Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sajnos megcsúsztam a jeges...

Sajnos megcsúsztam a jeges úton, átsodródtam a szembelévő sávba, és koccantam a szembejövő autóval, senkinek nem lett semmi baja, mégis elvették 2 hónapra a jogosítványom, jogosan?

Figyelt kérdés

Senki nem sérült, megállapították, hogy nem hajtottam gyorsan, be voltam kötve, nem fogyasztottam semmilyen tudatmódosító szert, téli gumi fent volt, nem volt még soha semmilyen szabálysértésem, mégis elvették a jogosítványom 2 hónapra, illetve 100.000 forint büntetést is fizetnem kell.


Jogos a jogosítvány elvétele?


(A közlekedés rendjének megsértése címszóval bűntettek meg)


2021. dec. 29. 10:17
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Édes f*szom. Szerintem hagyd a hülyeségeidet.


"tapasztalatot TÁVOLSÁG alapján határozzák meg, azok csak a saját szegénységi bizonyítványaikat állítják ki"


Miért, mivel szerzel autóvezetésben tapasztalatot, ha nem a megtett kilométereid alatt? Nézegeted a parkolóban? Az, hogy te mindennap ingázol a megszokott kis útvonaladon a munkahelyed meg a házad között az egy nagy l*f@sz.

2021. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

#20

látszik, hogy hétvégi vezető vagy. az autópálya minden csak nem ingerszegény, persze aki évente egyszer rákeveredik annak akkor pont lehet szerencséje van.

A két falu közötti gurulósdi, na az az ingerszegény, főleg ha ismerős az ember arra vagy épp mindennap arra jár.

2021. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
68%

#21 #22 Hát ezt ugatom én is. De aki évi 50-60, vagy több ezer kilométert vezet, azok is ugyanezt csinálják. Nem mindenki, de a legtöbb "nagy távokat" autózó megmondójancsi. A-ból B-be, jól bejárt útvonalak. Az, hogy ez most 30km főúton, vagy 60km autópályán, az tök mindegy.


És igen, az autópályázás kurvára ingerszegény és semmi tapasztalatot nem ad. Főleg a mai világban, mikor már alapfelszereltség például a tempomat, de ugye van már adaptív tempomat is, meg sávkövető, meg automata vészféküzem, meg anyámkínja. De ezek sem kellenek, enélkül is ingerszegény. Én nem azt mondom, hogy az autópályázás olyan könnyű, hogy oda sem kell figyelni. Persze, hogy annak is megvannak a maga "nehézségei", de normál körülmények között egyáltalán nincs kihívás a pályázásban és semmilyen tapasztalatot nem ad, ami autópályán kívül is hasznosítható lenne.


Életem első "nagyobb" útja (értsd: nem ingázás) 200km volt, szintén a Mátrába, bár lankásabb részen. A második az említett 900km-es út volt, ennek java része autópályán. Az előbbit milliószor nagyobb kihívásnak találtam. Nem mintha az túl nehéz lett volna, elvégre nyári verőfényes napsütésben volt, de még így is jóval hasznosabb tapasztalatot adott, mint az a 900km, amiből legalább 800 autópálya volt. A szintén említett tegnapi Mátrai kiruccanásom pedig 300 kilométer volt, ebből összesen kb. 60km szerpentin sötétben, szitáló és több helyen sűrű ködben, csúszós úton. Ég és föld a kettő. A 900km-es távnál kb. 700 után kezdtem el fáradtságot érezni, de nem volt vészes, simán beletettem a maradékot, itt meg elég volt a 60km is és az utolsó 120km-t főúton a hátam közepére sem kívántam.


Na, akkor melyik a kimerítőbb, melyik az ingerdúsabb, melyik igényel nagyobb odafigyelést és mindez által melyik a nehezebb?

2021. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
27%

#23 Ja és még valamit hozzátennék: én az ingázást 4-es főúton végzem, amia legutóbbi (pár hete közölt) adatok alapján toronymagasan a legveszélyesebb útvonal Magyarországon, a 100km-re jutó balesetek száma alapján. Majdnem dupla annyi baleset történik a 4-esen, mint a lista 2. helyezett útvonalán.


Szóval megint csak gondolkodjon el mindenki, hogy mi a könnyebb és ingerszegényebb környezet.

2021. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
72%
Azért nem mindegy, hogy a Mátrában csapatás közben történt a baleset, vagy egy szűk mellékutcában 12km/h sebesseggel....
2021. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
12%

Én volt rendőrként örökre eltiltanálak a vezetéstől.

Aki balesetezik, annak nem szabadna vezetnie, mert csak másokat veszélyeztet.

Ha nem tudsz vezetni, menjél busszal!

2021. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
72%

Hiába a fellebbezés, mire abból lesz valami visszakapod a jogsid.


Ha tényleg jeges volt az út akkor a 40km/h lehet kicsit sok volt...

2021. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
70%

#26

Minta példánya vagy a rendőröknek. Hülye és beszűkült látókörű.

2021. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%

baszki, 26-an vezettem 30km-et befagyott jobb hatso kezifekkel, tehat a jobbhatsokerek fogott valamennyire, amitol letiltotta a kocsi az abst, espt, kiporgesgatlot. + nyari gumi. havas jeges szar volt az ut, megis elertem az uticelomat. ha igy sikerult eljutnom,akkor egy rendesen mukodo autoval teligumival hogy a toszba tudnak az emberek balesetezni?

nemertem…

2021. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
14%

#28

Minden ámokfutó gyilkos így kezdi:

Szidjátok a rendőröket, meg azokat akik kritizálják az elbszott vezetési tudásotokat, aztán hopp másnap megöltök valakit az utakon.

Fel kéne fogni, hogy akinek nem megy a vezetés annak nem kéne eröltetni, mert VESZÉLYEZTET MÁSOKAT.

2021. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!