Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eggyel kisebb magasságú...

Ha eggyel kisebb magasságú gumit vettem, akkor azt esetleg nem lehet felszerelni?

Figyelt kérdés
Most rendeltem téli gumit, de sajnos szállítás után vettem észre, hogy kisebb a magassága, mint a nyàrinak.A mostani 205/60 R16, amit most rendeltem pedig 205/55 R16. Ezt fel lehet szerelni, vagy küldjem vissza és kérjek eggyel nagyobbat?

2021. nov. 4. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Természetesen föl lehet szerelni, a "per" értéknek nem sok köze van a szerelhetőséghez.

Ha a számokat nem nézed, az autóban ülve észre sem fogod venni a különbséget.


(magánvélemény: téli gumiból én biztos nem vennék perest)

2021. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

fel lehet szerelni, de ha nem túl nagy a postaköltség, inkább cseréltessed ki, mert ezzel csalni fog a kilométeróra


azaz: nézzed meg a kézikönyvben mi a gyári méret, mert lehet a mostani sem az

2021. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
58%

A váltóméret kalkulátor szerint az ajánlott eltérésen kívül esik.

[link]

2021. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kerék ármérőben 2 centivel lesz kisebb, szinte észre se veszed.
2021. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Fel lehet, és észre fogod venni.

Na nem benne ülve, hanem ha olyan helyen jársz, akkor leér az alja, rendesen csalni fog az óra.

Elméletben a rendőr b/sztathatna érte és műszakin se mehetne át, de a gyakorlatban ezzel nem lesz gondod. Viszont a csaló órát utálni fogod

2021. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5!

Ugyan számolj már utána, mennyit is fog "csalni" az az óra?

16"-os keréknél az oldalfal magasságában 5%eltérés.... pfffff

2021. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dzsoki ***** válasza:
Egy kerék esetén,nagy gond.Amennyiben,mind a 4 kerék 55-ös lett,semmi gond.1 centivel lesz lejjebb az autó.Az óra,ha 100-at mutat,csak 96,86-tal mész.A Mozaikban,lehet,hogy nem megy át,máshol,simán.Persze,ha minden rendben van,csak ez az eltérés.Egyébként,gyárilag is,ha az órád 100 mutat,csak 95-tel mész.Vagyis,55-ös gumival,ha 100-at mutat az órád,csak kb 90-nel mész.
2021. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!