Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sajnos megcsúsztam a jeges...

Sajnos megcsúsztam a jeges úton, átsodródtam a szembelévő sávba, és koccantam a szembejövő autóval, senkinek nem lett semmi baja, mégis elvették 2 hónapra a jogosítványom, jogosan?

Figyelt kérdés

Senki nem sérült, megállapították, hogy nem hajtottam gyorsan, be voltam kötve, nem fogyasztottam semmilyen tudatmódosító szert, téli gumi fent volt, nem volt még soha semmilyen szabálysértésem, mégis elvették a jogosítványom 2 hónapra, illetve 100.000 forint büntetést is fizetnem kell.


Jogos a jogosítvány elvétele?


(A közlekedés rendjének megsértése címszóval bűntettek meg)


2021. dec. 29. 10:17
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
95%

#10


Egy példát mondott amit tapasztalt, hasonló esetben. Gondolom bonyolult feldolgoznod agyilag.

2021. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
57%

Na figyeld bástya, én mentem egyszer csúszós úton, ónos esőben kb 5 km/h-val és még se éreztem biztonságosnak az autózást. Csúsztam le az útról és aztán úgy mentem hogy az egyik oldal lenn volt a padkán a füves kavicsos részen.

Így tudtam lépésban menni.

SZóval a 40 km az bizony sok ilyenkor.

EZt nevezik relativ gyorshajtásnak.

2021. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
70%

10-es


mégse vették el a jogsiját (a rendőrök) PONT

Következő mondat: A biztosítók (később) lefocizták (az anyagi részét a dolognak) PONT

Két külön mondat. Így már érthető?

2021. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Nem is mondtam, hogy nem ismerem el, hogy hibáztam abban a szituációban, hanem a jogosítvány elvételt nem érzem jogosnak.


És ne bástyázz engem mert

1. Nem vagyunk spanok.

2. Nem vagyok 5 évesek.

2021. dec. 29. 11:07
 15/39 A kérdező kommentje:

Hol tudok információt találni a fellebbezés menetéről?


Nem találtam se a határozatban semmit róla, se a police.hu-n.

2021. dec. 29. 11:08
 16/39 anonim ***** válasza:
0%
Azért megy a lepontozás sok idétlen autósguru!!!
2021. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Maradjál már csendben.
2021. dec. 29. 11:17
 18/39 anonim ***** válasza:
27%

Én tegnap fent voltam a Mátrában. Úgy indultam, hogy előtte fél órán át vakartam a jeget az autóról, olyan volt az időjárás. Aztán Mátrafüredről 4 óra körül, szürkületben indultam el haza és kb. egyidőben ezzel elkezdett szitálni a köd. Az út meglehetősen csúszós volt, konkrétan a parkolóból gumit "égetve" jöttem ki, pedig alig nyomtam gázt, de hát ugye meredek emelkedő és csúszós út. Na meg ezzel már azt is elárultam, hogy az autómban nincs kipörgésgátló, illetve ABS sem. Így mentem a szerpentinen vagy 30 kilométert Egerig - sötét, szitálás, csúszós út, ismeretlen hely, biztonsági vezetéssegítő felszerelések hiánya. Érdekes módon nem sodródtam át szembesávba és nem is mentem neki semminek, pedig nem 10-zel döcögtem, mert mielőbb haza akartam érni.


Hogy mi a történet tanulsága? Egyáltalán nem az, hogy én olyan jó sofőr lennék, mert nem igaz, eléggé kevés tapasztalatom van még éjszakai vezetéssel is, hát még a csúszós úttal, hát még a hegyi szerpentinekkel. Nem, a tanulság az az, hogy te vagy rossz sofőr. Nem az számít, hogy mi lett a végkimenetel ("nem sérült meg senki"), hanem hogy mi okozta a balesetet. Azt mondod megállapították, hogy nem hajtottál gyorsan. De igen. A sebességkorlátot lehet betartottad, de nem az a mérvadó, hanem az útviszonyok. Ha megcsúsztál és így okoztál balesetet, akkor bizony túl gyorsan hajtottál, veszélyeztettél másokat és ezért kaptad a büntetést. Jeges úton nyilván könnyebb megcsúszni, ugyanakkor pont emiatt sokkal odafigyelőbbnek is kell lenni, de te nem voltál az és ezért kaptad a büntetést. Azok a tényezők, amiket fent leírtál (személyi sérülés, befolyásoltság, stb), azok csak rontottak volna a helyzeteden, de azok hiánya nem ment fel a hibád alól.

2021. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Tudod 7 éve vezetek balesetmentesen, évi 50-60 ezer kilóméter.


Neked meg még az éjszakai vezetésben sincsen tapasztalatod, tudod ha nem havi 60km vezetnél, akkor már neked is lehet lett volna baleseted, de ez sosem fog kiderülni, mert vagy annyira ostoba, hogy olyanokat "rossz sofőrözöl" le, akik 1 hónap alatt többet vezetnek mint te egy évben kb.

2021. dec. 29. 12:10
 20/39 anonim ***** válasza:
27%

Na álljunk már meg. Nem azt mondtam, hogy keveset vezetek és azt sem, hogy éjszakai tapasztalatom sincs. Eleve minden reggel sötétben megyek dolgozni és sötétben jövök haza ilyenkor, heteken-hónapokon át. És mivel ingázok, ezért hidd el, hogy nem sokkal vezetek kevesebbet, mint te.


De tudod ebben az a vicces, hogy akik a tapasztalatot TÁVOLSÁG alapján határozzák meg, azok csak a saját szegénységi bizonyítványaikat állítják ki. Nem a távolság határozza meg a tapasztalatot. Sőt, általában akik relatív nagy távokat tesznek meg sűrűn, azok 90%-ban autópályán szoktak menni (talán de is, de nem tudhatom, csak általánosságban beszélek). Most őszintén, autópályán mégis milyen tapasztalatot tudsz szerezni? Vagy kezdjek el én is menőzni, hogy mikor alig 1 éve vezettem (bár a jogsim jóval régebbi volt), akkor levezettem egy nap alatt 900km-t? Autópálya volt, mire legyek büszke? Egy betanított majom is képes erre. Ez nem tapasztalat.


Tudod mi a tapasztalat? Tudod, hogy mi tesz egy sofőrt jó sofőrré? Az, hogy nem az évi 50-60 ezer kilométerre veri a mellét, amit ingerszegény útvonalakon vezet le, hanem hogy kimegy egy ilyen kirívó, ismeretlen szituációba és ott is megállja a helyét.


De megismétlem: én nem hívom magamat jó sofőrnek. Én csak azt mondom, hogy ha te az lennél, akkor képes lettél volna jól megválasztani a tempót és nem csúsztál volna meg. És hiába vergődsz, meg feszülsz az évi 60 ezerre, attól ez még egy tény.

2021. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!