Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami okostojás bünteti a...

Valami okostojás bünteti a "szabálytalanul" parkoló autókat egy ház parkolójánál, mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy társasház utcáról nyíló parkolója, kb 0 szabad hellyel délutánra, ezért sokan beállnak az utcára nyíló sarokra, néha menetiránnyal szemben, már lassan 20 éve amióta itt lakok. az elmúlt 2-3 hónapban valami nagyon ráérő házi parkolóőr elkezdte "büntetni" az így parkoló autókat, felhajtja az ablaktörlőket, a tükröket visszahajtja. Nyilván aki így parkol az a "hibás", de ez egy csöves panel parkolója, nem a nagykörút...


Azon kívül, hogy ne parkoljunk oda ötletek? Kiírtam egy papírra, hogy ha valami gondja van, írjon egy cetlit, és úgy tudassa az emberekkel.



2021. nov. 17. 12:35
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

nem akarom én feljelenteni, azt se tudom, hogy ki az. Nem így rendezném el :)


[link] ,19.0265858,3a,70.1y,351.28h,80.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1s1Zg1p2YIf5GEW09IiYVw6A!2e0!7i16384!8i8192


ott, ahol az ezüst színű audi és skoda van, aközött szoktam megállni(és mindenki más aki nem talál helyet), ha nincs hely máshol.

2021. nov. 17. 15:37
 12/36 anonim ***** válasza:
40%
#11: na igen, itt egy tűzoltókocsi, pláne a nagy létrás, amivel le tudnak hozni valakit az emeletről, rohadtul nem tudna befordulni az ilyen gyökerektől.
2021. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

volt már ott tűz, és a túloldalt állt meg a tűzoltó, amúgy se férne be, mert végig parkolnak már párhuzamosan is a kocsik.


És mitől gyökér aki ott áll meg? Sehol nincs tiltva.


Viszont én nem úgy szoktam megállni, hogy kilógjon, mint az audi

2021. nov. 17. 15:46
 14/36 anonim ***** válasza:
44%

13: Tilos ott parkolni, hiszen a keresztezodestol szamitva 5 meteren belul van. Ergo mar kresz szerint is tilos.


Masik oldalrol ahogy irjak, egy nagyobb auto: tuzolto, koltozteto nem fer el. Aztan meg, aki kifele jon a parkolobol az az ott parkolo autoktol nem latja, hogy jon-e valaki balrol es viszont, ergo ezert is veszelyes.

2021. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Cserebe tele van a kornyek P+R parkolokkal...
2021. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

ok, én ott parkolok ezentúl is, ahogy mindig is tette itt midenki, viszont akkor se találom jogosnak, hogy önbíráskodjon valaki, hívjon közterest vagy rendőrt, ha zavarja.


hol van neked ingyenes p+r? Itt van a házak között, hogy a sok búza ide parkol, és mi ittlakók nem tudunk hol parkolni.

2021. nov. 17. 15:59
 17/36 anonim ***** válasza:
40%

Senki sem önbíraskodott itt, csak te akarsz önbíraskodni.

Majd legközelebb a kocsid tetejére rakom a szemetet, úgyis a szomszédban lakok, de nem nyulhatsz hozzá!! :))

2021. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
91%

"volt már ott tűz, és a túloldalt állt meg a tűzoltó"

Meg szerencse, hogy a túloldalt volt a tűz.

Kereszteződéstől 5m, padkától minimum 3m helyet kell hagynod a KRESZ szerint, itt egyik sem áll meg.

2021. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
oké, megértem, de akkor se az ő dolga, hogy játssza a parkolófelügyelőt. Hívja ki a rendőrt, közterest, ha zavarja. Ha megbüntetnek, az az én felelősségem.
2021. nov. 17. 16:11
 20/36 A kérdező kommentje:
ok, 17es, látom te is hasonló jóindulatú ember lehetsz :D találd akkor ki, hogy melyik kocsi az enyém, és szórd rá a szemetet. Lehet te vagy az emberünk :))
2021. nov. 17. 16:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!