Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az hogy ha az ember...

Igaz az hogy ha az ember állandóan 100 as benzint tankolni akkor valamennyi picit növekedhet a fogyasztás és érdemes 95 ös e10 üzemanyagot tankolni?

Figyelt kérdés
Valami olyat hallottam egyszer hogyha mindig százas benzint akkor tankol az ember akkor növekedhet valamennyi kicsit a fogyasztása. A másik kérdés hogy azt hallottam hogy a 95 ös e10 es benzin hamar meg tud romlani én nem mindig közlekedek az autóval van mikor csak áll, hogy meddig maradhat benne az üzemanyag ha nem használom vagy okozhat e kárt a rendszerbe vagy bármi ilyesmi,vagy merjek bátran 95 e10-et tankolni?

2021. okt. 18. 04:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem igaz.
2021. okt. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Bármilyen nem bele való üzemanyagtól csak növekedhet a fogyasztás.
2021. okt. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Az E10-es benzintől növekedik a fogyasztás az e5-höz képest, az etanolnak magas az oktánszáma de az energia sűrűsége kevesebb "gyengébb" mint a motorbenziné, így aztán a legtöbb autó magának utána dúsít kicsit, és ettől többet kér be belőle.


És igen, megromlik, nem fog úgy menni vele az autó, valamint kicsapódnak belőle az adalékok sokszor szilárd formában(sárgás fehéres lerakódás), az meg dugulást okozhat, ehhez mondjuk kell vagy 3-hónap, nekem is volt kannában 5 liter amivel már a fűnyíró el sem indult, a szaga is megváltozott.

2021. okt. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3/


Most elgondolkodtam viszont 100 as ben zinből egy tankolás meg huszon ezer forint bár már lehet nem sok különbség van csak egy ideje nem tankoltam.

2021. okt. 18. 10:27
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Olyan minimális a fogyasztásbeli különbség, hogy elhanyagolható. Egy liter benzinnek minden oktánszámúnál ugyanannyi az energia tartalma, tehát nem amiatt fogyaszt kevesebbet a 100-asnál, hanem az adalékok miatt. Ha a gépkönyv nem ír elő 98, 100-as oktánszámút, akkor teljesen felesleges és pénzkidobás a 95-nél magasabb oktánszámú. Próbáld ki az Auchan 95-öst olcsó és ugyanolyan. Én mindig azt tankolok.
2021. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5/


Kisvárosban lakom tehát az auchan környékén nagyon ritkán járok. Mostanában kevesebbet autózok és még mindig parázok a 95 e10 től

2021. okt. 18. 13:30
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem kell semmitől parázni, semmi baja nem lesz. A régebbi nem kompatibilisoknál is csak megeszi a gumikat. De gondolom nem 1980-as évekbeli az autód.
2021. okt. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7/


nem,hanem 2013-mas csak mivel kevesebbet megyek azért parázok,hogy a minősége már nem olyan mint az E10 előtt.A 100-as benzin az tuti jó csak már kezd túl drága lenni.

2021. okt. 18. 15:22
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Én csak azért tankolok százast mert dinamikusabb az autó. A fűkaszába is csak 100as megyen(az is japán gép) így sosincs para, ha véletlenül nem járnám ki a benzint. Valamint az e10 nem igazán használ a gumi alkatrészeknek.
2021. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9/


Hát most megint én is 100-as benzint raktam az autóba csak nem esett jól most a pénztárcámnak.

2021. okt. 18. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!