Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy villanyrolleres bohócgy...

Ha egy villanyrolleres bohócgyerek elesik előttem az úttesten akkor én leszek a hibás ha átmegyek rajta?

Figyelt kérdés
Ment reggel előttem az úttesten a rolleres gyerek. Kátyús részhez ért, majdnem eldobta a rollert de sikerütl végül megállnia. Na most mi van ha kiesik elém ? Én leszek felelősségre vonva majd valami random bullshit szöveggel hogy nem tartottam 20 méteres távolságot tőle? Vagy 15-el kéne mennem mögötte amíg le nem tér valamerre?

2021. okt. 26. 09:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%

"Értem, hogy van 1 millió joga a rolleresnek. És mi van a kötelességeivel?


Se világítás, se sisak, se mellény reggel 5:20kor. Gondolom kötelessége már neki sincs, csak jogai. Mint ahogy ez manapság divat minden téren"



mivel kresz szerint ez smkp, ezért kellene hogy legyen rajt világítás + sisak, mellény felesleges ha van világítása

2021. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
38%

Szűk egyirányúban ahol mindkét oldalt parkolnak, alap lenne, hogy nem előzöl, se rollerest se biciklist, se rokkantkocsit.

Ha szerinted nem kéne ott mennie akkor dudálj egy rövidet tisztes távolból, aztán vagy felmegy a járdára, vagy nem, de egyébként járdára semmiképp nem valók ezek a szarok.

2021. okt. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
30%

Azért vicces, hogy minden felületen hogy védik a rollereseket.


Az már mellékes dolog, hogy az említett példában kivilágítatlanul, sisak nélkül gurulgat a sötétben. Ahogy az is, hogy amúgy az helyett, hogy inkább leszállna, és tolná amíg nem ér normális útburkolathoz, inkább esik kel az úttesten.


Azért vicces ez a követési távolság megkövetelése is. Szerintem amíg valaki bas*zik arra is rá, hogy felnyomja a lámpáját, addig ne hivatkozgasson már hajnali ötkor követési távolságokra.


Meg amúgy ha már ennyire smkp jogai vannak, akkor legyenek kötelességei is, kva unalmas satuzgatni miattuk a jobbkezesekben, mert a nagy jogok mellett a 2 bites jobb kezet sem ismerik még.



Rengeteg feszültséget fog ez a kérdés szülni az autósok és a rolleresek között.

2021. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

13! Mutasd meg nekem, hogy a KRESZ mely része foglalkozik azzal, hogy a szabálytalan közlekedőkkel szemben magam is szabálytalan lehetek!

Ha nem tudsz ilyent, akkor maradj csendben kérek.

Az viszont benne van, hogy csak olyan sebességgel szabad közlekedni, hogy a bevilágított területen belül meg is tudj állni.

Ha a tompított 40 métere ehhez kevés, akkor nem megfelelő a sebességválasztás.

2021. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%

"Azért vicces, hogy minden felületen hogy védik a rollereseket."


Nem a rollereseket védjük. Lehet meztelenül vaddisznón lovagló is.

Mit tudsz csinálni? Anyázol, aztán megoldod a szitut.

2021. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%

14/15 anonim ***** válasza:


Abból lenne a baleset, hogy

- A rolleres nem tudta megválasztani a megfelelő útviszonyokat

- Nem használt semmilyen világítást

- Nem használt mellényt sem

- Nem használt sisakot sem


Külvárosban már én is szoptam be 2x ilyen rolleressel. Iparterületen akartam keresztül menni, munkába mentem épp. Itt már nincs olyan sűrű közvilágítás, renget a GÖDÖR !!, sín, kavics. Kamionok, teherautók, vonatforgalom miatt. Jött az emberünk bármiféle világítás nélkül, egy nagyobb gyárépület árnyékán a takarásából. Ez egy jó 20 méteres rész ahova nem világít lámpa. Gondolom te ilyen helyeken automatikusan 10-el mész az amúgy megengedett 50 helyett, hiszen AKÁRHOL előbukkanhat egy suicide hajlamú e-rolleres.

Másik szintén ezen a szakaszon volt, ahol emberünk a kamionos forgalom mellett esett el a síneken a rollerrel. Sisak értelemszerűen nem volt, mentő vitte el.


Belvárosban számtalanszor nem kaptam már meg elsőbbséget tőnük faék jobbkezes utcákban.


Rengeteg olyan élethelyzet lehet ahol a sötétben nagyon veszélyesek (magukra) a rolleresek. Gondolom elvárható lenne mostanától az összes autóstól, buszsofőrtől, kamionostól hogy mindig 15-el menjen vészfékezésre kész állapotban, hiszem bárhol előbukkanhat egy árnyékos részről egy rolleres, vagy kizuhanhat elé mert baszik egy gödröt kikerülni.

2021. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
8%
Jogilag elmarasztalható vagy, de én hősnek tartanálak ha megtennéd!
2021. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
21%

Azért az sem semmi, hogy a rolleresnek 25 joga van, kötelessége semmi.


Mától akkor kivilágítatlan autóval megyek majd én is. Belémjönnek akkor így jártak. Nem tartották a követési távolságot. Ti kajak ilyen hülyék vagytok?? lol

2021. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%

én nem a rollerest védem, de bicajosként ismerem a fajtátokat, "siettek" mindenkit leszorítatok, aztán ha meg csattan az ököl tükrön vagy a kocsi tetején, akkor van időtök megállni és kiverni a hisztit mint egy fürdős k.

Hova sietsz a szűk utcában? Ha 15 helyett 30-al mész 100m-t tudod mennyit nyernél? Tudom, fogalmad sincs, és nem is érdekel, mert téged "feltartanak".

2021. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%

#18


De, van kötelességük. Ezt betartatni viszont nem a te dolgod. Szólj rá, hogy takarodjon az útról. Ennyit tehetsz.


Az eredeti kérdés így szól: "elesik előttem az úttesten akkor én leszek a hibás ha átmegyek rajta?"

Igen, kötelességed óvni a személy és vagyonbiztonságot. Ha kigurul eléd egy labda, utána egy kisgyerek, ott is vizsgálni fogják, megtettél-e mindent a baleset elkerülése érdekében. Méregetni fogják a fékutat, stb.


Ha előtted kacsázik méteken keresztül, és ezek után elgázolod, biztos lehetsz benne, hogy nem úszod meg büntetés nélkül.

2021. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!