Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől üthet a vadi új féktárcsa?

Mitől üthet a vadi új féktárcsa?

Figyelt kérdés
Nemrég lett (kb 8000km-el ezelőtt) felrakva 4db új tárcsa + betét (TRW), a minap azt vettem észre, hogy kb 140-150-ről finoman lassítva piszkosul ráz a kormány. Soha nem volt a fék extrém módon megtaposva, tényleg vigyázva volt rá. Vegyek rá más gyártótól, pl ATE? Mondtak olyat is használjam, és majd magától helyreáll. Igaz lehet ez? Futómű tuti nem lehet, mert abban minden új. Kormánymű, összes gömbfej, lengőkarok, szilentek, stabrudak, minden.
2022. jan. 23. 02:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%

"Mondtak olyat is használjam, és majd magától helyreáll."


Lehet benne valami. Az en fekem kotyogo hangot adott ki felszereles utan, ami idovel megszunt teljesen.

2022. jan. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
19%

Lehet, hogy új minden, de vagy valami gagyi utángyártott, vagy rosszul lett összerakva, rossz futóműállással.

Valami rázza a futóművet.

2022. jan. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Vagy csak el lett felejtve megpasztázva! Ugyanis szokás a dugattyút réz sprayvel megfújni, ahogy a fékbetét beszerelő felületét is, illetve zsírozni kell a csúszkákat is. Visszahelyezéskor pedig a csavarokat be kell kenni menetrögzítővel.
2022. jan. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 krwkco ***** válasza:
21%
Előtte nem fordult elő, hogy állóra fékeztél és álló helyzetben is nyomva tartottad a fékpedált?
2022. jan. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4. És akkor mi lenne?
2022. jan. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Talán mert xar a lengéscsillapítód.
2022. jan. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Vagy nem pucolta femtisztara a felfekves helyet. Ilyenkor már új korában is ut valamennyit de alig érezhető majd idővel egyre rosszabb. Nekem is van ilyen tarcsam félre téve mert a szerelő béna volt .


De lehet rossz kerékcsapágy is, meg van ütve és kicsit üt. Ugyanez a jelenség

2022. jan. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Ezzel a márkával én is pontosan ugyanígy jártam. Azóta soha többet nem veszek ilyet!

Ledobtam, most egy sokkal olcsóbb tárcsa+betét páros lett felrakva és láss csodát, semmi rázás!

2022. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

6: vadi új a lengéscsillapító, új toronycsapágyakkal.


4: satufék sose volt. De mivel automata váltós, ífy álló helyzetben is szoktam "taposni".


Most volt műszakin, előtte futóműállításon, sehol nem mondtak semmit hogy bármi is sz*r lenne.

2022. jan. 23. 09:01
 10/26 anonim ***** válasza:
Kerék nem lehet? Amúgy ha gyári hibás a tárcsa akkor rázhat.
2022. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!