Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hanyadik óránál érezted azt,...

Hanyadik óránál érezted azt, hogy "na, mostmár valamennyire megy a vezetés"?

Figyelt kérdés

Hanyadik óránál volt az, amikor már az oktató is mondta, hogy nagyjából megy a vezetés és te is így érezted?


Jelenleg a 6. óránál vagyok, óriási elvárásokkal és maximalista hozzáállással kezdtem neki, de sajnos nem úgy megy ahogy vártam, sok hibám van. Vannak még lefulladások (érdekes, ez csak akkor van, amikor forgalomban megyek, tehát parkolóban vagy üres részeken nem fulladok fel), nem érzem 100%-osan az oldaltávolságokat, tehát van, hogy közel megyek az út mellett álló autókhoz vagy padkához. Sajnos néha bele kell nyúlnia a kormányba. Kapkodok, kicsit még darabos a visszaváltás. Próbálom ezeket tudatosan levetkőzni, de még nem megy, elveszi a figyelmemet az új környezet, a forgalom és az autó kezelése. Az oktatóm jó fej, de néha úgy hallom, hogy kezdi elveszteni a türelmét és úgy hallom, mintha csalódottan beszélne, hogy ezeknek már rég óta mennie kéne. El tudnátok esetleg pár tanáccsal látni?



2021. nov. 16. 18:33
 1/8 anonim válasza:
Nem olvastam végig bocsi, de szerintem változó, ami biztos, hogy egyre jobb leszel óráról órára, én ritka időközönként mentem vezetni és amikor több napot vagy hetet is kimaradtam akkor jobban ment. Amúgy még vizsga után is sokat fogsz változni és egyre magabiztosabb leszel.
2021. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szoknod kell a kocsit még. Ha jól olvastam, nagyon az elején tartassz. Nálunk volt akinek belenyúlt a kormányzásba a vizsga előtti napokban is.

Szard le. Majd abbahagyja.

Az oldaltávolsággal nekem is bajom volt. Úgy szoktam meg, hogy azt mondta az oktatóm, hogy képzeljem azt, hogy a kocsi egy szúrós gömb, és ha túl közel megyek valamihez egyből kidurran és az baj...

A fék kezelést is úgy tanította meg, hogy óvatosan nyomjam a fedált, mintha tojások lennének a lábam alatt.

Egyszer a 20 óra körúl azt mondta, hogy úgy vezessek, hogy Ő most porcelánból van, tehát nagyon legyek óvatos, mert törékeny.

:) Nagyon jó oktató amúgy. Kicsit lökött, de imádnivaló.

2021. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első óra az volt, hogy zárt pályán gurultunk 2-vel. A pedálokhoz sem érhettem. Csak a kormány tekergetés volt a cél.

Következő órán azt mondja nekem, dolga van budán. El kell vinnem. Bazz. Azthittem kiköpöm a szivem. Úgy elkezdett dobogni. De elvittem. Kb 40kilómétert kellett autóznom bp-n. Végül magam is meglepődtem, hogy ilyen egyenesen tudom irányítani az autót. :D

2021. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Huszadik óra környékén kezdtem el élvezni a vezetést.
2021. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Óránál? Mi? Kb 10 ezer km után, jogsival a zsebemben.
2021. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Amikor lett saját autóm és pár ezer kilométert már levezettem.

Nézd csak mit találtam a múltból! Saját kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__6..

2021. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első óra után. Viszont én több száz km-t vezettem forgalomtól elzárt magánterületen. Egy reptéren. Már 13 éves korom óta szinte minden hétvégén én intéztem az autós feladatokat.
2021. nov. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg nagyon az elejen vagy.forgalomban az oladaltavolsag tartasahoz nekem a szelvedo bal also sarkaban egy matrica segitett.akkor voltam jo helyen a savomban,ha pont abba a matricaba futott a csik ami a savokat valasztja el.elso oran belottem magamnak ezt a pontot,es meg vizsgan is ezzel ellenoriztem magam,ha nem voltam biztos benne,hogy jo helyen vagyok a savomban.az persze ha allo autot kell kerulni mar mas teszta,idovel rajosz majd.

Azert forgalomban fulladsz le,mert ott nagyobb a nyomas,a sok auto,a lampa stressze,hogy idoben indulj.ez is elmulik majd.en oktatason sosem fulladtam le,mikor beultem a sajatba azzal parszor sikerult,eleve mas volt,mert benzines,az oktato auto dizel volt.

Raerzel majd,meg van idod.

2021. nov. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!