Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől üthet a vadi új féktárcsa?

Mitől üthet a vadi új féktárcsa?

Figyelt kérdés
Nemrég lett (kb 8000km-el ezelőtt) felrakva 4db új tárcsa + betét (TRW), a minap azt vettem észre, hogy kb 140-150-ről finoman lassítva piszkosul ráz a kormány. Soha nem volt a fék extrém módon megtaposva, tényleg vigyázva volt rá. Vegyek rá más gyártótól, pl ATE? Mondtak olyat is használjam, és majd magától helyreáll. Igaz lehet ez? Futómű tuti nem lehet, mert abban minden új. Kormánymű, összes gömbfej, lengőkarok, szilentek, stabrudak, minden.
2022. jan. 23. 02:15
1 2 3
 21/26 krwkco ***** válasza:

"néztem új szettet"

Nem volna érdemes előbb mikrométerrel végigméretni, hogy valóban üt-e a tárcsa vagy a kerékagy felülete? És a tárcsavastagság ingadozik-e?

2022. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

" mikrométerrel végigméretni"


Inkább mérőórával!

2022. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
TRW ilyen... nem szabad venni, többen panaszkodtak már rá itt is.
2022. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Igen én is ezt írtam. És én is hallottam már másoktól is. Soha többet TRW! Legalábbis féktárcsában nem szabad ilyet venni, hiába neves márka.
2022. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

TRW-vel én is megszívtam. Skoda Fabia 2 2010

Azt hittem először, hogy nem lett megtisztítva rendesen a felület de kiderült, hogy azzal nincs baj hanem gyárilag üt a tárcsa.

Szerelő mondta, hogy ha nagyon muszáj városban el lehet használni, mert 50-ről fékezve nem érezni, hogy üt de 90-100 körül fékezésnél szinte kirázza a kormányt a kezemből.

1 hónap után cseréltem ATE-ra.

2022. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Felszabályzással legtöbb esetben nem érdemes foglalkozni. Inkább azt a pénzt tolja bele az ember egy normálisabb új féktárcsába.
2022. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!