Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől üthet a vadi új féktárcsa?

Mitől üthet a vadi új féktárcsa?

Figyelt kérdés
Nemrég lett (kb 8000km-el ezelőtt) felrakva 4db új tárcsa + betét (TRW), a minap azt vettem észre, hogy kb 140-150-ről finoman lassítva piszkosul ráz a kormány. Soha nem volt a fék extrém módon megtaposva, tényleg vigyázva volt rá. Vegyek rá más gyártótól, pl ATE? Mondtak olyat is használjam, és majd magától helyreáll. Igaz lehet ez? Futómű tuti nem lehet, mert abban minden új. Kormánymű, összes gömbfej, lengőkarok, szilentek, stabrudak, minden.
2022. jan. 23. 02:15
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10: tegnap reggel első utam a gumishoz vezetett. Ujracentírozrattam, átnézték az összes felnit + gumit.
2022. jan. 23. 09:04
 12/26 anonim ***** válasza:
Felszereléskor ki lett mérve hogy mekkorát üt a tárcsa?
2022. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
12: ha én azt tudnám...
2022. jan. 23. 09:10
 14/26 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbb műhelybe vitted akkor szinte biztos hogy nem, és akkor lehet meg is van a hiba.
2022. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

TRW-vel én is így jártam. 1000 kilométeren belül megvetemedett.

ATE, Brembo, Bosh és Textar jókat gyárt. Nekem most ez utóbbi van benne 2 éve, eddig jó.


"Mondtak olyat is használjam, és majd magától helyreáll"

felejtsd el, szétcseszi csak a többi alkatrészt is

2022. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
nagy sebesség melletti fékezésnél jelentkezett a probléma, egyértelmű, hogy féktárcsa okozza
2022. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nézd meg, hogy kik és milyen körülmények közt gyártják a fékdobokat, tárcsákat. Kitudja milyen anyagösszetétel, mikor mindenféle hulladékot olvasztanak össze, meg utána végül milyen dobozba kerül, mert hallottam én már Bremboról is, hogy meghullámosodott. Esztergályosként meg a fejemet fogom, mikor azt látom, hogy közvetlenül tokmányban szabályozzák fel a dobokat, tárcsákat. Eleve a tokmány is kopik ezért némileg üt, és az úgy sosem lesz tökéletes, hiába szórakoznak egyesek a videóikban mérőórával. Van erre jó módszer, és még órázni sem kell, mégis tökéletes lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=Wbb7VRc_hwA

2022. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Sajnos én a Brembo-val jártam így.25000 Ft volt darabja,mert mart sport tárcsa.Nem hamisítvány,biztos,hogy eredeti...
2022. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

néztem új szettet:


Elölre: ATE tárcsák, ATE betétek, ATE kopásjelzőkkel

Hátra: Bilstein tárcsák, Bilstein betétekkel, Bilstein kopásjelzőkkel.


Csak ugye k*rvára bosszantó, hogy az új szettet dobhatom a kukába...

2022. jan. 23. 13:33
 20/26 anonim ***** válasza:

Ha nincs agyonkopva, akkor lehet egy szabályzással még megmenthető.

De lehet nem is a tárcsa a bibi, hanem a féknyergekre férne rá egy generál. Nekem pl 3 fajta betéttel is csikorgott. Felújítottam, azóta csenben van.

2022. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!