kellene próbaúta menni?


Nekem tulaj is mondta már fékbetét/tárcsa csere után, hogy ő sietne, nem kell próbaút meg fékmérés, hiszen "úgysem lehet elrontani" és "bízik bennem". Oké, én meg a próbaútban bízok, mert ha a gyökér tulaj elviszi próba nélkül, akkor ziher, hogy első kereszteződésnél megvasalja a festett tárcsát és tönkreteszi a betéteket, utána meg jön vissza hőbörögni, rosszabb esetben kártérítést követelni/perelni, mert nincs fékhatás fékjavítás után.


Nincs ilyen. Próbaút kötelező és ha lehetséges, akkor mérés (fék, lengéscsillapító, stb). Természetesen mindez nem vonatkozik a lökhárítócserére és társaira, de egy kuplungozás bőven beletartozik.

2021. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
#7 vagyok: nyilvánvalóan nem 200 kilométeres próbaútról beszélek, feleslegesen nem furikázunk. Szóval kedves kérdező, tőled jó eséllyel leszívták a benzint, vagy tényleg fuvaroztak egyet, ahogy #6 mondta.
2021. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Ki kell verni a balhét.

Én vezérléscserére vittem, direkt volt kérve árajánlat. 45 ezer a munkadíj. Mire kész lett már 78 ezer lett. Aztán csak hebegett habogott hogy mitől lett ilyen drága. Közben feltűnt, hogy az 50 literből kb 35 liter hiányzott. Na akkor aztán balhéztam rendesen. Mondom itt van 40 ezer Ft és örökre felejtsük el egymást. Vicc.

2021. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Majd amikor csenget a zsandár, hogy miért álltál az ékszerbolt előtt járó motorral :)
2021. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!