Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen logika alapján döntik...

Milyen logika alapján döntik el a tervezők, hogy dob vagy tárcsafék kerüljön-e hátra?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel a kérdést mert van ahol nem értem miért van tárcsa hátul van ahol nem értem miért nincs. Pl: Vw polo 1.4(75ló) elől hátul tárcsa, de utolsó generációs celica gyengébb verziói pedig dobot kaptak hátul. Vagy Mazda mx-3 az 1.6 hátul dob de az 1.8v6 már elől hátul tárcsa. Vagy pl régebbi A3 elől hátul tárcsa de hátul egészen kicsike tárcsa van. Erre van valami matek vagy ez hogy van? Értelem szerűen egy bizonyos teljesítmény fölött szükséges, hogy elől hátul hűtött sok dugattyús tárcsafék legyen lek, de most nem ezekről van szó.

2022. jan. 1. 09:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
2004 év végi
2022. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!