Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen egyszerű autót vegyek...

Milyen egyszerű autót vegyek motorgenerálhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék otthon bütykölni autót, leginkább a motor része érdekel a kocsinak. Milyen kocsik vannak, amik alkalmasak egy kezdő számára. Daewoo Tico mondjuk?
2021. nov. 3. 01:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Skoda favorit/felicia.

Opel astra F, Golf 3, Suzuki swift.


Mindenképp 25 vagy 30 éves legyen.

2021. nov. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miért autót vegyel motor helyett?
2021. nov. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen öreg szívó benzinest.
2021. nov. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy Lada tökéletes erre a célra. Semmi elektronika, mindig van mit csinálni rajta és nem túl bonyolult javítani.
2021. nov. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 D. Brasco ***** válasza:
Most azert jo lenne eldonteni,hogy szerelgetni akarsz vagy egx komplett motorgeneralt csinalni?Mert a 2 nagyon nem ugyan az
2021. nov. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lada már nem nagyon opció,mert nem sok maradt belőle.

Én erre a célra régi swiftet vagy f astra-t választanék.Vennék olcsón egy műszaki hibás,de amúgy rozsdamentes autót és megpróbálnám megjavítani.

2021. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nyilván az öreg szívóbenzin a legegyszerűbb ilyen szempontból. De gondolom azért menni is akarsz vele és ez valamiféle hobbi lenne. Meg az sem mindegy mennyi a keret.
2021. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 krwkco ***** válasza:
Olyat vegyél, amihez olcsók az alkatrészek. Hasonlítsd össze a dugattyúgyűrűk, szelepszárszimmeringek,tömítések árait.
2021. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mit veszel, a hagyományos belső égésű motorok működési elve semmit nem változott. Sóval éppen úgy kell hengerfejezni egy 2020-as 1.8 TFSI-t, mint egy 1998-as 1.8 T-t csak előbbiről sokkal több vackot kell szedni hozzá, és van rajta néhány extra jeladó az 1.8 T-hez képest.

Egy bizonyos szinthez mindig kellenek célszerszámok, persze sokat ki lehet váltani egyedileg készítettekkel, de van amit muszáj megvenni. És persze vannak munkafolyamatok amihez gépműhely vagy speciális gépek szükségesek. Ilyenkor mehetsz szakcéghez.

Nem értem aki nem ért hozzá mindig az elektronikán akad meg, hogy attól milyen bonyolult meg minden... de nem az! 10/9 hibának tuti hogy semmi köze az elektronikához, és semmi szükség diagnosztikára!


Drága egy hobbit találtál magadnak!

Egy 1.9 PD hengerfej tömítés cseréjének az anyag költsége hf. síkolással kb 150000 Ft (unix partner kedvezmény)

2021. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pont azért bátorkodtam a Ladát ajánlani, mert nem kell hozzá semmilyen speciális szerszám. Olcsó hozzá az alkatrész, minden műszaki adat elérhető a neten és a lényeg tökéletesen megtanulható rajta.

És igen, az elektronikát hoztam fel első fontos dolognak, mert egy hibakód olvasó sem kell hozzá. Márpedig egy generálnál könnyen előfordul, hogy valamelyik jeladó, vagy elektromos alkatrész megadja magát, akkor pedig diagnosztika nélkül elég nehéz meghatározni a hiba forrását.

Persze én nem értek hozzá, de legalább van itt egy komoly szaki, aki ezt egy mondatból megállapítja.

2021. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!