Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy villanyrolleres bohócgy...

Ha egy villanyrolleres bohócgyerek elesik előttem az úttesten akkor én leszek a hibás ha átmegyek rajta?

Figyelt kérdés
Ment reggel előttem az úttesten a rolleres gyerek. Kátyús részhez ért, majdnem eldobta a rollert de sikerütl végül megállnia. Na most mi van ha kiesik elém ? Én leszek felelősségre vonva majd valami random bullshit szöveggel hogy nem tartottam 20 méteres távolságot tőle? Vagy 15-el kéne mennem mögötte amíg le nem tér valamerre?

2021. okt. 26. 09:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Hát ha átmész rajta, akkor biztos nem úszod meg ejnyebenyével te sem.


"Vagy 15-el kéne mennem mögötte amíg le nem tér valamerre?"


Igen. Vagy kielőzöd, amikor alkalmas. Feleslegesen húzod fel magad.

2021. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha mindketten az űttesten közlekedtek, ő előtted elesik és te átmész rajta, az valószínűleg a te hibád lesz jogilag. Nem megfelelő követési távolság. Megfelelő oldaltávolság megtartásával lehet sávon belül előzni az egy nyomvonalon haladó járműveket, ha erre nincs mód, akkor igen, követed amíg le nem fordul, vagy meg nem tudod előzni.

A rendőrség smkp-ként kezeli az önállóan mozogni képes elektromos rollereket, azaz ugyanaz, mintha egy egynyomvonalon haladó robogós esne előtted, te meg átmennél rajta.

De ez amúgy elég szürke zóna, reméljük az új KRESZ által kicsit egyértelműbb lesz.

2021. okt. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nyilván nem úgy értettem, hogy megyek mondjuk, ő előttem 80 méterre elesik, én meg a dok egy kövér gázt, hogy átmehessek rajta.


Millió meg egy olyan közlekedési szituáció van, ahol kielőzni úgy tudod, hogy ha elmész mellette.

Ez pl pont egy szűk, egy irányú utcában történt, ahol az utca bal oldalán autók parkolnak. Na most szerinted akkro életszerű, hogy (külvárosról van szó), 15 km/h-val kikísérem a városból? Ha nem töketlenkedne azzal a fossal, akkor lehetne szépen haladni amúgy.

Csak úgy tudom megelőzni, ha elmegyek gyakorlatilag mellette. Na és mi van ha pont akkor pusztul össze?


De lenne itt sok egyéb kérdés. Mit keres olyan úton, ahol a kacatja alkalmatlan a közlekedésre? Az nem szempont? Lényegében az egész utca kátyukkal van tele. Szerinted életszerű, hogy mindenki majd beáll mögé, mert őnagysága rollerezgetni óhajt?


És amúgy mi van ha nekiesik az autómnak mondjuk oldalról? Ki rendezi a káromat?


Nem húztam fel magam, csak szerintem igen veszélyes dolog ez a rolleresdi.


Ja aztán akkor olyan apróságokat nem említettem, hogy ez amúgy reggel 5:20kor volt, és emberünkön SEMMI világítás/mellény vagy bármi ami alkalmas arra, hogy a pozícióját megerősítse az autósok irányába. Gondolom neki az sem kell mert ez csak roller

2021. okt. 26. 09:21
 4/22 krwkco ***** válasza:
95%

"Ha egy villanyrolleres bohócgyerek elesik előttem az úttesten akkor én leszek a hibás ha átmegyek rajta?"

"25. § (4) A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell."

Számítani kell arra, hogy elesik? Talán. De ha hirtelen fékez, amire számítani kell, akkor szinte ugyanannyi a fékútja, mintha elesne.

Szóval, igen.

2021. okt. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2/3 anonim ***** válasza:

Értem, hogy van 1 millió joga a rolleresnek. És mi van a kötelességeivel?

Se világítás, se sisak, se mellény reggel 5:20kor. Gondolom kötelessége már neki sincs, csak jogai. Mint ahogy ez manapság divat minden téren

2021. okt. 26. 09:22
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Osztrákok, németek, szlovének stb. tudnak türelmesek lenni, nagy oldaltávolságot tartva, szélesen előzni. Akkor nekünk is sikerülhet.

Ha kerékpáros esik el, akkor is felmerül benned a kérdés, ki is a hibás? Hogy a rolleres szabályos vagy sem, ebből a szempontból irreleváns. A multimobilitás eszközei még nincsenek szabályozva a KRESZ-ben, de ez nem a te gondod.

2021. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kerékpáros ott nem esik el, rolleres igen. Na és mi a helyzet a többivel?

Világítás, sisak etc?

Vagy az felett nagyvonalúan elsiklunk már? :)

2021. okt. 26. 09:26
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Megoldod a szitut, nagyfiú vagy, veszélyes üzemet vezetsz.
2021. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Ne azzal foglalkozz, hogy ő szabályosan közlekedik-e ott. Ez nem a te feladatod. Neked annyi a dolgod, hogy biztonságos távolságból követed, majd kielőződ amikor lehet.
2021. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 veterán vas ***** válasza:
97%

Kérdező!

Jogos a felháborodásod az #5.hozzászólásodban, de az ilyen jellgű hiányosságokra rossz válasz az, hogy nem tartod be a követési távolságot.

Egyértelmű, hogy a hiányokért a rollereseket kell(ene) büntetni, viszont ha átgurulsz a nyakán, akkor téged fognak megrángatni. :(

2021. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!