Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 1 hónapja vettem egy autót...

Ha 1 hónapja vettem egy autót és eszi az olajat(1000km/ 1 liter+), hogyan kell érvényesíteni a szavatosságot?

Figyelt kérdés
Mit is jelent a szavatosság pontosan? Fizeti az eladó a motorfelújítást vagy hogy működik?
2021. dec. 23. 16:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Ráb...sztál.
2021. dec. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem neked kellene bizonyítani, hogy a hiba már az eladáskor fennállt. Nem fog menni.
2021. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Persze..

Szólsz neki, elviszi az autót, megcsináltatja a motort, a kieső időre ad egy bérautót, vagy téríti a taxiköltséget.

Feltéve, ha gyári garanciaidőn belül van az autó.

2021. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Magánszemélytől vettem és 16 éves autó. Akkor a szavatosság nem ér semmit? Akkor minek van? Elhiggye az ember, hogy védi őt valami az átbaszástól?
2021. dec. 23. 16:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A probléma inkább az, hogy ha az eladó nem együttműködő, akkor nem éri meg ennyi pénzért bíróságra járni. Megpróbálhatod, de neked kell megelőlegezni az összes költséget, amit persze megkapsz, ha nyersz. Szóval jobban jársz egy bontott motorral, mint egy több hónapos bizonytalan kimenetelű hercehurcával, amibe az elején nem kevés pénzt kell beletolni.
2021. dec. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan autó, ami gyárilag eszi az olajat. Ha F Astrát vettél kétszázért, akkor felejtsd el.
2021. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánszemélytől vetted, felejtsd el a szavatosságot! Nem létezik ilyen, főleg egy 16 éves autó esetében.
2021. dec. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Ez sok esetben belefér a normális olajfogyasztásba. Törődj bele, újíttasd fel a saját pénzeden, vagy add el.
2021. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Mesélj már. Milyen romot vettél? Mennyiért?
2021. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ezt buktad.Én is jártam így,csak én az eladó voltam.Engem is bírósággal fenyegettek,de az ügyvéd azt mondta,hogy annyira költséges és hosszú folyamat bizonyítani,hogy a hiba már nálam is fenn állt,hogy ezt biztos nem vállalja be a vevő.Így is lett.

Sajnos egy használt autó mindig zsákbamacska.

2021. dec. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!