Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami okostojás bünteti a...

Valami okostojás bünteti a "szabálytalanul" parkoló autókat egy ház parkolójánál, mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy társasház utcáról nyíló parkolója, kb 0 szabad hellyel délutánra, ezért sokan beállnak az utcára nyíló sarokra, néha menetiránnyal szemben, már lassan 20 éve amióta itt lakok. az elmúlt 2-3 hónapban valami nagyon ráérő házi parkolóőr elkezdte "büntetni" az így parkoló autókat, felhajtja az ablaktörlőket, a tükröket visszahajtja. Nyilván aki így parkol az a "hibás", de ez egy csöves panel parkolója, nem a nagykörút...


Azon kívül, hogy ne parkoljunk oda ötletek? Kiírtam egy papírra, hogy ha valami gondja van, írjon egy cetlit, és úgy tudassa az emberekkel.



2021. nov. 17. 12:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
76%
Először azt hittem, hogy összekarcolja az autókat vagy valami, ez így elég vérszegény panaszkodás. Egyébként máshova is parkolhatnak a lábbal rendelkező egyének.
2021. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
gondolom előbb utóbb az jönne. Igen, szeretem a jó tanácsokat, csak 5-6 utcával arébb van hely, akkor mit csinálsz például? Nem értem meg, hogy miért bántja valaki lelkét ez, nem rokkant parkolóhely, vagy hasonló.
2021. nov. 17. 12:39
 3/36 anonim ***** válasza:
19%
Feljelenteni azonnal, lehetőleg felvétellel együtt. Önmagában más magántulajdonához nyúlni törvénytelen, de ráadásul például az ablaktörlő kihajtása komoly rongálási kísérletnek minősülhet, illetve veszélyeztetés, mert ha visszacsapódik, törik a szélvédő.
2021. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

ha tudnám ki az, nem írtam volna ki a kérdést :)


Sajnos hajnalban csinálhatja, este nem látni a kocsikon, csak kora reggel.


És tök randomra, van, hogy 2-3 hétig semmi.

2021. nov. 17. 12:46
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Honnan tudod, hogy mi jönne? Ha csak 5-6 utcával odébb van hely akkor oda parkolok. Nyilván bunkóság más autóját piszkálni, de ha velem ilyesmi történne inkább elállnék.
2021. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell parasztul beállni, én is behajtom a tükröt vagy felhajtom az ablaktörlőt ha valaki telibe szarja a járdát, zebrát vagy bicikliutat.

Ezzel kárt nem okoz, szóval nem értem mi a bajod, állj odébb. Én is van hogy negyed órát keringek a környéken mire lesz hely, nem állok fel a fűre vagy járdára, meg kapibeállóba sem.

2021. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Figyi, én nem azt mondom, hogy helyes, amit tesz emberünk, DE: nálunk is ez van. Nálunk úgy van, hogy beugró részen van két társasház, balra kell kanyarodni, hogy ide be tudj állni a parkolóba, jobb kéz felől végig társasházak és nagy parkolórész. Az úton két autó simán el kellene, hogy tudjon menni egymás mellett, de nálunk is azt csinálja néhány okos (amúgy fixen ugyanazok, az egyik sokmilliós autóval), hogy mivel ő nem tud balra bekanyarodni meg amúgy sem akar tovább keresgélni, megáll az út szélén. Egy dolog, hogy szabálytalanul, mert amúgy telibe eláll egy járdát (szoktam látni ahogy anyukak emelgetik, cipelik a bazi nehéz babakocsit meg kerülgetik az autóját a fűben, mert ráadásul a járda játszótérre vezet), de aki innen balról ki akar kanyarodni faszán forgalommal szemben kell, hogy menjen a 2-3 hülye miatt, ha hirtelen feltűnik valaki szemből, még le sem tudsz húzódni tőlük. A legfontosabb meg: ha jön egy mentő vagy tűzoltó mivel szűk a hely nem tud bekanyarodni, erre már itt nálunk konkrétan volt példa. A rosszabbik eset hogy tesz rá a mentő/tűzoltó és megpróbál bejönni, akkor meg meghúzza az autót. Nálunk emiatt reggelente elkezdtek itt büntetgetni amúgy a közteresek. Summa summarom, a legjobb lenne ha ténylegesen parkolóba állna be mindenki, mert előbb utóbb az fog a legjobban panaszkodni, aki szabálytalanul parkol.
2021. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%
és mégis milyen címszó alatt jelentenéd fel? Nem tett kárt semmiben, te meg szabálytalan vagy. Tudod is, hogy ott nem állhatsz meg, akkor ne pampogj. 5-6 utcányit nem tudsz lesétálni? Ez kb 150 méter!
2021. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
40%

Egy google maps-et dobhatnal, mert igy nem teljesen tiszta a kep.

De gyanitom, ha tilos ott parkolni, akkor az azert van, mert valaki valamiben akadalyozol:

gyalogost, masik auto ki-be parkolasat, tuzolto auto behajtasat, kukas autot, keresztezodes belathatosagat stb.


Nem nagyon tehetsz mast, vagy tursz es orulsz, hogy meguszod ennyivel es nem a kozteruletfelugyelok latogatjak rendszeresen az autodat. Vagy leparkolsz tavolabb, ahol szabalyosan talalsz helyet. Esetleg berelsz a kornyeken egy garazst...

2021. nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy vicces, hogy idézőjelben van mind a szabálytalan, mind a hibás. Attól még, hogy egynéhányan úgy szokták meg állítólag 20 éve, nem lesz kevésbé szabálytalan. Én parkolásnál arra is figyelek, hogy lehetőleg a saját automban ne tegyen senki kárt, így nem fogok szabálytalanul sarokra pakolni, ahol kb 20 autónak van esélye meghúzni kifelé jövet, ha nem tudjak tőlem normálisan bevenni a kanyart. Inkább sétálnék 5 utcát.
2021. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!