Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vehetek dízelt napi 20km-re?

Vehetek dízelt napi 20km-re?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állok és a 2.0 literes crtdi passat-okkal szemezek.

A munkahelyem 10km-re van, az oda vissza 20km

Szoktam néha nagyobb utakra is menni, de az nem számottevő.

Volkswagen konszern benzinmotorjait el szeretném kerülni, családban van egy 1.8 TSI 2013-ból és folyton baja van. (nem tudom mikortól szabad megvenni a TSI-ket)

A szerelőm azt mondta, ha hetente 1x felmegyek autópályára és úgy megyek haza akkor nem lesz baj plusz egr kiírása.

Mit kéne vegyek ha a Volkswagen háza táján szeretnék maradni?



2022. jan. 23. 21:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
2.0 CRTDI-vel járok 15 km-re dolgozni lassan 5 éve. Semmi baja ettől a használattól. Most, -8 volt reggel, nem érte el teljesen a víz az üzemi hőmérsékletet, de ilyen ugye csak pár nap van egy évben. Egyébként szépen bemelegszik.
2022. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj kérdező! Egy motor minél egyszerűbb annál üzembiztosabb. Már pedig egy nem modern szívó benzinesnél ez a helyzet. Ezeken belül is megkeresheted a legmegbízhatóbbakat. A kérdés hogy neked pontosan mire van szükséged?
2022. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

Annak idején azért vettem dízelt, mert 200 km-re jártam dolgozni. 3 éve azonban városon belül kaptam munkát, így 6-7 km-t megyek megyek csak. Csak emiatt nem akartam eladni az autómat, mert anyagilag óriási bukó lett volna. Használom azóta is. Az ég világon semmi probléma vele. Havonta van egy-két hosszabb utam. Valamint arra figyelek, hogy mikor részecskeszűrőt regenerál, ne állítsam le. Nem igényel óriási figyelmet, ilyen futásnál kb havonta egy alkalmat jelent. És a közhiedelemmel ellentétben nem csak üvöltő motorfordulat mellett futtatja végig. Álló helyzetben, alapjáraton is végigcsinálja ha belekezdett, kb 10 perces művelet.

Nyáron bőven bemelegszik. Télen hideg időben már sajnos nem. De garázsból indulok + használok elektromos motorelőmelegítőt.

Aztán most úgy néz ki, hogy nyártól megint napi 100 km-t fogok autózni. Így örülök, hogy nem váltam meg tőle.

2022. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
a szerelődnek félig igaza van; ha heti 1 alkalommal mész egyhuzamban 1-1,5 órát, akkor nem lesz baj. Ennyi idő alatt regenerálódik a DPF. Az mindegy, hogy autópályán vagy máshol teszed ezt meg.
2022. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%
Tisztelt autós társaim, tisztelt egybegyűltek! A12es számú elítélt vagyok és szeretnék most fellebbezni a diesel tesók ellen akik lepontoztak. Pedig senki nem mondta, hogy a diesel rossz csak azt, hogy a benzin jó. Csupán szerettem volna megkímélni a kérdezőt a felesleges problémáktól és kiadásoktól. Szerettem volna ha rá jön nincs szüksége felesleges elektronikai sz@rságokra, ami előbb vagy utóbb meghibásodik. Kérem a miniszter tanács elnökét, hogy fellebbezésemet mihamarabb bírálják el.
2022. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Mindenképpen európai autót szeretnék, volt már japánom is. (Prius, Auris, Honda Jazz)

Kombit szeretnék venni, és passat esetleg Octavia méret.

Na már most van belőle ugye 14-1.8-2.0 tsi.

1.4 szerintem nem elegendő ekkora kasznihoz, 1.8 pénztemető, 2.0 megeszi az életed. 2.0 tsi van a családban, le le csúszik az a 8-10 liter…

Franciák olaszok kizárva, volt mind a családban mentek is a fenébe…

2022. jan. 24. 14:00
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Avensis accord?
2022. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

10-es:

Jól hangzik a kisköbcentis Japán, viszont az nem fedi az igényeket.

-kombi

-automata

-legyen közepesen erős, 140-170 ló

-minimum 500l csomagtartó

-ne egyen sokat, sok alatt 8+ értem.

-186cm vagyok, kell a hely. Az auris hybrid eladásának egyik oka pont ez volt, nem fértem el.

Évente 2-3x szoktunk autópályázni, de akkor 400km oda 400 vissza (ezt is bírnia kell)


Mondj egy típust ami ezzel egybe vág :)

2022. jan. 24. 14:13
 19/22 anonim ***** válasza:
38%
Peldaul a Prius+-hoz mit szolsz?
2022. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19:

Na az egy jó választás lenne, viszont jelenleg irreálisan drága sajnos :(

2022. jan. 24. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!