Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igényes szerelők miért nem...

Az igényes szerelők miért nem dolgoznak hozott alkatrészből?

Figyelt kérdés

Itt nem a lehúzós szervizekre gondolok, hanem azokra a szakikra akiknek valóban hobbijuk az autószerelés és szeretik is csinálni és mesterfokon értenek hozzá.

Azért nem dolgoznak olyan alaktrészekkel amiket az ügyfelek visznek, mert mindenféle kínai bóvli utángyártott alkatrész után nem vállalnak felelősséget?



2021. nov. 5. 13:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
#10 Így van. Egy normális szervizet, ami jogszerűen üzemel, törvény kötelezi a garancia biztosítására. Márpedig garanciát adni általad is említett "összekukázott ócskavasakra" elég nagy lutri. Ilyet csak a hülye csinál, vagy az illegálisan dolgozó garázsjóska, akik feketén dolgoznak.
2021. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%
Az én szerelőm is mesélte, hogy volt aki vitte hozzá a bontott kocsiról szerzett féktárcsát hogy cserélje a kopottra, a szerelőm meg elküldte a francba hogy ő nem fog börtönbe menni azért mert a proli felszalad az első fára a bontott tárcsáival.
2021. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
4%
Szóval amiért egyesek nem tudnak, vagy nem akarnak utánajárni, hogy milyen alkatrész kell az autójukba, rendben van az, hogy a szerelő lehúzza őket. Megérdemlitek.
2021. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
#13 azt előre leszögezte a kérdező, hogy nem a lehúzós szerelőkről van szó....
2021. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

#13 De még mindig nem hallottuk, hogy ez mégis milyen lehúzás? Leírtam már egyszer, de leírom még egyszer: ha te bemész az Unixba és veszel egy alkatrészt, elkérnek érte 40 ezer forintot. Ha elmész a szerelőhöz és vele rendelteted meg ugyanazt az alkatrészt, akkor ő megveszi azt 20 ezer forintért és eladja neked... 40 ezer forintért. Na, matekozzunk egy kicsit. 40 ezer, ha magad veszed és 40 ezer, ha ő adja el neked. Ha nem tévedek, bár a matek nem az erősségem, akkor a különbség 0. 0 forinttal lettél lehúzva. De rossz neked, remélem azért nem fogsz éhen halni ilyen bődületes pénzveszteség után.


Na akkor elárulom én, hogy mi vezérli az ilyen embereket, mint #13 is. Az irigység. Az önzőség. A keserűség. Tudják ők jól, hogy az ő saját pénztárcájuknak tök mindegy. Viszont azt is tudják, hogy ha a szerelő veszi, akkor ő nyer rajta. És nincs az az isten, hogy ezek a keserű, önző, irigy kutyák ennyivel is segítsék a másik életét. Semmibe nem kerül nekik, semmibe nem fáj nekik, de akkor sem hajlandóak másokat segíteni. Undorító.

2021. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%
#13 Áhh, szóval akkor te is lehúzós vagy mert pénzt akarsz keresni s nem éhen dögleni?
2021. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
#15: Ráadásul, a fent említett normális szerelő nem 40ezerért, hanem 30 ezerért adja azt az alkatrészt. Így az ügyfél is nyer rajta 25%-ot, meg ő is. De ez valahogy nem jut el az agyakig
2021. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
#17 Mondjuk ilyenről még nem hallottam, bár néhány nappal ezelőtt én is mondtam 1-2 olyan dolgot, amit mi csinálunk és más nem akarta elhinni, hogy létezik, szóval nem kételkedem benne. Ez is egy jó vevőcsalogató, "mindenki jól jár" kategória.
2021. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
93%

Nézd..

Anno az elején mi nem hajtottuk el aki behozott valami alkatrészt, de hamar rájöttünk hogy ez így nem fog menni. Amikor a srác csak úgy random elkap a műhely előtt hogy ez meg az van a Focussal, én meg megkérdezem hogy melyik is a tiéd pontosan? Melyik motor van benne? (Akkor 5-6 visszajáró Focusos emberünk volt) És az a válasz, hogy benzines akkor azért érzed szerintem te is, hogy nem az ő innen-onnan odahordott kacatját akarod beépíteni. De rengeteg ilyen van igazából. Talán az egyik legextrémebb az volt, amikor a srác H astráját kellett volna kuplungozni, aztán odahozott nekünk egy szinte szegecsekig kopott kuplungot ami amúgy nem is H astrába való. Nem tudom mit gondol.. egyenalkatrész a kuplung?

Időnként meg olyan elképesztően olcsó dolgokon akarnak az emberek spórolni, hogy szívem szerint megmondanám, hogy ha ekkora a gond inkább add el az autódat. Behozta egy nő anno az Ignist, hogy hát ki kéne cserélni a hűtőfolyadék tartályát mert ereszt, és hát van nekik elfekvőben az apjának a régi Swiftje, ha már Suzuki az is gondolta jó lesz az a kiegyenlítőtartály is.

Igazából sokan nem tehetnék meg, hogy autót tartsanak ez a szomorú valóság. Pár ilyen után kiírtuk az ajtóra, hogy hozott alkatrésszel nem foglalkozunk.

2021. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#18: Ez már kapcsolatfüggő. Én olyan szerelőhöz járok, aki típusfanatikus, neki is ugyanilyen van, szóval ő élből olcsóbban hozza az alkatrészt, mint a listaár a nagyobb kereskedőknél


#17

2021. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!