Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hányadik órán éreztetek rá a...

Hányadik órán éreztetek rá a vezetésre? Hány órát vezettetek, mire azt gondolta az oktató, hogy mehetsz vizsgázni?

Figyelt kérdés

Már 12 órát vettem, de még mindig nyögve nyelősen megy.

Első 9 órán egy ilyen mezőgazdasági úton gyakoroltunk, majd a 10. órán az elötte lévő "tömböt" kerülgettük (párosával vannak az órák egy-kettő, három-négy stb...).


Majd legutóbbi alkalommal is a tömb körül "keringtünk", de a kanyarok nem az igaziak.

Mindig belezavarodok, hogy most fék, vagy gázt nyomjak.

Nem áll rá a lábam.


Illetve nagyobb gondom, hogy nem tudok a sáv közepén maradni. Mindig ingázok a sávomban.

Erre valami tipp? Hiába nézem az útvonalat, ahol menni akarok, valahogy nem megy.


Már lassan úgy járok vezetni, hogy reménytelen eset vagyok.



2020. okt. 1. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nincs olyan jó érzéked a vezetéshez. Erre nem lehet tanácsot adni, most mondhatnám, hogy „Figyelj oda, gyakorolj.”, de ennyi.

Idővel belejössz.

2020. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem kötelező mindenkinek vezetni.
2020. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Hagyd, nem neked való.
2020. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd a vizsga után nem leszel görcsös.Nekem mind a 30 nehezen ment.Pár hónap és felszabadulsz.
2020. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Emberfugoo, en mar 3 oran mentem fel Visegradra, elotte sose vezettem 😁
2020. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
30 óra után
2020. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
66. órámon mondta az oktatóm hogy mehetek vizsgázni és a 60. órámon mentem az első vizsgámra. Nem elírás, sajnos tényleg így volt, hosszú történet hogy miért. Az a legfontosabb hogy ne menj előbb vizsgázni mint amikor az oktatód úgy látja. Lehet ez akármilyen sok óra, akkor sem. Nekem 82 óra után lett meg másodszorra.
2020. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs mikor éreztem rá a vezetésre, de valamikor a 20. órám körül lehettem, mikor mondta az oktató, hogy már elkezd nekem nézni vizsgaidőpontot. :D Meg is lepődtem/ijedtem. :D Végén 30 óra után elsőre ment a vizsga.


Amúgy szerintem nincs olyan, hogy reménytelen eset. Tény, hogy van, akinek nem elég a 30 óra, hanem 50 kell, vagy akár 80. Ez nem baj. Mármint, pénzügyileg nyilván elég megterhelő, de attól még, hogy valakinek kell 80 óra, az nem jelenti azt, hogy béna lenne, vagy ilyesmi. Van, aki 1-2 óra után ráérez a vezetésre, van akinek meg sok idő kell.


Igazából nehéz tanácsot adni, mert nekem a te általad említett dolgok nem voltak problémásak. Nem tudsz valahova kimenni, esetleg földes útra, vagy valahova egy picit csak a gáz-féket gyakorolni? Szóval, hogy a lábad ráálljon.


A sávcuccra csak azt tudom mondani, hogy tartsd egyenesen a kormányt (nyilván akkor, ha egyenes az út). Illetve ha nem is egyenes az út, akkor se kell annyira megtekerni a kormányt, elég finoman. Oda nézz, amerre menni szeretnél, az emberek többsége automatikusan úgy tekeri a kormányt is. Tudom, nem valami jó tanácsok, de nem annyira voltam ilyen helyzetben.


De továbbra is azt mondom, hogy ne gondold azt, hogy reménytelen eset vagy, mert evvel saját magadat húzod le, ezekkel a negatív gondolatokkal. Állj pozitívan a dolgokhoz, menni fog, hidd el! :)

2020. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Na azóta hogy megy?

Nekem sem megy jól sajnos. :( az a baj, hogy bizonytalan vagyok, ezt én is érzem, ő is mondta elég durva hangnemben. És az a baj, hogy már gyomorgörccsel megyek vezetni is. :( és már a 66. Órám lesz... És annyira bénának érzem magam emiatt, hogy az valami hihetetlen.


Ha valaki tud tanácsot adni, vagy erről beszélgetni, az írjon.

2020. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is mertem számolni, hogy hányadik óránál jártam épp. Végül azt sem tudom, hogy mennyit mentem mire levizsgáztam, de sztem 50 en túl, de 70 et tui nem mentem. És bizonytalan is voltam, de el tudtam úgy adni mint ha nem lettem volna bizonytalan. Volt olyan is, hogy nem tudtam, hogy mit kell éppen csinálnom, de valamit csináltam, és pont szerencsésen jött ki a helyzet, mert nem lett baj. Vagy van olyan rész, ahol egy csomó ideig eltökölhetnék mire kijövök, de én csak körülnéztem, és kijöttem, közben meg nem voltam benne biztos, h jöhetek e. Tehát ez valahol szerencsejáték volt nekem, de úgy voltam vele, h nekem több idő kell a rutinhoz, de azért nem akarok 200 órát vezetni, mert az egyszerűen drága. Majd saját autóval ráérek bénázni.


A vizsgán amikor a parkolást kérték, akkor sem tudtam, hogyan fogom megoldani a helyzetet, de egyszerűen kikapcsoltam az agyam, úgy tettem mint ha körültekintően nézelődnél, de valójában csak színleltem, hogy forog a fejem, és tekertem a kormányt. Csak úgy random. Azt se tudtam mi van, és pont szerencsém volt mert jókor tekertem, pedig e hely is kevés volt. Ilyenért egyszer meghúztak már, de akkor nem volt szerencsém, mert konkrétan majdnem neki mentem a másik autónak. 1 centi híján.


A vizsgáztató aztán méltatott, hogy mennyire jó vagyok, pedig egy nappal előtte, konkrétan ott bénáztam még össze-vissza. Szerencsésnek kell lenni. Még mindig több esélyed van így átmenni, mint ha jó akarsz lenni, és körültekintő. Mert ha görcsös vagy akkor úgyse tudsz figyelni. Csak színészkedj. Nem kell attól félni, hogy balesetezel, mert az oktató úgyis bele tud korrigálni. Én is akkor lazultam le amikor beláttam, hogy akármilyen hülyeséget csinálok nem lesz baleset, mert ott van az oktató. Azt kell csinálni ami először az eszedbe jut. Maximum max belefékez, meg beleteker az oktató. Mondjuk velem egyáltalán nem kiabáltak, meg ilyenek.

2020. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!